studentske batohy

Studentské batohy

Nejlepší batohy pro starší studenty pro rok 2024

Dnes se podíváme na to, jak se vybírají studentské batohy. Pokud máte doma staršího studenta nebo sami studujete, budou vaše požadavky na studentský batoh o něco málo rozdílné než pro studenty prvního stupně základní školy. Prioritním parametrem výběru by však stále měla zůstat zádová ergonomie, aby vaše záda (či záda vašeho dítěte) po čase nošení netrpěla. Nepodceňujte výběr a nekoukejte jen na design. Vsaďte raději na kvalitu.

Snažíme se hledat jak praktického tak stylového společníka – a jako vždy vám ukážeme výběr těch nejlepších na trhu. Ať už jste rodič, nebo student, naše tipy a rady vám výběr usnadní.

5 nejlepších batohů pro starší studenty

#1 Favorit redakce

Dakine Campus Mini

Studentské batohy Dakine Campus mini o objemu 18 litrů jsou vhodné pro děti i starší studenty. Campus mini je zmenšeninou nejoblíbenějšího modelu této značky. Na první pohled zaujme praktickým oválným tvarem, veselým designem a praktičností, kterou představuje množství kapes i nastavení popruhů.

Dakine Campus mini má hlavní komoru a dvě přední kapsy na zip. Uvnitř nechybí kapsa na tablet, která ale není vyztužená. Tento studentský batoh má dokonce oddělenou chladící komoru vhodnou pro uložení jídla či nápojů. Hodí se proto na celý den do školy, práce, ale i na delší výlety. Další ukládací prostory představují boční elastické kapsy.

Tento studentský batoh ocení školáci, studenti i pracující. Je dostatečně velký a prostorný (18 litrů) a na zádech pohodlný. Stabilitu zajišťuje hrudní popruh, který je možné nastavit podle potřeby.

Zjistit aktuální cenu

#2 Moderní rolovací batoh

Travelite Basics Roll-Up

Pokud hledáte praktický, velmi pohodlný a prostorný studentský batoh, mohl by vám vyhovovat rolovací batoh od Travelite. Výhodou rolovacích batohů je fakt, že je možné veliksot batohu uzpůsobit jeho obsahu. Pokud máte velkou nálož učebnic, batoh je všechny spolehlivě ponese, pokud si berete jen svačinu a tablet, rolovací uzávěr zarolujete tak, že je batoh ihned menší a pohodlnější na nošení.

Samozřejmostí je prodyšný zádový panel a samostatná kapsa na notebook s bočním vstupem.

Pokud vás zajímají batohy s roll-up zavíráním, doporučujeme náš samostatný článek s tipy na nejlepší rolovací batohy.

Zjisti aktuální cenu

#3 Oblíbený mezi zákazníky

Thule Lithos

Tento batoh je ideální pro školáky a studenty vyšších ročníků. Jeho praktické rozměry a objem 20 litrů umožní uložit do něj jak velké množství školních pomůcek, svačinu, tak váš tablet i notebook. Pro obě zařízení má abtoh svou vnitřní dedikovanou kapsu. Je proto vhodný pro vysokoškoláky, či kohokoliv, kdo potřebuje nosit tyto dvě zařízení (nebo jedno z nich) neustále u sebe. Kapsy slouží skvěle i na přenášení dokumentů.

Zadní část batohu je polstrovaná a nechybí praktické odvětrávání. Polstrované jsou i nastavitelné popruhy. Tento studentský batoh má vedle hlavní komory i přední kapsu s integrovaným organizérem, boční kapsy na láhev a vnitřní síťovaná kapsu na zip na sluchátka, nabíječku, powerbanku či jiné drobnosti.

Tento studentský batoh je velmi praktický, a navíc skvěle vypadá o hodí se ke všem denním outfitům.

Zjistit aktuální cenu

#4 design na prvním místě

Eastpack Austin

Pokud hledáte velmi praktický studentský batoh s velkým objemem a při tom moderním designem, určitě vás nadchne Eastpack Austin s kapsou na notebook. Je vhodný do školy i do práce, pohodlný a při tom praktický.

Hlavní komora se stahuje šňůrkami, přes které se pak přehodí vrchní víko s přezkou. Uvnitř je kapsa na notebook, která je dostatečně prostorná a bezpečná. Nechybí pohodlná polstrovaná zádová část a nastavitelné polstrované popruhy. Vedle hlavní komory má batoh dvě pevné látkové postranní kapsy na zip.

Velkou předností studentského batohu Eastpack Austin je i velké množství designů, ze kterých můžete vybírat. Je jich hned dvanáct, takže si vyberou děti, muži i ženy. Okouzlí vás svým retro vzhledem, moderními prvky a koženými doplňky.

Zjisti aktuální cenu

#5 výběr z mnoha barev

Burton Kettle Pack

Studentský batoh Burton Kettle Pack je velmi praktický, prostorný a pohodlný. Uvnitř je jedna velká prostorná komora o objemu 20 litrů. Vejdou se do ní sešity i učebnice o velikosti A4, svačina, penál i láhev na pití. Nechybí ani přihrádka na notebook. Hlavní komora se zapíná zipem, který je překrytý lemem. Drobnější předměty a tužky můžete umístit do přední kapsy, která je rovněž uzavřená zipem.

Batoh se velmi dobře nosí, díky polstrovaným a nastavitelným popruhům i hrudnímu popruhu, kterým jej na zádech lépe upevníte. Pokud ho potřebujete přenášet na kratší vzdálenosti, je vám k dispozici textilní poutko přesně do ruky.

Zájemci o tento studentský batoh jistě ocení i hmotnost pouhých 0,5 kg a možnost vybrat si ze 17 designů.

Zjisti aktuální cenu

Jak vybírat studentské batohy?

skolni batohy

Stejně jako u školního batohu pro mladší děti požadujte pevnou zádovou konstrukci. Pro studenty je nejvhodnější ergonomicky tvarovaný zádový systém s 3D síťovým materiálem. Měl by podpírat páteř a bederní oblast. 3D systém má prohlubně – kanálky, kterými proudí vzduch a usnadňuje jeho regulaci a odvod ze zad pryč.

Dále se soustřeďte na ramenní popruhy. Jejich šířka by měla být minimálně pět centimetrů. Měly by být pevné a rychle a snadno nastavitelné. Vespod nesmí chybět měkký polstr potažený síťovinou. Velmi praktický je i popruh, který si student zapne přes hruď a zpevní tak těžký batoh na svých zádech.

Velikost školního batohu by měla být úměrná k výšce studenta, ale také je potřeba přihlédnout k množství učebnic a sešitů, které bude v batohu nosit. Délka by měla být ideálně souběžná s kostrčí.

Pokud budete v batohu nosit i notebook, požadujte speciální školní batoh na notebook. Ten bude mít v hlavní komoře oddělenou přihrádku, ve které se notebook zafixuje a znehybní. Dno bude polstrované, aby se notebook při postavení batohu na zem či lavici nepoškodil.

Stejně jako u školních batohů pro prvňáčky dbejte na to, aby měl studentský batoh dostatek reflexních prvků na všech stranách včetně popruhů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *