nejlepsi batohy

Nejlepší batohy

Nejlepší batohy na trhu v každé kategorii - naše žebříčky

Hledáte ty nejlepší batohy na trhu? Jste na správném místě. V této sekci najdete výběr těch nejlepších batohů v každé z nasledujích kategorií. K jednotlivým žebříčkům se dostanete níže v článku. Na úvod vám představujeme naše 3 letošní redakční tipy na batohy prvotřídní kvality.

Naši favoriti v roce 2024

CabinZero ClassicOsprey FarpointPeak Design
cabinzeroospreypeakdesign
nejoblíbenější palubní zavazadlouniverzání turistický batohnejvychytanější cestovatelský batoh
Do obchoduDo obchoduDo obchodu

Vybrali jsme ty nejlepší batohy v každé kategorii

Nenašli jste kategorií kterou hledáte? Podívejte se i na ostatní žebříčky v sekci Nejlepší z nejlepších. Najdete zde např. i výběr těch nejlepších kufrů, školních penálů nebo tašek na kolečkách.

Podrobné informace o konkrétních modelech batohů si můžete dohledat i v našich recenzích. Všechny batohy, které zde najdete, jsme v redakci osobně testovali a recenzi sepsali na základě vlastních zkušeností.

Jak vybrat správný batoh?

Otázka výběru toho nejlepšího batohu je poměrně široká. Vždy záleží především na účelu, pro který chcete batoh pořizovat (z toho důvodu máme žebříčky rozdělené do jednotlivých kategorií). Pojďme se tedy podívat i na jednotlivé účely zvlášť.

Nejlepší batohy na turistiku a cestování

Pokud plánujete výlet, túru nebo cestu do zahraničí, kvalitní batoh rozhodně přijde vhod! Cestujete-li letadlem a chcete si svůj batoh brát na palubu, pak doporučujeme poohlédnout se po vhodném příručním zavazadle. Na palubu letadla je možné vzít v podstatě jakýkoliv batoh, který splňuje rozměry pro příruční zavzazadlo dané letecké společnosti. Kvůli cestě letadlem určitě nemusíte kupovat nový speciální batoh, pokud již doma nějaký vhodný máte.

Ve vhodné velikosti do letadla můžete sehnat témeř jakýkoliv typ batohu. Obzvlášť praktické na dobrodružné cestování jsou menší krosny (např. Osprey Farpoint), které můžete využít jak v letadle, tak na cesty vlakem, pěšky nebo třeba autostopem.

Je možné, že hledáte nejlepší batoh spíše pro vaše cesty po horách a nebo dokonce obtížnější treky. Pak jsou jasnou volbou krosny či turistické batohy. Velmi záleží také na obsahu, který potřebujete v batohu přenášet. Existují velké expediční krosny, které pojmou jak vaši karimatku, tak stan, spacák a hydrovak. Pokud na záda nemáte žádný náklad, jdete třeba jen na menší výšlap z hotelu, korsna určitě není potřeba. Postačí menší sportovní batůžek nebo sportovní ledvinka.

Za zmínku jistě stojí také speciální krosny na děti. Ty zpříjemní cestování především rodičům s malými dětmi, kteří si tak mohou dopřát pořádný výšlap a nemusí se při výběru trasy tolik ohlížet na malé nožíčky svých dětí.

Na klasické cestování po destinaci (pokud jedete třeba na dovolenou) vám postačí váš klasický městský batoh. Ujistěte se jen, že má spolehlivé zapínání, které vás bude chránit před kapsáři nebo zamezí nechtěnému vypadnutí peněženky z kapsy batohu. Na cestu bychom tedy nevybírali batohy s rolovacím zapínáním a opatrní bychom byli i s vaky na záda (ačkoliv pro pohyb po destinace může být praktický a jednoduše skladný do kufru).

Nejlepší batohy do města

Do města jsou nejvhodnější tzv. městské batohy. Jsou to jakékoliv běžné batůžky, pohodlné a praktické na každodenní nošení. Existují sportovní, kožené, elgantní, retro – záleží jen na vašem vkusu. Speciální kategorií jsou pak batohy na notebook, které se zpravidla řadí do kategorie městských batohů, využít je však můžete i na cestách, pokud jste digitálním nomádem nebo cestujete pracovně. Na trhu existují i speciální cestovní batohy na notebook, které poskytují dostatečnou ochranu pro váš počítač a zároveň více prostoru na zbytek věcí.

Nejlepší batohy do školy

Batoh do školy je kapitola sama o sobě, ačkoliv většina starších studentů volí spíše klasické městské batohy s dostatečným prostorem na formát A4 a kapsou na notebook (studentské batohy), pro mladší žáky je výběr správné aktovky či batohu zásadní. Měl by totiž splňovat určité ergonomické požadavky. S výběrem té nejlepší školní tašky vám mohou pomoci naše články: Nejlepší aktovka pro prvňáčka, Nejlepší batoh pro prvňáčka, Nejlehčí aktovky na trhu nebo také článek Jak vybrat aktovku pro prvňáčka? na webu Rodičovo.cz.

Doufáme, že vám naše tipy a žebříčky s výběrem toho nejlepšího batohu pomohou.