taska pres rameno

Taška přes rameno

Nejoblíbenější taška přes rameno pro rok 2024

Taška přes rameno je do jisté míry pohodlná a praktická záležitost. Je bezpochyby velmi oblíbená u žen i u mužů, a to jako doplněk i jako ryze praktická pomůcka na přenášení důležitých věcí. Taška přes rameno se kupuje (a prodává) v různých velikostech, od malých taštiček na mobil a klíče po velké brašny určené k cestování nebo na sportovní vybavení. Záleží totiž na okolnostech, za jakých si tašku kupujete. Aby vám dobře sloužila, pohodlně se nosila a nestrhla vám rameno, je potřeba vybrat opravdu dobře. Na to všechno se podíváme v dnešním článku. Nejprve si ale pojďme ukázat, které tašky přes rameno patří mezi ty nej – nejhezčí, nejpraktičtější, neoblíbenější, nejvyužívanější…

5 tipů na tašky přes rameno

#1 Ideální taška do deště

Rains Commuter Bag

Pokud hledáte ryze praktickou, a přitom nepromokavou tašku přes rameno, ve které můžete bezpečně přenášet dokumenty i notebook, Commuter Bag od značky Rains bude přesně to pravé. Jedná se o unisexovou tašku přes rameno, kterou využijí muži i ženy. Taška má samostatnou kapsu na notebook, dvě vnitřní přihrádky, a skrytou boční kapsu s nepromokavým zipem. Nemusíte se proto bát, že by v dešti voda prosákla místy kolem zipu, což bývá u tašek a batohů nejčastější problém. Přední klopa přesahuje okraj tašky, takže při dešti voda steče po klopě dolů, nikoli do tašky. Zavírání je řešeno dvěma magnety a jednou karabinou.

Dánská firma Rains se inspirovala především severským počasím, které udává i styl módy. Vzhledem k tomu, že je tam potřeba velmi odolných a ideálně i nepromokavých materiálů, promítá se totéž do jejich produkce oblečení a doplňků. Díky tomu získáte v tašce přes rameno Rains Commuter Bag jedinečný doplněk i spolehlivého pomocníka, ve kterém přenesete, co bude potřeba, třeba i v tom nejprudším dešti.

Zjisti aktuální cenu

#2 Recy hvězda mezi taškami

Freitag F11 Lassie

Pokud patříte mezi fanoušky výrobků z udržitelných materiálů, pak se pro vás taška přes rameno Freitag F11 Lassie jistě stane naprostou hvězdou. Je totiž vyrobena z plachty z nákladního vozu, barviva, která jsou na výrobu použitá, neohrožují životní prostředí, a navíc zaměstnanci této firmy mají zajištěny ideální pracovní podmínky. Už jen to je pro mnohé záruka, že se jedná o prvotřídní výrobek podporující správnou věc.

Musíme zdůraznit, že každý kousek firmy Freitag je originální. Pánská taška přes rameno F11 Lassie obsahuje kapsu na tablet, dokumenty, nebo třeba knihu. Záleží na tom, čemu dáváte přednost a co nosíte v tašce častěji/raději. Zavírá se na suchý zip přední klopou, která má délku téměř stejnou, jako je výška tašky. Ramenní popruh nepostrádá systém rychlého nastavení, takže si jej snadno přizpůsobíte na míru.

Freitag F11 Lassie se pyšní moderním designem, který osloví spíše muže. Jeho originální styl ještě podtrhuje veselá žlutá barva. Tato taška přes rameno je vyrobena z tarpaulinové plachty. Dále jsou použity pásy a duše z bicyklů.

Zjisti aktuální cenu

#3 Elegantní klasika za rozumnou cenu

Titan Power Pack Laptop Bag S Black

Pokud patříte mezi konzervativce a raději volíte nenápadné, barevně sjednocené doplňky, které jsou skrz-naskrz praktické, jistě oceníte tašku přes rameno od značky Titan. Jedná se zároveň o brašnu na notebook, které nechybí integrovaný expandér pro případné navýšení objemu.

