cestovni vaky

Cestovní vaky

5 nejlepších cestovních vaků

Ať už jedete na služební cestu nebo cestujete v extrémních podmínkách, jistě dobře víte, že oblečení a věci i v tom nejkvalitnějším batohu potřebují uspořádat a ochránit před prachem a vlhkem. Zaměřili jsme se proto na cestovní vaky a zhodnotili kritéria jako praktičnost, využití v terénu a voděodolnost.

Pro managery a lidi cestující spíše na dovolenou nebo na služební cestu jsme vybrali i praktické pouzdro na oblečení, díky kterému se vaše věci nezmačkají a budou bezpečně uloženy v kufru i batohu.

5 nejlepších cestovních vaků

#1 Nepromokavý vak do extrémních podmínek

Sea to Summit View Dry Sack

Tento cestovní vak od značky Sea to Summit je nepromokavý, má průhledné okénko pro snadnější hledání věcí a větší přehled, a praktické rolovací uzavírání. Proto v něm své věci nejen oddělíte od ostatních a prakticky uložíte, ale také je ochráníte před vlhkostí. Tento vak je vhodný pro jakékoliv cestování, ocení ho ale především lidé, kteří cestují za extrémních podmínek, kdy ochrání jejich věci před vlhkem. Materiál tvoří lehký a odolný 70D nylon s PU zátěrem. Díky tomu má vysokou voděodolnost – vodní sloupec až 10 000 mm. Rolovatelný uzávěr je z materiálu Hypalon a přezka s kroužkem pro snadné uchycení. Díky tomu budou vaše věci v suchu, i když budete zavaleni sněhem, nebo vás na cestě „spláchne“ prudká bouře.

Cestovní vak Sea to Summit se prodává v různých velikostech. K dostání je v různých barvách, takže pokud cestujete ve skupině, může mít každý člen jinou barvu. Výhodou je i zmíněné průhledné okénko, díky kterému hned víte, co a kde ve vaku máte uloženo. Vyrobeno je z TPU materiálu, který nežloutne a nepraská.

Do obchodu

#2 Lehký cestovní vak z nepromokavého materiálu

Hannah Drybag

Drybag od české značky Hannah je vyroben ze 100 % polyesteru a je nejen praktický pro uložení vašich věcí v krosně či batohu a pro lepší organizaci, ale také je nepromokavý. Ochrání tak vaše oblečení i další věci od vlhka a mokra. Jeho předností není jen nepromokavý materiál, ale také váha. Je extrémně lehký – pouhých 90 g, takže vám v krosně nebude přidávat váhu. Zapínání je ryze praktické – nejprve vršek cestovního vaku srolujete a poté zapnete plastovou pevnou sponou. Tak zajistíte, že vlhkost skutečně neprosákne dovnitř vaku a vaše věci zůstanou suché. K dostání ve více rozměrech – menší i větší, a také si můžete vybrat z více barev.

Do obchodu

#3 Praktický cestovní vak na oblečení

Deuter Mesh Zip Pack

Pokud potřebujete převážet v kufru či batohu košile, trika a další oblečení, u něhož oceníte, že nebude po vytažení zmačkané, doporučujeme cestovní vak od značky Deuter – Mesh Zip Pack. Není sice voděodolný, ale to jsme od tohoto vaku ani neočekávali. Jeho úkolem je chytré uspořádání věcí a uložení oblečení bez pomačkání. Vyroben je ze síťového materiálu který dobře větrá. Zipem po stranách se dá kompletně otevřít a odklopit, takže i košile můžete pohodlně uložit a vyrovnat.

Nechybí mu ani praktické poutko na přenášení. Tento cestovní vak oceníte, ať už jedete na dovolenou, nebo na služební cestu.

Do obchodu

#4 Lehký cestovní vak ze silikonizovaného nylonu

Osprey Ultralight Pack

Cestovní vaky na oblečení od značky Osprey se vyrábí ze silikonizovaného ripstop nylonu a jsou proto vysoce voděodolné. Vaše oblečení tak ochrání před prachem i vlhkem a hodí se skvěle i do extrémních podmínek. Švy jsou lepené, takže ani tudy voda či bahno neprojde. Uzávěr se nejprve sroluje a zacvakne pevnou sponou. Cestovní vak Osprey Ultralight Pack je velmi lehký. Váží jen 90 g, a tak nezvýší váhu vašeho batohu nebo krosny. Nechybí mu ani reflexní prvky. Pokud jej ponesete mimo batoh ve tmě, budete díky nim vidět.

K dostání je více velikostí. Každý si tak vybere podle své potřeby.

Do obchodu

#5 Cestovní vak a ledvinka v jednom

CabinZero Adventure Dry

Voděodolný, praktický, lehký a s chytrými vychytávkami. Takový je cestovní vak od značky CabinZero – Adventure Dry. Je vyroben z vysoce voděodolného materiálu s vodním sloupcem 19 000 mm. Voda se do něj nedostane ani vrchním vstupem, jelikož má rolovací uzavírání na přezku. Kromě toho se dá i stáhnout praktickou šňůrkou, takže jej můžete i naplněný zmenšit – do vaší krosny se tak vejde více věcí.

Co oceňujeme, je speciální kapsa na kreditní/platební kartu s RFID ochranou osobních dat. Nechybí karabina na klíče, poutko na zavěšení a přenášení, ale nadchla nás i možnost připnout k vaku délkově nastavitelný crossbody popruh, díky kterému můžete vak nosit i samostatně jako ledvinku.

Do obchodu

Jak vybrat cestovní vak?

Rádi a často cestujete, ale už jste zjistili, že věci a oblečení se do krosny či kufru nedají snadno složit a uspořádat? Vždy, když něco potřebujete, přehrabete celý obsah krosny a pak máte vše rozházené? Nebo jste zažili průtrž mračen v horách a vaše oblečení v batohu navlhlo?

Pak už nejspíš víte, že skvělým řešením, jak podobným problémům předejít, je pořídit kvalitní cestovní vak na oblečení a věci. Pokud nyní tápete, po jakém sáhnout, máme pro vás pár tipů, jak cestovní vak vybrat.

Pro jakou příležitost cestovní vak potřebujete

Nejprve je nutné si ujasnit, pro jakou příležitost cestovní vak potřebujete. Jiný budete potřebovat na uskladnění a přehledné uložení věcí do kufru na dovolenou nebo na služební cestu. V takovém případě dáte přednost cestovním pouzdrům na oblečení, které se vám nepomačká a oddělí se od dalších věcí, kosmetických potřeb apod. Chytré je i speciální pouzdro na obuv, kterou je nutné ukládat zvlášť, což kufr na rozdíl od krosny neumožňuje.

Pokud cestujete po horách, na dlouhé treky, jezdíte na vodu apod., oceníte cestovní vaky na oblečení, které jsou z nepromokavého materiálu. Ochrání vaše věci nejen před vlhkem, ale i před prachem. Snadno do nich naskládáte oblečení i věci, které potřebujete izolovat a oddělit od ostatních.

Materiál cestovního vaku

Podle toho, jaký cestovní vak potřebujete, se bude odvíjet i materiál, z něhož je vyroben. U cestovního pouzdra na oblečení, u kterého nepředpokládáte, že navlhne, postačí prodyšný síťový materiál. Pokud však cestujete v extrémních podmínkách, kde hrozí, že se do vaku dostane prach, voda nebo bahno, oceníte nepromokavý materiál a dokonale těsnící uzavírání.

Nepromokavý materiál je většinou polyester vybavený voděodolným potěrem/nátěrem nebo silikonizovaným povrchem. Voděodolnost se určuje podle vodního sloupce. Ten může být např. 10 000 mm i více.

Velikost

Od cílů vašeho cestování se bude odvíjet i velikost cestovního vaku. Na krátké túry postačí vak menších velikostí – do 20 l, kam dáte oblečení jen na pár dní. Pokud plánujete cestu dlouhou, sáhnete už po větším objemu. Cestovní vaky se dají sehnat cca od 15 l do 70 l. Cestujete-li často, na různá místa a různě dlouhou dobu, je lepší mít po ruce vaků více a v odlišných velikostech.

Proč využít cestovní vaky?

  • Vaše oblečení bude oddělené od ostatních věcí v krosně nebo kufru
  • Lepší organizace věcí – rychleji najdete, co potřebujete
  • Nemusíte vytahovat obsah celé krosny po jednou kousku – jednoduše vytáhnete celý cestovní vak a z něj pak vyjmete, co hledáte
  • Organizéry a pouzdra do kufru vám zajistí, že se vaše oblečení cestou nepomačká
  • Cestovní vak ochrání vaše oblečení před prachem, vlhkem i bahnem

Každý dobrý cestovatel a nomád už ví, že cestovní vaky na oblečení dokážou výrazně ulehčit život na túře. Ochrání oblečení i další věci před vlhkem, usnadní organizaci věcí v batohu a urychlí hledání konkrétní věci. Věříme, že díky našim tipům si vyberete ten nejlepší.