Slávek Král: Jak se sbalit na cestu s pejskem?

Cestování se psem? Stopem, nízkonákladově a bez obav!

cestovani se psem

Ostřílený cestovatel Slávek Král, který již procestoval svět křížem krážem, dvakrát kolem do kola a většinou stopem. Dnes nám prozradí jak a do čeho se balí na své cesty. Slávek cestuje již 9 let. Jeho první dobrodružství začalo půl roku v Turecku. Rok cestoval na Novém Zélandu. Rok strávil na své první cestě kolem světa a další půlrok v Austrálii. Následně proběhla druhá cesta kolem světa a poté na půl roku do Afriky. Na sedmou cestu po Rusku, Střední Asii a Íránu přibral k sobě nového parťáka.

Jeho novou cestovatelskou parťačkou se stala Corey – fenka, která zažila více dobrodružství, než kdejaký člověk. Spolu s páníčkem putovali stopem přes 27 státu na Euroasijském kontinentu, zúčastnili se zimního stopovacího závodu a ani v České republice neuvidíte Slávka bez svého věrného doprovodu.

Slávkův batoh

Zeptali jsme se Slávka

Jaký batoh jsi na svých cestách používal? Máš jeden lety ověřený nebo jsi jich během let vystřídal několik?

Husky batoh jsem měl dobrých 15 let od prvních výletů se školou, lyžáky, metalové festivaly, první stopovací výlety i obě cesty kolem světa. Pamatuji si že jej taťka koupil ve slevě za 1500,- v Praze v Kotvě, která už vlastně dávno neexistuje. Poslední 3 roky jsem věrný Decathlonu. Batoh Quechua Forclaz má výhodu otevírání zipem po celé délce. Jen položím batoh na zem a dostanu se hned k věcem co jsou až dole.

Co všechno si sebou na cestu kolem světa zabalit? Jaké položky určitě nesmí chybět na seznamu?

Dalo by se to shrnout do kategorií: Oblečení, technika, věci na spaní a pár drobností.

Oblečení: kalhoty, kraťasy, plavky, pár triček, spodní prádlo, ponožky, termoprádlo a nepromokavou bundu.

Technika: notebook, mobil, foťák, gopro, stabilizátor, harddisk, holící strojek a hromady kabelů, dobíječek a baterek.

Věci na spaní: Žďárák, nafukovací matrace, spacák.

Pár drobností: kartáček, pasta, lžíce, jídlo poslední záchrany, filtrační lahev.

Nosíš na cesty větší batoh, od té doby co jsi začal cestovat s Corey? A co jí s sebou vždy zabalíš?

Batoh by byl stejný, ale přibyl mi stan jakožto bouda pro psa, 3 kg granulí (ty vydrží cca na 8 dní), voda, miska a náhradní postroj. Tudíž můj batoh váží cca 13 kg a nejvíc z toho jsou granule, technika a stan.

Na trhu existují batohy pro psy, použila Corey někdy něco takového?

Máme, takový batoh stojí hodně peněz proto mi ho maminka ušila zadarmo. Nápad je to skvělý, ale na půlroční cestu to podle mě není dobrý řešení. Přece jenom nápor na klouby psa bude větší a nechceš riskovat že si je poničí. Na kratší výlety to ale smysl dává.

Cestuješ s Corey i letadlem? Jaká úskalí čekají na páničky, kteří chtějí letět se svým pejskem? 

Nikdy, letecké společnosti nepřepraví psa nad 8 kg bez uspání a to je pro samotného psa nebezpečné a stresové. Rozhodl jsem se že už nikdy nepoletím a budeme jezdit pouze po zemi. Po zemi a po vodě se dá dostat všude na světě, jen to potrvá déle. To nám ale nevadí protože cesta je pro nás důležitější než cíl.

TIP: Zajímá vás více o cestování s pejskem? Přečtěte si rady, jak na cestování se psem na zemezvirat.cz.

Je ještě něco, co bys rád sdělil našim čtenářům?

Ať si koupíš jakkoli velký batoh – vždy bude plnej. Vždy platí méně věcí, více zážitků. Menší batoh ti pomůže vzít si míň věcí.

Všechny věci kromě stanu a vlajky patří do batohu.

Cestování bez spacáku znamená, že musíš spát po hostelech a výlet se značně prodraží.

Chcete-li se dozvědět o jejich dobrodružstvích více, určitě navštivte některou ze Slávkových přednášek nebo na jeho Travel Stand-Up Festivalu. Objíždí společně spoustu měst po celé České republice. Aktuální informace naleznete buďto na Slávkém webu, FB nebo Instagramu Corey.

Aktuální informace naleznete na následujících odkazech:

Web:  slavekkral.cz
Facebook: @slavektravelblog
Instagram: @coreytraveldog
Festival: standupy.cz
Youtube: slavekkral