Proto tašku využijete jak při běžných cestách do práce, tak i na případné pracovní schůzky či meetingy, kdy uvítáte větší prostor pro dokumenty, poznámky i nějakou tu svačinu.

Tato taška přes rameno spadá do luxusní a po všech stránkách dokonale promyšlené business řady Power Pack. Obsahuje spoustu praktických kapes a celkově je zorganizována tak, abyste vždy věděli, kam máte sáhnout pro to, co právě potřebujete. Hlavní prostor tvoří polstrovaná přihrádka na menší notebook. Dále získáte výklopnou kapsu s přihrádkami na dokumenty, přední kapsu s organizérem a karabinou na klíče, a ještě dvě menší kapsy na přední části tašky, které lze uzavírat na zip. Výhodou je možnost sepnutí zipu obou komor zámečkem, což oceníte především při cestování – v hromadné dopravě, v davech lidí atd.

Tato praktická a elegantní taška přes rameno má popruh pro nasunutí na madlo kufru, polstrovaná ucha pro rychlé přenášení v ruce a samozřejmě odnímatelný a nastavitelný popruh pro nošení na rameni.

Tato brašna splňuje normy pro palubní zavazadlo, takže si jej bez obav můžete vzít na palubu. Na spodní části nechybí ani gumové nožky, abyste jej nepostavili na zem nebo dokonce do mokra. Pokud hledáte elegantní a praktické zavazadlo, které bude vyhovovat mužům i ženám a využijete ho do práce i na případné cesty, tento kousek od značky Titan bude ideální.

Zjisti aktuální cenu

#4 Na rameno i do ruky

Reisenthel Allrounder M Baroque Taupe

Kdo hledá tašku přes rameno ve tvaru doktorského kufříku, se zajímavým a ryze dámským designem, toho jistě zaujme tento luxusní kousek od značky Reisenthel. Je ideální jak pro cestování, tak pro přenášení specifických věcí. Hlavní komora je velmi prostorná a není zbytečně přehrazená žádnou další přihrádkou. Snadno sem naskládáte oblečení, obuv, kosmetiku nebo i knihy. Nehledejte tu však přihrádku na notebook ani na tablet. Po obvodu stěn tašky pak najdete šest vnitřních praktických přihrádek, do kterých zasunete menší věci. Snadno je v případě potřeby najdete a nemusíte přitom prohrabat celou hlavní komoru.

Tato taška přes rameno má lehce polstrované všechny stěny i dno a zavírá se na zip na vrchní straně. Nechybí jí dvě polstrovaná ucha pro rychlý přenos v ruce, a samozřejmě odnímatelný popruh přes rameno s polstrovaným polštářkem.

Pokud patříte mezi časté cestovatele na kratší dobu či vzdálenost a hledáte jednoduchou tašku přes rameno, do které zabalíte věci na jedno – dvě přespání, bude pro vás tato brašna ta pravá.

Zjisti aktuální cenu

#5 Stylová a praktická pro každý den

Boll Prophet 14 Salt&pepper/bay

Tato designová taška přes rameno od firmy Boll je skvělou volbou pro muže i pro ženy, kteří chtějí vypadat dokonale v práci i ve volném čase a svůj notebook, který s sebou často nosí, mít v bezpečí. Taška přes rameno Prophet nejen skvěle vypadá, ale také je velice praktická. Najdete v ní polstrovanou přihrádku na notebook, přihrádku na tablet a prostornou přední kapsu s organizérem. Do přední kapsy snadno naskládáte vše potřebné do svého zaměstnání, podniku či do školy. Díky řadě kapes a přihrádek vždy najdete vše na svém místě a přesně víte, kam pro to sáhnout. Vedle těchto kapes a přihrádek má taška samozřejmě i prostornou hlavní komoru, kam se vejdou dokumenty, učebnice i knížky pro volný čas. Veškeré kapsy i hlavní komora se zavírají na pevné zipy – v elegantní světle modré barvě, která příjemně zvýrazňuje design sůl/pepř.

Na vrchu brašny je polstrované držadlo pro rychlé přenášení v ruce. Samozřejmostí je pak odepínací ramenní popruh, který lze nastavit podle velikosti nositele.

Zjisti aktuální cenu

Proč si pořídit tašku přes rameno?

Taška přes rameno je v některých případech záležitost velmi praktická, jindy naopak nevhodná a nešikovná. Záleží na tom, v jakém případě ji zvolíme, zda potřebujete mít volné ruce, nebo naopak chceme mít věci v tašce u sebe co nejblíže, abychom pro ně mohli rychle sáhnout.

Bezpečnost

Chcete mít věci ve své tašce neustále pod kontrolou? Pak je taška přes rameno určitě vhodnější než batoh, do kterého vám může někdo sáhnout. Stačí tlačenice na nádraží, na letišti či přímo v hromadné dopravě. Někdy stačí i procházka s batohem na zádech po tržišti. Tašku přes rameno si snadno posunete k ruce nebo více dopředu, abyste si ji mohli rukou jistit. I tak je ale potřeba počítat s tím, že vám ji může z ramene někdo strhnout, nebo dokonce v nestřeženém okamžiku přestříhnout/přeříznout popruh a ukrást. Pak záleží na tom, jak velkou tašku jste zvolili. Velké a těžké tašky si všimnete hned, když vám sklouzne z ramene. U menších taštiček jen na mobil a peněženku to ale nemusíte ani postřehnout.

Přístupnost

Přístupnost je velkou výhodou tašky přes rameno. Věci máte kdykoli po ruce, nemusíte ze zad sundávat batoh ani krosnu, stačí rozepnout zip, magnet nebo karabinku a sáhnout do své tašky pro to, co právě potřebujete.

Organizace

Ruku v ruce s přístupností kráčí organizace. Zatímco v batohu budete každou chvíli něco hledat a po dlouhou dobu hrabat, než vytáhnete potřebné, taška přes rameno disponuje mnoha kapsami a přihrádkami, pro jednoduchou a ryze praktickou organizaci. V takové tašce snadno najde každá věc své místo a vy okamžitě víte, kam pro ni sáhnout.

taska pres rameno

Proč si nepořídit tašku přes rameno?

Tašky přes rameno samozřejmě nemají jen svá pozitiva. Někomu lépe vyhovuje batoh, někdo radši nosí své věci na rameni. Nejde však jen o vkus, ale také o funkčnost. Pokud cestujete daleko a taháte při tom hodně věcí, taška přes rameno moc praktická nebude. Stejně tak ve chvíli, kdy potřebujete mít volné ruce.

Když potřebujete volné ruce

V životě nastávají chvíle, kdy volné ruce oceníme mnohem více než jindy. Stačí, když se potřebujete chytit držáku, rukojeti nebo tyče při cestování v hromadné dopravě. A co když se vám jednou rukou špatně otevírají dveře od vlaku? Nebo máte další zavazadlo, které musíte vzít oběma rukama a taška přes rameno vám klouže a překáží. Zkrátka ne vždy je taška přes rameno ideální a ve výše popsaných případech oceníte více batoh či krosnu na zádech a volné ruce.

Velké množství věcí/těžká taška

Také v případě, že cestujete na delší dobu, daleko, nebo prostě jen potřebujete přenést velké množství věcí, popř. věcí těžkých. Velké brašny o vysoké hmotnosti se na rameni nosí opravdu špatně. Ideální jsou pro to opět batohy. Za zádech se těžká váha lépe rozloží, kdežto na rameni vás táhne k jedné straně, křiví vám páteř a vyvolává bolesti.

Pokud patříte mezi ty, kteří volí raději tašku přes rameno a bude vám vyhovovat i po praktické stránce, vybírejte obezřetně. Promyslete, z jakého by měla být taška materiálu, jakou by měla mít velikost a zda v ní budete nosit notebook nebo tablet. Popřemýšlejte, kolik kapes a

přihrádek by se vám hodilo a zda skutečně nepotřebujete při svém cestování – až už do práce, do školy nebo na výlet – raději volné ruce.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *