Batohy Vans

Batohy Vans

Vans – značka, o které málokdo v dnešní době neslyšel. Původně zaměřená na výrobu „skejtové“ obuvi, dnes oblíbená mezi mladými lidmi na celém světe. Díky její popularitě se na produkty již nedíváme jen jako na sportovní obuv a oblečení, ale také na módní záležitost. Batohy Vans dnes patří mezi nejoblíbenější mezi městskými batohy.

Nejoblíbenější batohy Vans

Přípravili jsme pro vás souhrn těch nejlepších – nejlépe recenzovaných, nejkvalitnějších a nejpordávanějších batohů Vans. Pro přehlednost a srozumitelnsot výběru, jsme batohy rozdělili do tří kategorií a vybrali několik ověřených modelů v každé z nich.

Městské/školní batohy Vans

Široký výběr vzorů a barev

Vans Old Skool

Absolutní klasika mezi batohy Vans. K dispozici s mnoha různými vzory textilu a v mnoha různých barvách. Potisk batohu se mění i s časem a mnoho z nich je limitovaných, proto neváhejte zakoupit včas, pokud se vám některý design náramně líbí. 22l batoh Vans Old Skool je ten nejednodušší batoh, jaký si můžeme představit (tím rozhodně neztrácí na kvalitě). Disponuje jedním velkým kompartmentem na zip a jednou přední kapsoum která obsahuje užitečný organizér na pera, karty, apod. Na přední kapse v pravém spodním rohu je umístěn lash tab (= nášivka ve tvaru (koso)čtverce). Přesto že v dnešní době plní spíše designový účel, může sloužit i k účelu původnímu (tedy uvazování věcí na batoh). Batoh Vans Old Skool se pyšní velmi komfortními ramenními popruhy, které jsou stejně jako záda batohu, dostatečně polstrovaná. Batoh je díky tomu vhodný i pro nenáročné studenty do školy. Nechybí ani poutko na zavěšení. Za rozumnou cenu, dostáváte jednoduchý batoh pro všestranné účely. Uživatelé shledávají batoh perfektní do školy a na běžný batoh přiznávají jeho opravdu komfortní nošení.

Zjistit aktuální cenu

Klasika mezi batohy Vans

Vans Realm Classic

Vans Realm Classic je další Vans klasika. Od Old Skool se v zásadě příliš neliší. Perfektně obstará funkci všestranného městského batohu, většina majitelů mezi studenty ho označila jako ideální školní batoh. Stejně jako Old Skool má komparmenty rozdělené jednoduše na jeden hlavní a jednu přední kapsu s organizérem. Pojme stejné množství věcí (objem 22l). Mezi batohy můžeme tedy pozorovat jen nepatrné rozdíly. Realm Classic disponuje kapsou na notebook v hlavní komoře batohu (jedná se o klasické přerozdělení prostoru „kapsou“ na gumu – kapsa na notebook zde není měkčená a notebook sama o sobě neochrání). Naopak mu chybí lash tab, který však u všestranných jednoduchých batohů považujeme stejně spíš za designový prvek. Realm je pak k dostání v jiných brevných kombinacích než Old Skool, takže pokud vás nezaujala žádná dostupná varianta tam, třeba v řadě Realm Classic objevíte kandidáta. Fanoušci jednorožců si rozhodně přijdou na své.

Zjisti aktuální cenu

Stylová elegance

Vans Disorder

Stále větší oblíbenosti dostává řada Disorder. Jedná se o streetový batoh s elegantním designem, bez výrazných grafických prvků (např. klasicky celý v černé). Hodí se tak perfektně nejen do skate parku, ale třeba i do práce a do města. V objemu má k dispozici pekných 24 l. V přední části najdete svislou kapsu na zip a jemně znázorněné logo Vans. Uvnitř naleznete dvě menší kapsy, čtyři přihrádky na tužky a přihrádku na notebook. Batoh má navíc vystužená záda, což vám zajistí pohodlí při delších pochůzkách s batohem.

Zjisti aktuální cenu

Rolovací otvírání

Vans Roll It

Tzv. roll top otevírání batohu se dnes těší čím dál větší oblibě a Vans rozhodně nezůstává pozadu. Jak to funguje? Horní část se jednoduše zaroluje a zapne sponou. Vnitřní prostor vám poskytne objem 21 l a vyztuženou přihrádku na notebook. Vně pak přední, boční i zadní kapsy, které pojmou a zorganizují všechny vaše nutnosti. Záda jsou vypolstovaná a dokonce jsou k dispozici hrudní popruhy, které zajistí maximální komfort při přenášení těžšího nákladu.

Tip: Zajímají vás rolovací batohy? Podívejte se na náš výběr nejlepších rolovacích batohů.

Zjisti aktuální cenu

Design na míru pro dámy

Vans Tiburon

Vans Tiburon je čistě dámská záležitost – mísí se zde koncept všestrannosti běžných batohů Vans a lehký náznak elegance, který ocení především něžné pohlaví. Tomu jsou uzpůsobené i nabízené vzory na batozích Tiburon. Nastavení batohy nejde dalko od klasiky. Jedna hlavní velká komora na dvoucestný zip a druhá menší přední kapsa s organizérem. Hlavní komoru rezděluje kapsa na gumu, která má sloužit k oddělení notebooku od zbytku prostoru. Batoh má základní ergonomii v podobě polstrovaných ramenních popruhů a zad.

Zjisti aktuální cenu

Magnetické zapínání a retro design

Vans Geomancer

Nejmenším batůžkem (15l) z rodiny Vans je stylový Geomancer. Od ostatních se odlišuje především otvíráním. Hlavní kompartment je uzaviratelný klopou s magnetem a lze jej utáhnout pomocí šňůrky. Batoh je na svůj objem prostoný, ramenní popruhy jsou nastavitelné a polstrované. Uvnitř, podobně jako u jiných modelů, najdeme přihrátku na notebook nebo dokumenty. Mimo hlavní prostor má Geomancer jednu větší přední kapsu a dvě malé kapsičky po stranách. Je perfektní pro nenáročné studenty nebo nenáročné pěší výlety.

Zjisti aktuální cenu

Skate batohy Vans

Není divu, že jakožto „skejtová“ značka, Vans vyrábí i ty doopravdy „skejtové“ batohy. Co to znamená „doopravdy skejtový“ batoh? Především je to batoh, na který je možné upevnit prkno (skateboard). Druhak je to batoh, který je zkrátka po všech stránkách navrhnutý pro potřeby „skejťáků“.

Klasika pro skejťáky

Vans Transient III

Dokonalá kombinace školního batohu se skejtovým. Dva přední popruhy na uchycení skateboardu fungují skvěle a pokud je zrovna nepotřebujete, můžete je schovat tak, že nepůjdou vůbec vidět. K tomu slouží malý otvor po boku každého z popruhů. Popruhy se jen jednoduše zastrčí a váš Transient ihned vypadá jako běžný školní batoh. Batoh vám dává k dispozici 32l objemu – patří tedy mezi největší batohy Vans. Můžete využít velkého hlavního prostoru či 2 postranních kapes. Batoh dále disponuje polstrovanou kapsou na notebook, měkčenými zády s ventilací a materiálem odvádějícím vlhkost.

Oblíbenou vlastností Vans Transient je pohodlná dostupnost největšího kompartmentu a větší boční kapsy. Díky praktickému otvírání na zip, které začíná a končí skoro až u dna batohu, můžete vstup do batohu doslova odklopit a mít ihned přístupný celý váš obsah. Nestane se vám tak, že byste v batohu museli dlouho hledat malé zapadnuté předměty.

Zjisti aktuální cenu

Polstrování pro notebook

Vans Hooks

Alternativou Transient vám pak může být o něco menší, hranatý a minimalistický Hooks. Skeateboard je možno uchytit stejným způsobem – pomocí dvou popruhů na přední straně batohu. Vans Hooks má v objmu 24l a stejně tak jako Transient disponuje polstrovanou kapsou na notebook. Navíc má dokonce bederní popruhy, které spolu s měkčením zad a popruhů značně ulehčí zádům při těžkém nákladu. Rozdělením kapes a kompartmentů je řešeno jedním hlavním prostorem a jednou boční kapsou vepředu, kopíruje v podstatě klasické Vans nastavení – navíc však můžete najít jednu menší kapsu na zip na horním víku.

Zjisti aktuální cenu

Vaky Vans

Vaky na záda jsou v poslední době velkým hitem. Někteří je ani nepovažují za batoh a přirovnávají je k pytlíku na papuče, jiní je milují a vlastní vaky mnoha barev pro každou příležitost. Vaky jsou ideální třeba na hudební festivaly nebo do města, pokud si s sebou potřebujete vzít jen mobil, klíče a peněženku. Perfektní jsou také na cesty, kdy potřebujete zabalit jedno menší zavazadlo na kratší výlety po okolí bez hlavního velkého zavazadla. Vak jednoduše sroluejete do hlavního zavazadla – ušetříte místo u zbytečnou zátěž.

Větší vak na záda

Vans League Bench Bag

Vaky na záda Vans jsou k dostání dva druhy – ne příliš rozdílné. Rozhodujete-li se mezi jedním a druhým, hlavní parametr výběru by pak měl být vzor, barva či potisk konkrétního vaku. League Bench Bag pojme krásných 12l a od vaku Benched bag ho odlišuje rozměr, který ho dělá na šířku větším o 2 cm. Ano, to je vše. Jinak se jedná o klasický vak ze 100% polesteru se stahovacími šňůrkami sloužícími i jako ramenní popruhy.

Zjisti aktuální cenu

Menší vak na záda

Vans Benched Bag

Jedná se o (2 cm) menšího brášku vaku League Bench Bag. Je prezentován jako sportovní vak na záda a stejně tak, jako větší bráška pojme něco kolem 12 l objemu. Praktický, lehký a stylový.

Zjisti aktuální cenu

Srovnání batohů Vans

Modelobjemrozměrypočet přihrádekkapsa na notebookbederní popruhypopruhy na skateCena
OLD SKOOL22 l42 x 32,5 x 12 cm2 + organizérzjisti aktuální cenu
REALM CLASSIC22 l32,5 x 42,5 x 12,5 cm2 + organizérzjisti aktuální cenu
DISORDER24 l50 x 32 x 14 cm3 + organizér + přední na zip + 2 bočníZjisti aktuální cenu
ROLL IT21 l42 x 30 x 14 cm2 + boční a zadní kapsy polstrovanáZjisti aktuální cenu
TIBURON22 l45,5 x 38 x 18 cm2 + organizérzjisti aktuální cenu
GEOMANCER15 l38 x 33 x 14 cm2 + 1 boční na zipzjisti aktuální cenu
TRANSIENT III32 l49,5 x 33 x 14,5 cm2 + 1 boční na zip polstrovanázjisti aktuální cenu
HOOKS24 l49 x 30,5 x 13 cm2 + 1 na horním víku polstrovanázjisti aktuální cenu
LEAGUE BENCH BAG12 l44 x 36 cm1Zjisti aktuální cenu
BENCHED BAG12 l44 x 34 cm1Zjisti aktuální cenu

O značce Vans

První pobočka Vans byla otevřena již roku 1966 v Kalifornii (zakladatel Paul Van Doren se svým bratrem a dalšími kamarády). Od té doby se soritement i myšlenka brandu Vans výrazně posunula. Firma začínala s nabídkou pouhých tří modelů bot. Dnes sortiment skýtá desítky růzých drůhů produktů (oblečení, obuv, doplňky) a mimo skateboardové akce, Vans v dnešní době sponzoruje i surfaře, snowboardisty, závodníky BMX a motocross týmy. Produktová nabídka potěší i případné nesportovce, kteří zkrátka jen propadli vyladěnému designu s anglickým  sloganem „Vans off the wall“. Batohy Vans můžete vidět jak na nadšencích s prknem, tak na studentech, jež si v nich tahají knížky a jiné školní pomůcky. Batohy Vans vám zkrátka skvěle poslouží i jako běžný městský batoh.

Kde nakupovat batohy Vans?

Pokud máte zájem o konkrétní barevnou variaci daného modelu nebo zkrátka chcete mít co největší možný výběr, rozhodně doporučujeme projít více eshopů (případně kamenných obchodů). Barev a různých variací všech modelů, je opravdu mnoho a každý obchod bude mít k dispozici jiné. V kamených obchodech jsou batohy Vans jsou k nalezení jak ve specializovaných značkových prodejnách Vans, tak v obchodech s obecným sportovním zaměřením nebo skate shopech.

Prohlídnout si můžete taktéž všechny naše ověřené eshopy.