nakupni taska na koleckach

Nákupní taška na kolečkách

Nejlepší nákupní tašky na kolečkách

Nemáte auto a chodíte často nakupovat do obchodů větší množství potravin nebo nápojů? Bolí vás ruce i záda z věčného tahání nákupních tašek? Vadí vám neustálé nakupování do plastových tašek, které nic nevydrží? Pořiďte si nákupní tašku na kolečkách a budete mít po starostech.

Nákupní tašky, které lze pohodlně tahat za sebou, už dávno nejsou doménou seniorů. Mnoho dalších, i mladých lidí, pochopilo, že přednější je naše zdraví a bolavá záda k němu rozhodně nepřispívají. Proto se začaly vyrábět nákupní tašky na kolečkách, které ocení nejen senioři, ale i mladí lidé. Pojďme si ukázat pět nejlepších z nich.

TIP: Prohlédněte si výběr nejlepších cestovních tašek na kolečkách.

5 nejlepších nákupních tašek na kolečkách

Připravili jsme si pro vás výběr pěti nejlepších, nejhezčích, nejpraktičtějších, a hlavně nejoblíbenějších nákupních tašek na kolečkách. Díky nim poznáte, že s nimi může vyrazit na nákup nebo do knihovny kdokoli a nemusí přitom táhnout těžký nákup v ruce, přes rameno nebo na zádech. Zdraví a pohodlí je totiž nadevše.

#1 Moderní, praktická a extra odolná

Rolser Jet LN

Orientační cena: 800 Kč

Tato moderní a sportovně vyhlížející nákupní taška na kolečkách má extra lehkou váhu, ale vydrží překvapivě hodně. Konstrukce je vyrobena z hliníku a dalších lehkých materiálů. Taška má objem 40 litrů a uveze až 40 kg. Díky dvěma masivním kolům zvládne v pohodě i náročnější terén. Ergonomické madlo dobře drží v ruce a neklouže. Převážení nákupu i jiných věcí v této tašce bude pohodlné a nenadřete se. Nákup přitom bezpečně uzavřete pomocí stahovací šňůry a klopy. Pokud zmoknete, nic se neděje. Nákupní taška je vyrobena z nepromokavého materiálu, který se navíc dobře čistí. Uvnitř nechybí ani malá přihrádka, kam můžete schovat třeba mobil nebo peněženku. Pokud přemýšlíte, kam ji doma schováte, napovíme vám. Celá konstrukce se dá sklopit a tašku tak snadno uložíte i v malém bytě. Cena této nákupní tašky na kolečkách je navíc velice příznivá.

Zjisti aktuální cenu

#2 Elegance na kolečkách

Reisenthel Trolley

Orientační cena: 1800 Kč

Pokud hledáte nákupní tašku na kolečkách, která nebude vypadat jako klasická taška pro seniory, je Trolley od značky Reisenthel jasná volba. Za nejelegantnější variantu považujeme čistě černou, k dispozici jsou však i různé vzorované varianty. Vejde se do ní opravdu hodně, protože její objem je 43 litrů. Cestování s ní vám usnadní dvě pevná a odolná kolečka a teleskopická tyč pohodlná do ruky. Do zadní kapsy na zip snadno uschováte i mobilní telefon nebo peněženku. Tato nákupní taška na kolečkách je určena pro každodenní použití a díky svému designu a provedení se jedná o opravdu unikátní výrobek, který jistě nepotkáte na každém rohu. Pokud však budete chtít vyrazit do deště, vezměte s sebou raději pláštěnku nebo nepromokavý kryt.

Zjistit aktuální cenu

#3 Praktická taška na velký nákup

Rolser Com

Orientační cena: 3000 Kč

Chcete-li ultimátní nákupní tašku na kolečkách, která vám pomůže bezpečně, rychle a pohodlně přepravit až 50 kg nákupu, pak se nabízí Rolser Com o velikosti 53 litrů. Má velký objem a vejde se do ní spoustu věcí. Nechybí jí ani menší přihrádka na drobnosti. Díky tomu nemusíte lovit sáčky s kořením, práškem do pečiva nebo lízátka pro děti až na dně tašky. Do přihrádky na zadní části tašky si také můžete uložit mobil, peněženku nebo klíče, které byste jinak hledali po kapsách. Tato nákupní taška je vyrobena z vysoce pevného a nepromokavého materiálu a tak s ní můžete nakupovat za jakéhokoliv počasí.

Zjistit aktuální cenu

#4 Nákupní taška k převážení mražených potravin

Rosler Termo Fresh

Orientační cena: 2000 Kč

Nakupujete často mražené potraviny, jako maso, zeleninu nebo zmrzliny? Také pokaždé řešíte, jak je dopravit domů, aby se neroztekly nebo nepovolily? S nákupní taškou na kolečkách Rosler Termo Fresh budete mít po starostech. Kromě toho, že má ultra lehkou ale zároveň pevnou hliníkovou konstrukci, a kolečka, která zvládnou i náročný terén, obsahuje odnímatelnou 8 l velkou termo přihrádku, která vám mražené potraviny udrží ve správné teplotě z obchodu až domů. S touto nákupní taškou se vám bude dobře manipulovat díky ergonomickému madlu i zmíněným kolům. Vydrží opravdu hodně. Při své velikosti 46 litrů uveze až 40 kg. Pokud si budete potřebovat odpočinout a tašku postavíte, nezhroutí se. Její stabilitu i při plném nákladu udrží přední opora – stojánek.

Zjistit aktuální cenu

#5 Elegance a praktičnost v jediném výrobku

Reisenthel Carrycruiser

Orientační cena: 3400 Kč

Pokud se vám nechce tahat nákup v ruce, ale zároveň si nechcete pořizovat klasickou nákupní tašku na kolečkách, vsaďte na jedinečný nákupní vozík značky Reisenthel. Není důvod si ničit záda, když existuje jednoduchý, a přitom velmi praktický pomocník. Tato nákupní taška se dá nosit na popruhu přes rameno, je možné ji připnout na nákupní vozík, snadno ji uskladníte v kufru auta a samozřejmě se dá pohodlně tahat za rukojeť a kolečka za vámi, i během nákupu. Nemusíte tak v době koronaviru sahat na nákupní vozíky po mnoha jiných lidech. Do této nákupní tašky se vejde až 40 litrů potravin a věcí. Nosnost je však pouze 15 kg, což je vzhledem k objemu ale i ceně tašky poněkud málo. Cena této nákupní tašky je poměrně vysoká, ale vzhledem k celkové praktičnosti a využitelnosti se vyplatí. Tuto nákupní tašku na kolečkách můžete mít v různých designech. Nás nejvíce zaujal veselý vzor s puntíky.

Zjistit aktuální cenu

Jak vybrat nákupní tašku na kolečkách

Ať už chcete nákupní tašku na kolečkách k pravidelným nákupům v supermarketu, nebo občasným návštěvám knihovny, vybírat pečlivě se vyplatí. Nejde totiž jen o design a o to, jestli se taška líbí, ale především o materiál, funkce, váhu nebo její objem. Proto vám poradíme, na co se při výběru takové tašky zaměřit, abyste s ní byli spokojení a dobře a dlouho vám sloužila.

Velikost, váha a nosnost

Než si tašku na kolečkách začnete vybírat, ujasněte si, jakou velikost opravdu potřebujete. Nejčastěji se kupují tašky o objemu 40 litrů. Můžete ale najít i větší, nebo naopak menší nákupní tašky. Volte podle toho, kolik věcí skutečně nakupujete a na co tašku vlastně využijete.

Také váha nákupní tašky hraje svou roli. Pokud zvolíte pevnou ocelovou konstrukci, taška sice hodně vydrží, ale může být těžká sama o sobě. Oblíbeným materiálem je proto hliník doplněný o další odlehčené prvky, které vám tažení nákupní tašky naplněné nákupem značně usnadní.

Kromě velikosti si dobře zjistěte i nosnost. Některé nákupní tašky sice mají objem i 40 litrů, ale jejich nosnost je jen 20 až 25 kg. A to může být málo. Nosnost, materiál a kvalita provedení se často odráží i v ceně tašky, pokud ji ale budete využívat několikrát týdně a pravidelně, raději si za kvalitu připlaťte.

nakupni tasky na koleckach

Materiál

U výběru koukejte i na materiál, ze kterého je nákupní taška vyrobena. Nejen konstrukce (pevná a lehká – viz. výše) je důležitá. Pokud zvolíte tašku z materiálu, který propouští vodu, nemusí v ní být vaše věci nebo nákup v bezpečí. Nejde jen o to, že pak s taškou nesmíte zmoknout. Rizikem by mohlo být i vyjet s ní do bláta a louží. Navíc nepromokavý materiál se dobře udržuje čistý. Není nutné tašku pokaždé prát, ale stačí ji otřít vlhkým hadříkem.

Kolečka a rukojeť

Pokud hodláte vozit opravdu těžké nákupy, dbejte na to, aby kolečka byla skutečně pevná a dlouho vydržela. Ideální je, pokud budou uzpůsobená i do náročnějšího terénu. Ne každý má možnost jezdit pouze po vybetonovaných chodnících. A u plně naložené tašky mohou přepravu zkomplikovat i dlažební kostky nebo tzv. kočičí hlavy.

Co se týká rukojeti – madla nákupní tašky, je ideální, když je ergonomická a dobře sedne do ruky. Chtějte, aby neklouzala a pokud možno, aby šla sklopit nebo zasunout ve chvíli, kdy ji nebudete potřebovat. Nejideálnější jsou teleskopická madla, která si nastavíte podle své velikosti a potřeb.

nakupni taska na koleckach

Design

Design nákupní tašky na kolečkách už jsme trochu probrali na začátku článku. Zatímco dříve byly tyto tašky vyráběny převážně pro seniory a osoby se zdravotními problémy, nyní najdete na trhu módní kousky vhodné i pro mladé lidi nebo dokonce pro studenty. Stačí si jen představit, jak se táhnete z/do knihovny s taškou přes rameno naloženou knihami. Nebyla by přece jen pohodlnější nákupní taška na kolečkách?

Na trhu tedy najdete tašky klasického stylu, které jasně napovídají, k čemu jsou vytvořeny. Najdete ale i designové kousky, veselé barvy a vzory, nebo dokonce nákupní vozíky s teleskopickou rukojetí, které klasické tašky na kolečkách nepřipomínají vůbec ničím. Proto zahoďte předsudky a myslete na své zdraví. Pořiďte si praktickou nákupní tašku na kolečkách a vyberte takovou, která vám bude slušet.

nakupni tasky na koleckach

Proč si (ne)pořídit tašku na kolečkách:

těžký nákup už nemusíte nosit v ruce ani na zádech

šetříte záda, svaly i klouby

snadno přepravíte i větší množství nákupu, který byste jinak táhli domů třeba i na třikrát

některé tašky jsou uzpůsobené i k převážení mražených potravin

ideální pro mladé i pro seniory

do/z knihovny nemusíte knihy táhnout v kabelce/batohu

některé nákupní tašky nahradí i nákupní vozík v supermarketu

doma ji snadno uskladníte i v malém bytě

mít vlastní tašku znamená neplýtvat plasty!

ne všechny tašky unesou větší váhu (např. při nakupování nápojů)

Jak vidíte, nákupní tašky na kolečkách jsou dnes velmi oblíbené a výrobci se snaží, aby se zavděčili nejen starší osobám a lidem se zdravotními potížemi, ale i mladým. Vzít si na nákup tašku na kolečkách dnes není ostuda, ale pomalu se z toho stává módní hit.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *