vaky na zada

Vaky na záda

Nejlepší a nejoriginálnější vaky na záda v roce 2024

V jenoduchosti je krása! Novodobý trend plátěných vaků, který mnohým z nás připomíná pytlíky na školní přezůvky, se těší stále větší oblibě. Nejdříve šlo o módní hit, nyní však vaky na záda plní především praktický účel. Je to nejlehčí možné zavazadlo, jaké si s sebou můžete vzít a přitom pojme vaši peněženku, mobil i klíče – a kolikrát toho víc ani nepotřebujeme. Perfektní parťák na cestování, na fesťáky, na tréninky, na menší nákup potravin a mnoho dalších míst a událostí.

Pojďme se podívat, které vaky na záda, podle naší reakce, stojí za vaši pozornost.

Král šílených potisků

Vaky na záda Mr. GUGU & Miss GO

Orientační cena: 1000 Kč

Značka Mr. Gugu & Miss GO je králem (nebo královnou?) mezi originálními potisky. V nabídce je k nalezení sortiment od plavek s jednorožci, přes boty s lísky marihuany až po vaky na záda s duhově zvracející pandou. Jejich vaky si tedy jistě zamilují všichni vyznavači originální a kontroverzní módy.

Zjisti aktuální cenu

Originální potisky za rozumnou cenu

Vaky na záda Art of Polo

Orientační cena: 200 Kč

Pokud za pytlík nechcete utratit více jak 200 korun, prohlédněte si nabídku značky Art of Polo. Svými cenami se jejich produkty oproti konkurenci řadí mezi opravdu levné vaky na záda. V nabídce najdete jak plno originálně potištěných vaků, tak minimalistické jednobarevné pytlíčky.

Zjisti aktuální cenu

Potisky inspirované exotickými destinacemi

Vaky na záda Dakine

Orientační cena: 400 Kč

Sérii sympatických vzorů můžete najít v kolekci vaků značky Dakine. Nabízí vzory inspirované různými exotickými destinacemi. Jedná se o klasické řešení v podobě jedné hlavní komory uzavíratelné stahovacími šňurkami. Vak je ze 100% bavlny a pojme „náklad“ o objem do 10 litrů.

Zjisti aktuální cenu

Vak s kapsou na zip

Sportovní vaky na záda Miss Lulu

Orientační cena: 300 Kč

Kono je stylový sportovní vak na záda od značky Miss Lulu. Na první pohled vás upoutá svým netypickým vzhledem. Do hlavního prostoru se můžete dostat buďto klasickým vrchním otvorem na šňůrku nebo přední částí na zip. Druhý přístup výrazně usnadňuje hledání konkrétních předmětů v batůžku. U vaku Kono se to obzvlášť hodí, protože toho pojme opravdu hodně.

Zjisti aktuální cenu

Metalický efekt

Vaky na záda Mi-Pac

Orientační cena: 800 Kč

Hledáte vak, co se třpytí a blýská? Určitě vám uplí oči na pytlíčkách značky Mi-Pac. Můžete si vybrat mezi několika metalickými odstíny, které oživý leckterý streetový outfit. Oproti běžným jednoduchým vakům na záda, Mi-Pac nabízí i praktickou vychytávku v podobě kapsy na zip, kam můžete hodit třeba mobil s jistotou, že vám z vaku nevypadne.

Zjisti aktuální cenu

Klasický sportovní gym sack

Sportovní vaky na záda Nike

Orientační cena: 400 Kč

Pokud potřebujete vak do posilovny nebo na trénink, do kterého si sbalíte své sportnovní oblečení, případně boty, sportovní vaky Nike jsou ideální variantou. V nabídce najdete vaky o objemu až 14 litrů. Vybírat můžete mezi několika variantami, které se liší jak designem, tak cenou.

Zjisti aktuální cenu

Jak vybírat vaky na záda?

Vzhledem k jendoduchosti a jasnému účelu produktu, výběr vaku na záda není žádná věda. Stejně jako u ostatních batohů však dbáme na kvalitu použitého materiálu, protože nechceme, aby se pytlík brzy prodřel. Pytlíky jsou na prodření a jisté opotřebení poměrně náchylné, protože narozdíl od batohů nemají žádnou pevnou strukturu nebo polstrování a hranaté předměty, které ve vaku přenášíte, mohou látku narušit.

Často si však lidé vybírají jednoduše ten nejlevnější vak na záda, jelikož na jeho „funkce“ nemají vysoké nároky. Např. chcete-li vak využívat pouze na přenášení oblečení na trénink, apod.

Levný a praktický

Hledáte-li jednoduchý levný vak na záda, na trhu jich najdete spousty. Hledat pak budete především mezi kousky sportovních značek a eshopů, cílit budete na polyesterové vaky klasického střihu bez dalších vychytávek a originálních prvků (např. modrý vak na záda Art of Polo). Pravděpodobně nehledáte módní doplňěk, ale spíše zavazadlo, které vám pomůže v praktickém životě. Taška, do které se dáte své sportovní oblečení a přihodíte do batohu s notebookem – abyste si po práci zašli do fitka. Pytlík, který si při cestování zabalíte do kufru, ideálně použijete jako oddělovací přihrádku třeba na plavky a poté na dovolené můžete užívat dle libosti jako batůžek. Je to zkrátka praktický kámoš, co vás moc nestojí, ale ušetří vám mnoho trápení s velkými neskladnými batohy.

Stylové a originální vaky na záda

Vak na záda můžeme použít i jako módní doplňěk. Jak jste si již mohli všimnout v našem výběru, někteří výrobci se na svých vacích kreativně vyřádili. Cena některých se tak může vyšplhat i o pár stovek výš, ale zde si ve většině případech připlácíte i za kvalitu a životnost materiálu.

Víc jak pár stovek však za tento druh batohu snad nikdy neutratíte. Vždy se drží jednoduchosti, ačkoliv existují i vaky doplněné o vnější či vnitřní kapsu na zip nebo pevnější poutko.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *