booking recenze

Booking – RECENZE

Recenze ubytovací platformy Booking.com

Vybíráte dovolenou či plánujete jiné cestovatelské dobrodružství? Pak možná zvažujete, zda podniknout cestu na vlastní pěst a zařídit si letenky, ubytování i stravování sami nebo se svěřit do rukou některé z cestovních kanceláří a nechat si vysněnou dovolenou naservírovat pod nos. Každá z možností má své výhody! My se dnes podíváme na zoubek portálu, který vás zajímá především, pokud si ubytování v zahraničí (ale i v Česku) hledáte sami. Jak je na tom booking.com? Jak si tato služba obstála v naší recenzi?

Recenze Booking.com

booking com logo

Kvalita služeb

Booking není cestovní kanceláří a dokonce ani plnohodnotné zájezdy nezprostředkovává (jako např. Invia). Platforma Booking slouží v první řadě jako nástroj, skrze který ubytování vyhledáte, zarezervujete a zaplatíte. V situacích, kdy nastanou komplikace, ubytování neodpovídá tomu, jak se prezentovalo v popisu či na fotkách, můžete využít krytí platformy Booking a pokud je vaše stížnost validní, Booking vám sežene ubytování jiné, případně vrátí část peněz.

U Booking.com hodnotíme, jak jednoduché je vyhledání ubytování podle konkrétních požadavků, jak spolehlivá je platforma a jaké dodává informace o ubytování (odpovídají skutečnosti, jsou pravdivé?).

S Bookingem máme nespočetně mnoho zkušeností a musíme říct, že jsme byli vždy nadmíru spokojeni. Rezervace i platba proběhla v pořádku a byli jsme tak schopni si zajistit bydlení po celém světě. S Bookingem máme však i jednu špatnou zkušenost, ke které se podrobněji dostaneme dále v recenzi.

Pozitivní zkušenosti

Prohlédněte si konkrétní ubytování, se kterými jsme v redakci měli pozitivní zkušenost:

Booking však jako platforma nezodpovídá za kvalitu ubytování ani úroveň servisu v hotelu. Na svém webu se vám však snaží podat co nejvíce informací o tom, abyste odhadli, zda je ubytování to pravé pro vás. Booking zodpovídá pouze za to, že popis a fotky hotelu na stránkách odpovídají skutečnosti.

Někteří cestovatelé preferují levnou cenu před kvalitou a jiní si zase potrpí na špičkový servis. Určitě proto doporučujeme přečíst všechny informace na Bookingové stránce konkrétního hotelu a také recenze, které jsou na stránce k dispozici. Píší je uživatelé, kteří si daný hotel skrze Booking zarezervovali před vámi a mají proto relevantní zkušenosti.

Negativní zkušenost

Jak jsme zmínili, s rezervováním ubytování přes Booking máme i jednu negativní zkušenost a musíme ji sdílet, abyste se podobným situacím mohli vyvarovat. Šlo o rezervaci apartmánu v portugalském Portu (již bylo z nabídky odstraněno). Apartmán byl na Booking nově přidaný, neměl žádné uživatelské recenze a byl na danou lokaci poměrně levný.

Apartmán jsme zarezervovali a zaplatili. V den příjezdu do destinace jsme však zjistili, že majitel apartmánu jej nepronajímá přes Booking a o naší rezervaci nemá tušení. Přišli jsme na to, že se jednalo o podvodný profil na Booking s kradenými fotkami tohoto existujícího apartmánu. Sám majitel apartmán pronajímal na jiném portále za trojnásobnou cenu.

Situaci jsme nadále řešili s podporou Booking, ale jak se můžete dozvědět dále v naší recenzi, zákaznický servis není ideální a nefunguje zde žádný přímý kontakt na Booking. Je potřeba se nejdřív proklikat skrze různé formuláře a dotazníky a pak doufat, že vás spojí s reálným člověkem. To se nám nakonec podařilo.

Booking by nám měl v této situaci zajistit ubytování ve stejné lokaci v podobné cenové kategorii. Jiné apartmány v Portu však byly výrazně dražší a tím pádem neexistovala alternativa ve stejné cenové kategorii. Booking nám zprostředkoval náhradní ubytování s tím, že si musíme cenový rozdíl doplatit na místě. Byli jsme však ve složitější situaci, kdy jsme organizovali pobyt pro větší počet lidí a na ubytování měli jen předem daný rozpočet. Byl to tedy problém, který jsme i nadále se zákaznickou podporou řešili.

Nakonec jsme dostali vyjádření, že nám zpětně proplatí část peněz – bohužel nikoliv celou částku.

Určitě jsme na Booking nezanevřeli, stále jej využíváme k hledání ubytování. Jen si nyní dáváme pozor a vybíráme pouze taková ubytování, která již mají recenze a nejsou na protál čerstvě přidané.

TIP: Při výběru ubytování na Booking.com čtěte pozorně recenze předchozích hostů a důkladně zvažte rezervaci hotelu/apartmánu bez hodnocení uživatelů.

Destinace

Na Booking.com najdete ubytování v destinacích po celém světě, ale i v rámci České republiky. Přes Booking tedy můžete zřizovat jak letní dovolenou, tak víkendový pobyt v českých horách. Přehled všech zemí dostupných na Booking.com si můžete prohlédnout sami přímo na webu.

Prohlédnout si aktuální destinace

Podpora

Se zákaznickou podporou je to poněkud složitější – jak už to u velkých mezinárodních firem bývá. Při návštěvě webu na vás nevyskočí instantně okénko s online chatem pro případ, že potřebujete pomoct s výběrem. Každý pokus o kontaktování společnosti vás dovede na rozcestníkový dotazník, kde spousta cest končí v sekci často kladených otázek. Pokud chcete kontaktovat živou osobu zákaznického centra, je potřeba čas a trpělivost.

Uživatelské prostředí

Webové stránky jsou velmi přehledné a nabízí užitečné detilní filtry, díky kterým najdete ubytování přesně podle svých představ.

booking uzivatelske prostredi

Zvolit si můžete podle zajímavých míst v okolí, dostupných služeb (např. masáže, golfová hřiště, kurzy vaření), bezbariérového přístupu, počtu hvězdiček a spousty dalších.

U každého ubytování (hotelu či apartmánu) najdete plno fotografií, detailní informace o vybavení, službách a lokaci a hlavně uživatelské recenze předchozích hostů. Díky nim si můžete být jisti, že vaše rezervace a ubytování proběhne bez problému, a že ubytování bude odpovídat vašim představám.

Závěrečné slovo

Booking rozhodně patří mezi ty nejlepší platformy, na které se obrátit, pokud hledáte ubytování na vlastní pěst. Dostanete ten nejlepší výběr napříč destinacemi celého světa, filtrování hotelů je pokročilé a rezervace je jednoduchá. Vám už pak stačí se jen do destinace dopravit.

Určitě však doporučujeme pročíst si uživatelské recenze vámi zvoleného hotelu a pokud hotel zatím žádné recenze nemá, doporučujeme najít alternativu.

Vyhledat ubytování

Shrnutí recenze

  • Největší výběr hotelů a apartmánů
  • Skvělá možnost pro cestování na vlastní pěst
  • Uživatelsky přívětivé vyhledávání a filtrace
  • Zákaznické recenze u každého ubytování
  • Nespočet pozitivních zkušeností v týmu naší redakce
  • Horší zákaznická podpora (hůře dostupný kontakt na živou osobu)
  • Jedna negativní zkušenost v týmu naší redakce
Kvalita služeb
Destinace
Podpora
Uživatelské prostředí
4.5