Nejlepší dárek pro cestovatele

Ultimátní průvodce dárky pro rok 2020

darky pro cestovatele

Stojí před vámi náročný úkol v podobě výběru dárku pro vášnivého cestovatele? Hledáte inspiraci nebo spíš vůbec netušíte, co by osobu s dobrodružnými sklony mohlo potěšit? Pomůžeme vám vybrat ten nejvychytanější dárek pro cestovatele. Ať už jde o kamaráda, co jezdí s batohem křížem krážem po světě, dceru, co s kufříkem obletěla snad všechny evropské metropole nebo kolegu, co je víc na dovolené než v kanceláři. Určete si svůj rozpočet a pojďme společně vybrat ten nejlépe padnoucí dárek.

Zvolte svůj rozpočet:

Do 200 Kč Do 500 Kč Do 1000 Kč Nad 1000 Kč

Dárek pro cestovatele do 200 Kč

I s menším rozpočtem můžete cestovatele potěšit. Ať už si obdarovaný poručil sám, že nechce velké dary nebo si situace zkrátka říká o maličkost (třeba na rozloučenou před cestou).

Pro kempaře, stopaře, batůžkáře, minimalisty

Lžíce Light My fire Spork

Light my fire

Geniální spojení lžíce, vidličky a nože. Tohle příborové trio přijde vhod každému, kdo se snaží šetřit místo v batohu jakýmkoliv malým detailem. Ocení jej zejména nízkonákladový cestovatelé, kteří se stravují zpravidla velmi nahodile – šikovnou lžičko-vidličku se hodí mít vždy po ruce. Skvěle se bude hodit i do kempového vybavení nebo batohu lecjakého dobrodruha. Nejen všestrannost, ale také možnost opětovného využití, dělá ze lžíce Spork naprosto geniální dárek pro cestovatele za pár korun. Můžete se tak na cestách vyhnout využívání jednorázových plastových příborů.

Lžíce Spork jsou z odolného, snadno omyvatelného materiálu, dostupné v mnoha barevných variacích. Jedná se o BPA-free výrobky – mohou být tedy bez problému používány i ke konzumaci horkých pokrmů.

Do obchodu

Pro dovolenkáře, digitální nomády a všechny co často cestují letadlem

Originální jmenovka na zavazadlo

Mezi ztraceným a novunalezeným zavazadlem vás může dělit právě jmenovka. Velmi jednoduchá věc za pár korun a ne všichni ji používají (zpravidla jen z lenosti nějakou jmenovku řešit). To však dělá z originální jmenovky na kufr skvělý praktický dárek pro cestovatele. Především pak cestuje-li vám obdarovaná osoba často letadlem.

Jmenovky Addatag jsou malé, jednoduché a veselé – k dostání v mnoha barevných variacích.

Přečtěte si také: Jak správně označit zavazadlo?

Do obchodu

Pro kempaře, rodiny s dětmi, dovolenkáře a milovníky her

Cestovní společenská hra

Jak ideálně zkrátit dlouhé chvíle při cestování? Ať už je to cesta vlakem, přečkávání na ubytování kvůli nepříznivému počasí nebo jen příjemné oživení večerů s rodinou či kamarády – deskové hry dostávají čím dál větší oblibě. Existuje plno speciálně upravených her do kompaktnější velikosti, aby nezabíraly příliš místa v batohu a byly tak perfektním společníkem na cesty.

V cestovní verzi najdete jak stálou klasiku – třeba Člověče nezlob se nebo šachy, tak i plno novodobých originálních deskovek.

Do obchodu

Pro lyžaře, vodáky, batůžkáře, kohokoliv komu bývá zima

Kapesní ohřívač na ruce či na tělo

Zima nás může potkat jak na svahu tak na cestách. Když není po ruce horký grog, rychlé zahřátí z kapsy přijde vhod. Obdarovaná osoba ani nemusí být velký dobrodruh nebo horal, ale třeba jen pouhopouhý zimomřivec.

Roztomilé kapesní ohřívače Toro jsou k dostání ve více barvách a potěší nejen milovníky tučňáků. Jsou určeny pro mnohonásobné použití (vyvařením lze jejich funkci obnovit) a vydrží hřát až několik desítek minut.

Do obchodu

Pro kempaře, batůžkáře, stopaře a jiné dobrodruhy

Rychleschnoucí ručník

Pokud necestujete zrovna po hotelích či apartmánech se vší výbavou, ručník se na cestách hodí vždy – lépe řečeno, je to nutnost! Každý však ví, jak jsou běžné ručníky velké a neskladné. Každý taky ví, jak pomalu schnou a ne vždy je na cestách čas čekat, až ručník uschne. Všechny tyto problémy řeší s přehledem rychleschnoucí ručníky, které jsou super skladné (lze sbalit do malé ruličky a vložit do obalu), lehké a hlavně, uschnou během chvilky.

Pokud váš obdarovávaný cestovatel ještě takový kousek nevlastní, můžeme vám zaručit, že tuto vychytávku ocení a naplno využije. Ručníky Pinguin Micro jsou antibakteriální, vyrobené z ultrajemného vlákna.

Do obchodu

Pro stopaře, dovolenkáře a na road tripy

Adaptér do auta

Každý stopař ocení možnost nabíjení mobilu za jízdy. Zároveň pak každý jedinec, který často cestuje autem. Může to být rodinka jezdící autem na dovolenou do Chorvatska nebo parta kámošů podnikající road trip po Evropě. Ten kdo bude vlastnit klíč k nabíjení telefonů, bude jistě oblíbeným členem posádky!

Do obchodu

Pro batůžkáře, stopaře, digitální nomády

Skládací cestovní kartáček

Další drobnou úsporou místa v batohu může být skladný kartáček. Pravdou sice je, že ani běžný kartáček nám příliš prostoru v zavazadle nezabere – složený cestovní kartáček se však vleze i do malé toaletní taštičky a složením hezky zavřete štětinky a zamezíte tak vnějšímu znečištění (což bývá u běžných kartáčků problém).

Kartáčky GUM Travel mají jemné štětinky a dokonce gumovou plošku na čištění jazyka. K dostání ve 4 barevných variantách.

Do obchodu

Dárek pro cestovatele do 500 Kč

Do 5ti stovky už zcela zaručeně naleznete adekvátní dárek! Na trhu je široká škála věcí, co cestovatelé ocení. My jsme pro vás vybrali 9 těch nejzajímavějších.

Pro každého, kdo chce cestovat

Kniha Travel Bible

Perfektní dárek pro cestovatele začátečníka. Na své si zde však přijde i pokročilý dobrodruh. Bichle plná cestovatelských tipú, triků a užitečných rad. Přesvědčí kohokoliv, že na cestování nepotřebuje hodně peněz a že už je dokonce pravděpodobně má.

Říkáte-li si: „Kupovat cestovateli těžkou knihu? Blbost!“ Nezoufejte! Kniha je k dispozici i v elektronické podobě (navíc zse tak těžká není!), takže kdo je zrovna na cestách, můžete ho potěšit elektronickým dárkem na dálku, který nezabere místo v batohu.

A pokud přece jen myslíte, že váš obdarovávaný je příliš zkušený cestovatel, na to aby ho zajímaly rady jiných a víte, že cestování je pro něj životní vášní, kterou by rád spojil z povoláním – koukněte na knihu Travel Jobs od tvůrců Travel Bible.

Do obchodu

Pro cestovatele, kteří se chtějí šetřit naši planetu od jednorázových plastů

Skládací hrnek

Perfektně se hodí do výbavy kempařů! Přijde vhod na cestu komukoliv, kdo nerad plýtvá jednorázovými plasty a pro kafe si raději dojte se svým vlastním hrníčkem. V zavazadle moc místa nezabere, k dispozici je ve více barvách a je vhodný ke konzumování horkých nápojů. Je libo kafe, čaj nebo grog?

Do obchodu

Pro digitální nomády, stopaře, batůžkáře

Munkees USB Klíčenka

USB port se hodí mít vždy u sebe! Ne vždy však s sebou taháte kabel a když zapomenete nabíječku, Munkees klíčenka může pomoci. Klíče u sebe totiž nosíme většinu času! Perfektní bude pro jedince, co často nahrávají fotky z mobilu do počítače. Klíčenka v sobě kombinuje USB, Micro USB a Lightning port. Roztomilá klíčenka je dostupná v pěti veselých barvách.

Do obchodu

Pro ženy (ale samozřejmě i muže), co často cestují letadlem

Flakonek na parfém

Nevýhodou letu pouze s příručním zavazadlem je nemožnost vzít si s sebou do letadla kapaliny o větším objemu než 100 ml. To nám většinou znemožní, vzít si náš oblíbený parfém s sebou na cestu. Ledaže si pár kapek odlijete do menší lahvičky – ale přelívání parfému není vždy bezztrátové a obzvláště u dražších parfémů to zamrzí. Flakonek na parfém Travalo tento problém vyřeší jednou pro vždy! Se svým unikátním systémem plnění nepřijde nazmar ani kapka.

Flakonek přijde vhod nejen do letadla, ale naprosto kdykoliv. Flakonek můžete nosit neustále v kabelce a netahat se všude s originální lahví.

Do obchodu

Pro kempaře, chataře, lyžaře

Placatka (+ set panáků)

Alkohol neodmyslitelně patří ke kempování či lyžování. Mít vždy po ruce horký grog? Potěšit sousedy v kempu domácí slivovicí? Prolomit ledy při seznamování na cestách? Placatka v tomto případě skvěle poslouží! V kempu nebo na chatě se k ní bude hodit set panáků, na hory stačí flaška.

Do obchodu

Pro dobrodruhy, cestovatele navštěvující destinace s nižší mírou bezpečnosti

Bezpečnostní skrytá ledvinka

Pokud je váš obdarovávaný cestovatel dobrodruh a hrdina, který se nebojí ani těch méně bezpečných destinací, bezpečnostní skrytou ledvinku jistě ocení. I v případě, že s sebou na cesty netaháme drahé předměty, jsou věci o které zkrátka přijít nechceme – především pas. Nosíme-li ho v batohu a dojde k odcizení, čeká nás v nejlepším slušné byrokratické kolečko. Obecně nechceme přijít ani o mobil nebo peněženku nebo klíče od pronajatého apartmánu. Všechny tyto věci můžete jednoduše schovat do ledvinky pod oblečení.

I v případě přepadení pak můžete odevzdat svůj batoh a ty největší cennosti nemusí být vůbec povšimnuty. Ledvinka se může hodit také v případě. že stanujete mimo kemp nebo spíte pod širákem, kdy jednoduše může dojít k odcizení batohu bez vašeho vědomí.

Do obchodu

Pro kempaře, milovníky vína na cestách

Skládací sklenička na víno

Není krása vychutnat si sklenku dobrého vína na vrcholku hory, pod stanem nebo při pikniku v přírodě? Jasně, víno se dá popíjet i z flašky, ale pokud si chcete se svým parťákem přiťuknout kdekoliv na cestách, skládací sklenička je perfektní dárek.

Sklenička od GSI Outdoors je nerezová, elegantní a skoro nic neváží. Jasný dárek pro kámošku, která odjíždí cestovat do vinných krajů.

Do obchodu

Pro všchny, co často cestují letadlem

Cestovní sada kosmetických lahviček

Příjmeným praktickým dárkem mohou být obyčejné průhledné lahvičky – pro ty co často cestují letadlem jde o neustále nedostatkové zboží a dost často musí let co let dokupovat nové. Lahvičky lze sice používat opakovaně a po každém vymytí, zase naplnit jinou potřebnou tekutinou (která ve vyšším než 100ml množství nesmí na palubu), čas od času se ale stane, že se nám lahvička ztratí, jiná se rozmáčkne a tak bývá zvykem si po nějakém čase vždy dokoupit nové.

Do obchodu

Pro všechny cestovatele

Dárkový poukaz

poukaz darek pro cestovatele

Nevíte si rady? Jednoduché řešení – darujte poukaz. Skvělým adeptem na vhodný poukaz je pak obchod Pod 7 kilo, kde si každý cestovatel zkrátka najde své. Minimální hodnota poukazu je 500 kč, avšak na výběr jsou i vyšší částky a to konkrétně 777, 1000 a 1500 kč. Výhodou je, že tady zkrátka nemůžete šlápnout vedle!

Do obchodu

Dárek pro cestovatele do 1000 Kč

Pokud máte připravený rozpočet na 1000 Kč, v našem výběru najdete 3 velmi originální tipy.

Pro turisty a cestovatele, co mají mapu kam pověsit

Stírací mapa

Dárek pro cestovatele v podobě stírací mapy není příliš vhodný pro nomády, kteří svůj „domov“ mají tam, kde se jim zrovna zlíbí. Ale pokud má cestovatel své místečko, které si dlouhodobě může zvelebovat úlovky z častých cest, pak je mapa skvělým dárkem. Před koupí mapy se zamyslete, jakým druhem cestovatele váš obdarovaný je. Cestuje rád po Česku ale do zahraničí jej netáhne? Sáhněte po mapě České republiky. Rá vezme auto na road trip po Evropě ale za oceán ho/ji to neláká? Mapa Evropy je správným řešením! Nejčastěji však asi sáhnete po mapě celého světa. To, že někdo zatím nevytáhl paty z Evropy, neznamená, že tomu tak nebude v budoucnu.

Stírací mapa je perfektním dárkem pro rodiny s dětmi, které cestují do různých koutů světa (Evropy, Česka) – rodiče tak mohou hravě děti poučit o tom kde se nachází místa, která společně navštívili. Postupné stírání mapy však zaručeně bude bavit cestovatele v každém věku.

Do obchodu

Pro všechny cestovatele (především ty dobrodružné)

Krabička poslední záchrany

KPZ = Krabička Poslední Záchrany. Každou věc, kterou jste na cestách kdy potřebovali a zrovna vám chyběla v zavazadle, najdete v krabičce poslední záchrany. Můžete pořídit krabičku základní, která obsahuje vše od skalpelové čepele, přes šitíčko až po velmi užitečný prezervativ (celkem 25 užitečných položek podobného charakteru) nebo můžete zvolit krabičku šitou na míru ženám, kde je k nalezení např. pomáda na rty, pepřový sprej nebo set pro intimní hygienu (celkem 26 užitečných vychytávek).

Dá se říct, že taková krabička se po ruce hodí vždy. A na cestách dvojnásob. Především na takových, kde se můžete ocitnout dál od civilizace, obchodů a nemocnice. Krabičky KPZ jsou neustále měněny a vylaďovány a taktéž si každý cestovatel může doplnit svou krabičku o jiné potřebnosti – jako třeba platíčko léků proti alergii nebo cokoliv bez čeho by se na cestách neobešel.

Do obchodu

Pro stopaře, batůžkáře, kempaře, všechny co milují hudbu a cestování

Mini reproduktor

Kdo bez hudby nedá ani ránu, určitě ocení malý cestovní repráček. Někomu může stačit mobil a sluchátka, ale kdo chce hudbu sdílet s okolím, krátit čas hudbou a zpěvem při čekání na stop nebo využívat hudební podtext při buskingu, potřebuje výbavu o level vyšší.

Mini reproduktor X-Mini je sice malý, ale spolehlivě ozvučí menší místnost a rozhodně váš překvapí svou hlasitostí. K propojení s telefonem využívá Bluetooth a na jedno nabití vydrží hrát až 6 hodin.

Do obchodu

Dárek pro cestovatele nad 1000 Kč

Sice netvrdíme, že čím vyšší cena, tím lepší dárek! I tak jsme pro vás vybrali i produkty, které jsou dražší než 1000 Kč. Pokud do svého blízkého chcete investovat, vybrali bychom jeden z následujících darů.

Pro cestovatele, kteří se rádi zdokonalují

Jazykový online kurz

Jazyky k cestování neodmyslitelně patří. Většina cestovatelů již ovládá angličtinu či jiný cizí jazyk minimálně na konverzační úrovni. Čím více však člověk cestuje, tím více poznává, jak dokáže znalost tamního jazyka ulehčit pobyt. Zdokonalování v anglickém jazyce není nikdy dost! Pro osvojení nového cizího jazyka je zas velkou motivací, pokud plánujete pobývat v nějaké cizí zemi delší dobu – např. pokud hodláte cestovat napříč latinskou amerikou nebo se chystáte na stáž do Německa. Častá motivace k učení se nového jazyka bývá také nalezení svého protějšku v cizí zemi!

Online kurzy jazyků od OnlineJazyky.cz jsou perfektním průvodcem jazyka a skvělým interaktivním učitelem. Pokud např. víte, že se váš kamarád chce učit Italštinu, ale nemá čas nebo peníze na docházení do jazykové školy – online kurz je výborným řešením. Platforma OnlineJazyky.cz má až neuveřitelně pozitivní ohlasy mezi uživateli. Nabízí plno kurzů klasické výuky angličtiny, španělštiny, italštiny, němčiny, francouzštiny a ruštiny, mimo to i speciální kurzy např. pro maturanty, zdravotníky či právníky. Každý z těchto kurzů se dá zakoupit jako dárek – v případě, že se netrefíte do vkusu nebo levelu obdarováného, kurz poté můžete jednoduše vyměnit za jiný.

Do obchodu

Pro kempaře, chataře, lyžaře

Filtr na vodu

S pitnou vodou to v jiných zemích není tak jednoduché jak v Česku. Jen v málo zemích na světě mají to štěstí, že jim teče pitná voda z kohoutku v každé domácnosti. Ať už se vydáte do resortu, kde až tak úplně nedůvěřujete vodě, která je vám podávána nebo se vydáváte za dobrodružstvím, kde možná budete závislí jen na zdrojích místních řek či kaluží, vodní filtr vám pomůže v obou situacích.

Filtry Sawyer mohou být použity jako brčko a pít tak můžete rovnou z přírodních zdrojů. Žádný dlouhý proces, žádné čekání. Můžete jej našroubovat i na hadičku hydrovaku. Životnost tohoto filtru je opravdu vysoká, předpokládá se, že jedné osobě může vystačit na celý život. Zároveň je lehký a skladný, rozhodně se jedná o dobrou investici.

Do obchodu

Pro dobrodruhy co o sobě nedávají vědět

GPS tracker

Je vaše dcera větroplach, co o sobě dá vědět jednou za uherskej rok a nejlépe pokaždé z jiného kouta světa? Nebo se jedná o vašeho kamaráda, co jezdí stopem křížem krážem a jeho zážitky co vypráví, vás k smrti děsí? Chcete mít svého blízkého více pod kontrolou? Samozřejmě, málo z nás by bylo rádo, pod neustálým dohledem, ale pokud se někdo chystá na opravdu dobrodružnou cestu a ještě k tomu sám, většinou podobnou formu kontroly sám uvítá.

Cestovatelka a stopařka Jahu Řezníčková se vydala na cestu kolem světa stopem a pro její bezpečí využila GPS dozoru. Na jejích webových stránkách můžete vidět její pohyb zanamenán v mapě a aktuální polohu. Podobně mohou GPS trackery sloužit i pro osobní účely, třeba jen pro ustarané rodiče nebo partnera.

Mimo jiné se lokátory dají využít i pro sledování ztraceného zavazadla. Odbavujete-li své kufry na letišti a obáváte ztráty či odcizení, GPS lokátor vám případné hledání výrazně usnadní.

