online jazyky recenze

Online Jazyky – RECENZE

Naše zkušenost s online výukovými kurzy Onliny Jazyky

Pokud je nějaká věc, která se na cestách hodí víc jak kvalitní batoh, pak je to určitě jazyková dovednost. Angličtina se již v dnešní době považuje za samozřejmost a každý extra jazyk vám dává body k dobru. My jsme se podívali na zoubek populárnímu kurzu Online Jazyky (onlinejazyky.cz), který slibuje snadné a efektivní samostudium jazyka z domu (nebo z cest). Naši zkušenost se dočtete v této recenzi.

Jak probíhalo testování?

Kurz Online Jazyky jako první využívala naše redaktorka Malgi, která se za jeho pomoci učila Španělsky před její cestou do latinské ameriky (více zde: Jak se naučit Španělsky?). Později jsme se mu na zoubek podívali i my ostatní v redakci – zkoušeli jsme dlouhodobě kurzy angličtiny, němčiny, ale v rámci recenze jsme zabrousili i do jiných kurzů.

Recenze Online Jazyky

Uživatelské prostředí

Design a rozhraní kurzu Online Jazyky nás nadchlo. Design je moderní a responzivní (součástí kurzu Online Jazyky je i mobilní aplikace – v ceně) a za pomocí různých statistik a grafických prvků na domovské stránce aplikace, vás motivuje k průběžnému a dlouhodobému studiu.

Mobilní prodtředí je stejně tak přehledné jako desktopové. Má naprosto stejné prvky (jen samozřejmě redukované na malý displej). Na domovské stránce mobilní aplikace také uvidíte jako první motivační prvky a statisky vaší výuky.

Jak na mobilu tak na desktopu se denní úkoly (ať už procvičování slovíček, procvičování gramatiky nebo učení nové látky) provádí snadno. Rozhodně to není tak, že se nejprve musíte naučit s aplikací, abyste se mohli začít učit jazyk. Vše je jednoduché a intuitivní. Ma mobilu např. slovíčka přetahujete prstem, na desktopu myší.

Výhody/nevýhody uživatelského prostředí:

 • Intuitivní a přehledné prostředí (jak desktop tak mobilní)
 • Existence mobilní aplikace
 • Motivační prvky a statistiky na hlavní stránce
 • Nenašli jsme žádné zápory uživatelského prostředí aplikace

Získat ukázkovou lekci zdarma

Rozsah výuky

Na trhu online jazykových kurzů je rozsah výuky bezkonkurenční. Kurzy Online Jazyky nabízí k výuce angličtinu (A1 – C2), němčinu (A1 – B2), španělštinu (A1 – B2), francouzštinu (A1 – B2), ruštinu (A1 – A2), italštinu (A1) a k tomu i speciální jazykové kurzy jako např. obchodní španělština pro pokročilé, angličtina pro zdravotní personál nebo 1000 italských slovíček. V nabídce najdete i speciální jazykové kurzy pro děti nebo dokonce doučovací online kurzy předmětů jako je dějepis, společenské vědy nebo čeština. A nakonec, novinkou tvůrců Online Jazyky je také výuka češtiny pro cizince.

Ačkoliv zde u všech kurzů nenajdete výuku od levelu A1 po C2 (např. italština má pouze A1), přesto jsou tyto kurzy ty nejrozsáhlejší na trhu. Začátečnické kurzy tu najdete pro všechny zmíněné jazyky a konkrétně v angličtině se můžete posouvat až do těch nejvyšších levelů. Daleko se dostanete i ve španělštině, nemčině a francouzštině.

Jazykové kurzy pokrývají výuku slovíček, gramatiky, výslovnosti a dokonce si můžete domluvit konverzační lekce přes skype.

Výhody/nevýhody rozsahu výuky:

 • Bezkonkurenční rozsah výuky na trhu
 • Několik úrovní výuky v 6 jazycích
 • Studium angličtiny pro úplné začátečníky i velmi pokročilé
 • Kurzy češtiny pro cizince
 • Speciální online jazykové i nejazykové kurzy
 • Výuka slovíček, gramatiky i výslovnosti
 • Možnost konverzačních lekcí přes Skype
 • Pro některé jazyky pouze začátečnické kurzy (pro italštinu pouze kurz A1)

Studijní metody

Lekcemi a celým studiem vás provází lektoři – resp. jejich předtočená videa. Důležité věci vám vysvětlí, takže nemusíte číst zdlouhavé texty, abyste pochopili, co se učit (texty jsou však také k dispozici). Videa lektorů jsou vám přehrávána při vysvětlování látky, ale jejich vtipné skeče s pochvalou či „pokáráním“ se objeví také vždy na konci odevzdání úkolu. Pochválit vás skrze video může čas od času také herec Pavel Liška, který na kurzech Online Jazyky spolupracoval

Již v začátku studia vám vaše virtuální lektorka doporučí, jakým způsobem je vhodné Online Jazyky studovat – ideálně pár minut denně, ale pravidelně a dlouhodobě, než-li aplikaci otevřít jednou za měsíc a sedět u toho několik hodin. Podle toho si pak můžete nastavit své denní cíle. Doporučeně máte denní cíl nastavený na 21 minut (7 minut opakování slovíček, 7 minut opakování učiva a 7 minut na studium nové látky). Vždy samozřejmě můžete v každé sekci strávit času více, pokud se na to cítíte. Podstatné je, že 20 minut denně je víc než dostatek pro postupné zvládnutí jazyka.

Studujete-li zrovna novou látku, střídají se vám různé typy úloh. Doplňujete písmena, doplňujete slova, přetahujete slovíčka do přihrádek, píšete věty podle poslechu, řadíte obrázky k patřičným slovíčkům, vyslovujete slovíčka a nahráváte do aplikace… Studium je poměrně pestré. Nikdy nebudete dělat několik stejných typů cvičení za sebou – čehož si ceníme.

Součástí studia nové látky je také vysvětlování různé gramatiky a jazykových principů. Ty jsou vám podávány formou videí, ale také textů, tabulek a různých příkladů. V lekcích si můžete dělat také virtuální záložky a pro vás důležité texty si uložit – např. gramatika, která vám dělá problém a budete se k ní chtít časem vracet.

Učení se slovíček je v aplikaci vyřešeno na jedničku – jak v desktopové, tak v mobilní, akorát že v mobilní je o to praktičtější, že si trénink slovíček můžete odklikávat třeba cestou v tramvaji nebo na záchodě. Zkrátíte si dlouhou chvíli a zvládnete s přehledem svou denní porci slovíček.

Jak procházíte novou látkou a poznáváte nové pojmy, jednotlivá slovíčka se vám zapisují do vaší osobní databáze v aplikaci Online Jazyky. Když chcete slovíčka procvičovat, ukazují se vám postupně „kartičky“ z vaší databáze slovíček (buď pouze v české nebo cizí formě) a vy musíte „hádat“ správný překlad. Respektive si můžete nastavit, zda si chcete odpovědět jen sami pro sebe a po otočení kartičky sami zhodnotit, zda jste odpověděli správně nebo odpověď do aplikace přímo zadat. Můžete si buď vybrat z odpovědí nebo slovíčko napsat. Osobně doporučujeme nastavení různě střídat, ale pokud trénujete slovíčka za pochodu, je praktické odpovídat si spíše sami pro sebe.

Nastavení procvičování slovíček je celkově poměrně variabilní. Vybíráte si zda chcete překládat z cizího jazyka do češtiny či naopak, vybíráte si zda chcete, aby hlas z aplikace po otočení kartičky vyslovil slovíčko (abyste znali správnou výslovnost) a vybíráte si zda chcete slovíčko přečíst nebo pouze slyšet.

Když přistoupíte k opakování látky, aplikace vám předhazuje cvičení, která jste již dělali. To může být ze začátku trochu nuda, ale s kumulováním dalšího a dalšího učiva je to nutné. My nakonec strávili nejvíc času právě opakováním učiva – především když už jsme byli téměř u konce celého jednoho kurzu. Opakování je matka moudrosti.

Velkou výhodou je také funkce Lektor po ruce, kdy můžete lektora jazyk kontaktovat s konkrétním dotazem – např. nejste-li si jisti, jak funguje nějaké konkrétní gramatické pravidlo.

Výhody/nevýhody studijních metod:

 • Pro efektivní výsledky stačí kurz studovat pár minut denně
 • Denní studium je rozdělené do 3 sekcí (slovíčka, opakování a nová látka)
 • Opakování slovíček je perfektně zpracované (především pro mobilní aplikaci)
 • Nová látka vysvětlována kombinací textu, videí, tabulek a příkladů
 • Cvičení nejsou generická – střídají se různé typy
 • Speciální online jazykové i nejazykové kurzy
 • Služba Lektor po ruce
 • Možnost dělat si záložky v látce
 • Třetina denního studia by mělo být opakování látky – ze začátku to může být trochu nudné (po čase to však oceníte)

Podpora

Pro kontakt podpory Online Jazyky můžete využít email, telefon, ale i rychlý online chat, který byl pro nás preferovanou volbou. Odpověď nemusíte dostat hned, ale zpravidla do pár desítek minut. K přístupu na chat můžete využít jak webové stránky (eshop) tak přímo zakoupenou aplikaci.

Ohledně studijních dotazů můžete využít zmíněnou službu Lektor po ruce.

 • Email, telefon i online chat
 • Pro studijní dotazy služba Lektor po ruce
 • Chat přístupný i z webu (eshopu) i z aplikace
 • Na chatu nedostanete odpověď ihned
 • Nejsou online 24/7

Cena

Ať je jazykový kurz jakkoliv dobrý, při rozhodování je zásadní i cena. Ta u kurzů Online Jazyky určitě není přemrštěná vzhledem k tomu, jak kvalitní kurzy obdržíte. Ovšem částka to není zanedbatelná (kurzy se pohybují od 800 – 2500 Kč). Zde však přichází zásadní výhoda Online Jazyků – můžete jakýkoliv kurz otestovat zdarma. Jednoduše si tak ověříte, zda vám kurz vyhovuje, zda vás baví a má pro vás přidanou hodnotu, jedině pak kurz doopravdy koupíte a zaplatíte. Pokud vás kurz nenadchne, neplatíte nic.

Získat ukázkovou lekci zdarma

Výhodné je také to, že si kurzy můžete platit různou formou. Buďto si zakoupíte jeden kurz, za příslušnou částku a kurz vám zůstane přístupný napořád, nebo můžete platit skrze EasyLingo měsičně menší částku (400 Kč), kde získáte přístup ke všem kurzům OnlineJazyky, ale jen po dobu, co si službu platíte.

Jsou situace, kdy je výhodná první možnost, ale i takové, kdy je výhodnější ta druhá. Když se redaktorka Malgi učila Španělsky kvůli její cestě do latinské ameriky, vyplatilo se pořídit kurz Španělštiny a mít k němu přístup dlouhodobě i během pobytu v zahraničí a tedy jej zakoupit za plnou částku. Pro učení se více jazyků, např. před maturitou nebo státnicemi, může EasyLingo posloužit skvěle. Platíte si jej jenom v období před zkouškou a máte přístup ke studiu všech jazyků.

Výhody/nevýhody ceny Online Jazyků:

 • Možnost vyzkoušet lekci ZDARMA
 • Cena odpovídá kvalitě kurzů
 • Možnost zaplatit si jeden kurz a mít k němu přístup napořád
 • Možnost platit měsíční přístup ke všem kurzům OnlineJazyky (skrze EasyLingo)
 • Částka za klasický jazykový kurz není zanedbatelná (až 2500 Kč)

Další užitečné odkazy

Pokud zvažujete koupi kurzů Online Jazyky, v rozhodování vám pomohou i následující články a recenze:

Závěr recenze

Kurzům Online Jazyky v podstatě nemáme co vytknout (až na pár drobností). Z toho důvodu kurzy všemi deseti doporučujeme všem, kteří chtějí studovat jazyk doma (nebo na cestách) a nechtějí nikam docházet nebo si platit osobního lektora (který je cenově náročnější). Zásadní je, že si kurzy na Online Jazyky můžete vyzkoušet zdarma, takže se před platbou můžete informovaně sami rozhodnout, zda vám kurzy sedí či nikoliv.

Uživatelské prostředí
Rozsah výuky
Studijní metody
Podpora
Cena
4.8