nejlepsi last minute

Nejlepší last minute zájezdy

Srovnání last minute zájezdů cestovních agentur

Hledáte dovolenou na poslední chvíli? Chcete na výdajích za dovolenou ušetřit? Pak jsou tzv. last minute zájezdy to pravé pro vás. A kde najít ty nejlepší last minute zájezdy? Kde ty nejlevěnší? To se dozvíte v našem srovnání.

Srovnání nejlepších nabídek last minute zájezdů

FischerBlue StyleInviaStudent AgencyTravel Portal
fischerbluestyleinvia srovnanidovolenatravelportal
Aktuální nabídkaAktuální nabídkaAktuální nabídkaAktuální nabídkaAktuální nabídka
cestovní kancelářcestovní kancelářcestovní agenturacestovní agenturacestovní agentra
48% slevy53% slevy53% slevy65% slevy57% slevy
38 destinací18 destinací300+ cestovek v nabídce130+ cestovek v nabídce80+ cestovek v nabídce

TIP: Pro detailnější info a důkladné srovnání cestovních agentur doporučujeme naš dřívější článek – Srovnání nejlepších cestovních kanceláří.

Proč zvolit zájezd v nabídce last minute?

Výhody

  • Výhodná cena – jediná, ale zásadní výhoda last minute zájezdů

Nevýhody

  • Brzký odlet/odjezd
  • Menší výběr – v nabídce je to, co se nestihne vyprodat před sezónou
  • Omezená kapacita – jedná se o doprodej klasických dovolených, kde můžou být např. už jen 2 poslední místa

Zásadní výhodou a hlavním důvodem, proč lidé last minute zájezdy nakupují, je právě jejich výhodná cena. Vyhlížet last minute dovolenou, není nic pro jedince, kteří si rádi věci dopředu plánují a není příliš jednoduchý jej „plánovat“ s početnou rodinou. Pokud však nejste příliš vázaní datumem, nezáleží vám na konrkétní destinaci a chcete zkrátka odjet na dovolenou za co nejlepší cenu, pak jsou pro last mintue zájezdy naprosto ideální.

hotel pestana madeira

Jak vybrat last minute dovolenou?

Jak i název této nabídky (last minute) vypovídá, jedná se o dovolené na poslední chvíli. Dnes kupujete, zítra letíte. Samozřejmě některé nabídky vám dají na odlet týden a některé dokonce i měsíc. Zpravidla však čím dřívější odlet, tím výhodnější cena. Z toho důvodu nad výběrem last minute zájezdů nemáte tolik času přemítat, jako když vybíráte letní dovolenou už začátkem jara. Jak tedy postupovat při výberu last minute dovolené?

Určete si hrubé datum odletu

Je dobré si dopředu určit datum, kdy máte volno (ideálně rozmezí alespoň 10 dní) a na to datum si již sbalit kufry a být připraveni odletět, i když zatím nevíte kam a který den přesně. Dovolenou začněte vybírat cca týden před plánovaným volnem, sledujte nabídky a jakmile vás nějaká zaujme, jste schopni ihned odletět. Zájezdy bývají značně slevněné už 2-3 týdny před odletem, ale v posledním týdnu jsou úplně nejlevější (doprodávají se totiž po těch, kteří své místo na poslední chvíli zrušili).

Pozorujte ceny na trhu

Doporučujeme dovolené procházet už delší dobu předem, ať máte představu o cenách. Některé nabídky last minute mohou být lživé – pouhý marketingový trik, kdy vám je za dovolená za původní cenu nabízena jako zvýhodněná last minute. Pokud nemáte přehled o standardních cenách dovolených na trhu, nemáte šanci tento trik prokouknout.

Ceny nemusíte sledovat měsíce dopředu. Stačí se kouknout na nabídy klasických zájezdů do stejné destinace aporovnat ceny.

Hledejte ty největší slevy

Cena je u last minute sama o sobě výhodná. Pokud však volíte last minute dovolenou hlavně kvůli slevám, dejte si záležet na tom, ať zvolíte doopravdy levnou dovolenou. Ať to balení kufrů na rychlo stojí za to, ušetříte a zbyde vám o to víc peněz na utrácení v destinaci. Některé nabídky v sekci last minute jsou totiž zlevněné třeba jen o 3%.

K hledání těch nejlevnějších zájezdů doporučujeme prozkoumat nabídku CK Fischer, kde si můžete prohlédnout všechny last minute zájezdy pod 10 000 Kč.

Procházejte velké množství nabídek denně

Je možné, že vás na prvních pár kliků žádné nabídky nezaujmou. Nevěšte hlavu. Uvědomte si, že last minute zájezdy jsou nabídky, které se doprodávají a čili o ně nebyl takový zájem v první vlně nákupu dovolených. To však neznamená, že zde nelze najít skovst. Nabídek na poslední chvíli je totiž velké množství a jak jsme již zminili, často že doprodávají místa po těch, kteří své místo na poslední chvíli zruší. Jen zkrátka se samozřejmostí nepočítejte s tím, že se dostanete do těch nejoblíbenějších a nejvyhlášenějších hotelů.

Nabídky porovnávejte

Samozřejmě nekývejte hned na první nabídku, která se vám zalíbí. Najděte si takových více, u více cestovních společností a ty mezi sebou porovnejte. Díky tomu jste schopni najít ty nejvýhodnější last minute. Přemýšlením a porovnáváním se však nezabývejte příliš dlouho – aby vám poslední místo nevzal jiný nadšený cestovatel před nosem. Z toho důvodu také doporučujeme objednat zájezd online, nechodit na pobočku (prodlužujete tak zbytečně čas, kdy si zájezd může koupit někdo jiný).

Přečtěte si recenze

I při rychlém výběru dovolené doporučujeme před závazným objednáním projít recenze konkrétního hotelu, kde se v rámci dovolené chystáte ubytovat. To, že na dovolené ušetříte, neznamená, že se máte smířit s nepříjemným personálem nebo nečistými pokoji. Některé cestovní agentury (jako např. Invia) mají recenze předchozích účastníků na stránce každého z nabízených hotelů. Pokud žádné hodnocení účastníků společnost nenabízí, jméno hotelu si jednoduše vyhledejte a přečtěte si recenze na Googlu (případně se také můžete podívat na hodnocení na TripAdvisor nebo Booking).

Prostudujte smlouvu

I při výběru dovolené doporučujeme důkladně prostudovat smouvu, obzvlášť jde-li až o neuvěřitelně výhodnou cenu. Za příliš výhodnou cenou se totiž může skrývat háček (např. v podobě velké vzdálenosti ubytování od pláže nebo různých příplatků za věci, které předpokládáte, že jsou v ceně).

Doufáme, že vám náš článek se srovnáním pomohl vybrat ideální a výhodnou dovolenou. Teď už nezbývá nic než popřát šťastnou cestu a hezky strávenou dovolenou.