Do obchodu

Pro knihomoly na cestách

Kindle/čtečka knih

Vášnivé knihomolství a neustálé cestování se do nedávna v podstatě vylučovaly. S sebou do letadla si můžete vzít jednu, dvě knížky, ty potom můžete poslat dál v destinaci a koupit další (pokud cestujete dlouhodobě, na dovolenou budou jedna až dvě knížky naprosto dostačující). Praktikovat to můžete stále do kolečka, svou vlastní knihovnu si z přečtených úlovků ale neposkládáte. Čtete-li rádi knihy v češtině, v zahraničí je těžko seženete. Jste-li suverénní v angličtině, jste na tom o něco líp, ale v některých státech budou i anglické knížky k nenalezení, v lepším případě jen pár titulů.

To naštěstí řeší čtečky knih! Můžete si nakoupit kolik knížek chcete a všechny s vámi mohou do letadla – dokonce na palubu, a zavazadlo nebude o nic těžší. Hlavní výhodou čtečky oproti tabletu (který může být využit k podobným účelům), je dotykový displej na bázi tekutého inkoustu. Díky tomu je pro oko velmi podobný papíru a nenamáhá zrak, jako displeje mobilů a notebooků. Uživatel si v ní navíc může podtrhávat úryvky v textu či dělat poznámky.

Do obchodu

Pro cestovatele, co se často pohybují po letišti

Kufr s koloběžkou

Chůze po letišti se může někdy protáhnout. Obzvláště na velkých letištích, kde cesta z jedné strany na druhou může trvat více jak půl hodiny – to je otrava nejen když spěcháte. S krásným a hravým řešením přišla firma Micro, která navrhla kufr, který se během pár vteřin promění na koloběžku. Zdlouhavá cesta ke gatu se tak může stát zábavou rpo cestovatele v každém věku. Kufr jde opět snadno složit a využít jako běžný kufr na kolečkách.

V interiéru samotného kufru naleznete nepostradatelnou kapsu na notebook (do 15 palců), velká síťovaná kapsa na košile a organizér.

Do obchodu

Jak vybrat dárek pro cestovatele?

Dárek pro digitálního nomáda, minimalistu nebo batůžkáře

Uvědomte si, že většina cestovatelů jsou v podstatě minimalisti, ať už to o sobě pyšně hlásají nebo jen nemohou vlastnit mnoho věcí kvůli svému životnímu stylu. Jsou to především cestovatelé, kteří nežijí dlouho na jednom místě. Nemají stanovený žádný stálý pobyt, nejsou usazeni a objevují různé kouty světa, jak je rok dlouhý. Jsou to zpravidla tzv. digitální nomádi, kteří pracují online a s notebookem cestují po světě. Dále to mohou být batůžkáři (backpakeři), kteří bohémsky cestují třeba i stopem.

digitalni nomad

Jsou to zkrátka lidé zvyklí sbalit celý svůj život do jednoho batohu. Naučili se nepotřebovat zbytečné věci, nehromadit předměty jen kvůli nostalgii nebo pocitu, že by se TO možná mohlo někdy hodit. Snažte se proto při výběru dárku volit doopravdy praktickou věc – přijít na něco, co by dané osobě opravdu usnadnilo život. Stěžuje si vaše kámoška stopařka, že má na cestách pořád vybitý mobil a nemůže se vám ozvat? Nabíječka do auta nebo power banka je ta správná volba! Pokud to situace dovolí a vy netrváte na překvapení, můžete se jednoduše obdarovávané/ho zeptat, co se mu aktuálně hodí do batůžku.

Dárek pro instagramové cestovatele a dovolenkáře

instagram cestovatel

Hledáte dárek pro někoho, jehož fotky z cest neustále září na vašem instagramovém feedu? Ne nutně však musí jít o hvězdu sociálních sítí. Do skupiny dovolenkářů zahrnujeme všechny jedince, co frekventovaně cestují do různých turistických destinací. Zde zpravidla nemusíte nutně dbát na praktičnost. Cestovatelsky založená rodina si jistě ráda vystaví stírací mapu světa do obyváku (narozdíl od světoběžníka, který by si ji ani neměl kam vylepit).