tasky na koleckach

Cestovní tašky na kolečkách

Nejlepší tašky na kolečkách, které vám usnadní cestování

Chystáte se na dovolenou, nebo pravidelně cestujete a hledáte vhodné zavazadlo? Přemýšlíte, zda sáhnout po krosně, kufru nebo cestovní tašce? A co to spojit všechno dohromady? Cestovní tašky na kolečkách jsou ideálním řešením pro cesty za prací, za odpočinkem i za poznáním. Vejde se do nich hodně věcí, které uskladníte pohodlně a hlavně přehledně. Když dobře vyberete, získáte parťáka na cesty, kterého můžete táhnout za sebou, nebo si ho hodit na záda jako batoh/krosnu. Nemusíte tak dělat žádný kompromis, ani když se chystáte cestovat vlakem po Evropě nebo letecky na dovolenou na Malorce.

TIP: Hledáte spíše tašku na nákup? Přečtěte si naše tipy na nákupní tašky na kolečkách.

5 tipů na cestovní tašky na kolečkách

Abychom vám výběr usnadnili, připravili jsme si pro vás přehled pěti nejlepších cestovních tašek na kolečkách, které ocenilo již mnoho uživatelů. V našem výběru najdete tašky s příznivou cenou, tašky menší i s extra velkým objemem. Tašky do ruky i na záda. A nechybí ani špičkové produkty za vyšší cenu, po kterých sáhnou (nejen) ti nejnáročnější.

#1 Špičkový průvodce na vaše cesty

Deuter Helion 60

Pokud chcete skutečnou špičku mezi taškami na kolečkách, vsaďte na firmu Deuter. Jejich Deuter Helion o velikosti 60 litrů je jedinečný. Jedná se o tašku na kolečkách, kterou je možné v případě potřeby přeměnit velmi rychle na pevný a pohodlný batoh. Polstrované ramenní popruhy i měkký bederní pás jsou ukryty v zadní části tašky. Manipulaci po zemi usnadňují profilovaná kola a teleskopická rukojeť, která se vám přizpůsobí. Dno tašky je zpevněné, takže se nemusíte bát ji kdekoli postavit. Velmi prakticky je řešený vnitřek tašky, který nepostrádá řadu kapes uzavíratelných na zip a kompresní popruhy. Uskladněné prádlo a další věci vám nebudou po tašce nekontrolovatelně lítat. Co u takto vychytaného batohu/tašky na kolečkách postrádáme, je polstrovaná kapsa na notebook. Ocenit ale musíme i celkovou bezpečnost tašky, která je vybavena kotvami pro přivěšení zámků.

Zjisti aktuální cenu

#2 Cestujte nalehko i s „plnou polní“

Travelite Kite 2w Travel Bag

Pokud patříte mezi slabší jedince, nebo se jednoduše nechcete na svých cestách tahat s těžkou taškou na kolečkách, sáhněte po Travelite Kite. Jedná se o speciální produkt s nízkou váhou – 1,7 kg, který vám cestování usnadní i zpříjemní. Tato cestovní taška má dvě praktická kolečka a rukojeť, která jde v případě potřeby schovat. Nechybí jí ani dvě praktická madla na vrchu a zepředu tašky. Záleží jen na vás, jak se vám s ní bude manipulovat nejlépe. Pro drobnosti můžete využít dvě vnější kapsy na zip, nebo vnitřní kapsu. Travelite Kite má jemnou podšívku, elegantní design a stylové barvy, které zaujmou ženy i muže.

Zjisti aktuální cenu

#3 Taška na kolečkách s extra velkým objemem

Travelite Basics Doubledecker Blue print

Potřebujete opravdu prostornou cestovní tašku na kolečkách, která vám poskytne dostatek místa pro oblečení, obuv a další nezbytnosti, bez nichž se na cestách neobejdete? Chcete, aby cestování bylo pohodlné a netáhli jste tašku na zádech nebo v ruce? Travelite Basics Doubledecker je ideální řešení za velmi příjemnou cenu. Patří mezi kvalitní cestovní tašky na kolečkách, které jsou vhodné na dovolenou, poznávací zájezd i soustředění. Taška má zapínání na dvoucestný zip (ovšem bez zámečku!), a otevírá se jako kufr. Do obou polovin tašky sbalíte vše potřebné a zajistíte kompresními popruhy. Látková příčka vám pomůže oddělit věci na obou stranách. Díky expandéru snadno kapacitu prostoru navýšíte, nebo zmenšíte podle svých potřeb. Vedle hlavního prostoru má taška i dvě vnější kapsy na zip. Cestování usnadňují in-line kolečka a zasouvací madlo. Pokud potřebujete tašku postavit na zem, nemusíte se obávat znečištění ani pádu. Bezpečnost a čistotu zajistí zpevněné dno s plastovou krytkou a stabilizační nožičky.

Zjisti aktuální cenu

#4 Tyrkysový klenot (nejen) pro dámy na cestách

Travelite Basics Trolley Backpack

Hledáte cestovní batoh a tašku na kolečkách v jednom? Cestujete jen občas, takže nechcete investovat vysokou částku, ale zároveň požadujete kvalitu a chytré vychytávky? Pak doporučujeme další kousek od značky Travelite, tentokrát Travelite Basics Trolley Backpack v krásné tyrkysové barvě, která okouzlí hlavně ženy. Objem této tašky je 46 litrů a hmotnost 2,3 kg. Vedle hlavní komory má taška přední kapsu na zip i s organizérem, menší kapsu na drobnosti i oddíl na dokumenty o velikosti A4. Nás nadchla chytře ukrytými polstrovanými ramenními popruhy v zadní kapse. Taška má sice dvě kolečka usnadňující přepravu, stejně jako výsuvnou rukojeť dokonce s aretací, ale také má ramenní popruhy, které lze v případě nutnosti vyjmout a tašku hodit na záda. Abyste si neušpinili oblečení od koleček a spodní části batohu, připnete překrývací kapsu dospod. Zcela tak schováte kolečka, plastovou krytku dna i stabilizační nožičky. Tato taška na kolečkách se zkrátka dokonale přizpůsobí každé situaci, která vás může na cestách potkat. Navíc její cena nekompromisně láká k zakoupení.

Zjisti aktuální cenu

#5 elegance na cesty za prací i na dovolenou

Titan Nonstop 2w Travel Bag

Elegantní, prostorná, ideální pro muže. Tak bychom mohli popsat hlavní vlastnosti tašky na kolečkách Titan Nonstop v barvě Merlotu. Jedná se o špičkový výrobek firmy Titan za velmi dobrou cenu. Tato cestovní taška na kolečkách má objem téměř 100 litrů a řadu praktických kapes – prostornou přední kapsu na zip a dvě menší boční kapsy na zip. Hlavní komora se zapíná na dvoucestný zip. Tašku můžete tahat pomocí dvou pevných in-line koleček a výsuvného madla s aretací a ergonomickým držátkem, nebo jej na kratší vzdálenosti přenášet v ruce. Ucha se dají připnut k sobě, aby se velká taška přenášela pohodlněji. Díky elegantnímu designu a barvě Merlotu ocení tuto tašku na kolečkách nejen diplomati a lidé cestující na pracovní schůzky, ale i výletníci nebo lidé cestující na dovolenou.

Zjisti aktuální cenu

Jak vybírat cestovní tašky na kolečkách?

Než si objednáte tašku na kolečkách, která vás zaujala na první pohled, nebo vás možná nalákala svými vlastnostmi, pojďme se podívat, jak takovou tašku vůbec vybrat. Na co se zaměřit a na co si dát pozor? On totiž design a značka nejsou vše. Pokud taška nebude dělat to, co od ní požadujete nebo očekáváte, nadšeni nejspíš nebudete.

Pro jaký účel tašku na kolečkách potřebujete?

V první řadě si srovnejte v hlavě, za jakým účelem cestovní tašku na kolečkách sháníte. Budete s ní cestovat pravidelně? Např. do školy, na internát či kolej, na sportovní soustředění, na zápasy atd.? Nebo ji vytáhnete jen jednou za čas, když vyrazíte za odpočinkem nebo za poznáním na dovolenou?

Pokud tašku budete využívat pravidelně a už nyní víte, že se do ní budete snažit nacpat co nejvíce věcí, dívejte se rovnou po tašce z extra pevného materiálu, která hodně vydrží. Pokud naopak pojedete na dovolenou jednou dvakrát za rok, postačí vám sice prostorná, ale levnější taška na kolečkách, ve které své věci jen převezete z místa na místo.

Jinak to budou mít digitální nomádi, kteří potřebují tašku velkou, pevnou, ale zároveň lehkou a plnou praktických kapes (ideálně i na notebook), aby rychle našli vše, co potřebují. Ti pak ocení i možnost proměnit ji během chvilky na batoh/krosnu, kterou mohou přenášet na zádech. Vedle polstrovaných popruhů ocení i lehkost materiálu, voděodolnost nebo zipy s možností přidání zámečku.

Jakou potřebujete velikost?

S účelem úzce souvisí velikost a váha tašky na kolečkách. Sledujte především objem, ale také možnost expandéru. Je zbytečné, abyste na kratší pobyt za pracovní schůzkou táhli tašku na kolečkách o velikosti lodního kufru. Naopak pokud cestujete na sportovní soustředění s celou výstrojí, bude vám malá taška k ničemu.

Některé tašky na kolečkách mají tzv. expandér, tedy látkový pruh zajištěný nejčastěji zipem, jehož rozepnutím můžete kapacitu tašky o něco navýšit – nebo naopak zmenšit. To je ideální pro případy, kdy si nejste jisti, jaký objem opravdu potřebujete.

Vedle velikosti sledujte i váhu materiálu, resp. celé tašky na kolečkách. Velikost totiž není vše. Pokud hodláte celý den šlapat po horách s taškou na zádech, rozhodně oceníte lehký materiál. Pokud naopak potřebujete tašku jen převézt na letiště a pak do rekreačního letoviska, váha vás až tak trápit nemusí.

Kolečka nebo popruhy?

Kolečka, nebo popruhy? Ideálně obojí. To je naše odpověď na tuto otázku. Ne všechny tašky ale tuto možnost mají. Většinou mají tašky na kolečkách teleskopické madlo, které můžete vytáhnout nebo naopak zasunout do zad tašky. Některé speciální tašky na kolečkách jsou ale přizpůsobené i pro možnost nošení na zádech. V takovém případě mají v zadní části batohu ukrytou kapsu s popruhy na záda a eventuelně i s bederním pásem, který pomáhá stabilizovat na zádech i větší váhu a nestabilní tvar.

Speciální vychytávky u tašek na kolečkách

  • Plastový kryt dna batohu/pod kolečky
  • Stabilizační nožičky
  • Teleskopické madlo – někdy s aretací
  • V kapse zadní části uschovány ramenní popruhy
  • Expandér
  • Zipy s možností uzamknutí

Proč si pořídit tašku na kolečkách

Ideální na cestování s mnoha věcmi a těžším obsahem

Nemusíte tašku tahat na zádech

Díky stabilizačním nožkám ji kdykoli snadno postavíte a odpočinete si

Často je uzpůsobená jako kufr – věci uložíte přehledně a nepomuchláte je

Tašky na kolečkách s ramenními popruhy můžete přenášet i na zádech jako batoh

Díky madlům na vrchu a bocích tašku snadno přenesete i v ruce

Rychlý a snadný přístup ke svým věcem

Proč si nepořídit tašku na kolečkách

Není vhodná na dlouhé túry a výšlapy

Málokdy má integrovanou polstrovanou kapsu na notebook

Nyní už víte, proč si tašku na kolečkách pořídit nebo zda je pro vás zbytečná. My v redakci máme cestovní tašky na kolečkách rádi především pro to pohodlí při cestování (autobusem, vlakem i letadlem). Když je potřeba, rychle s taškou přeběhneme na další spoj, můžeme ji kdykoli postavit na zem, aniž by se ušpinila, a když k ní máme i popruhy, je to ještě lepší. Do autobusu nebo do vlaku se tak nastupuje naprosto jednoduše.

Už jste vybrali tu svou, jedinečnou tašku na kolečkách? Která to bude?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *