nejkrasnejsi mesta na svete

Nejkrásnější města na světě

10 nejkrásnějších měst světa

Toužíte po objevování nejkrásnějších měst na světě a přemýšlíte, kam vyrazit? Připravili jsme pro vás seznam 10 nejkrásnějších měst, která stojí za návštěvu. Samozřejmě, výběr nejkrásnějších měst bude vždycky subjektivní, možná se vám ze všeho nejvíce líbí právě vaše rodné město? Do článku jsme však vybrali města, která jsou obecně považována za ta nejkrásnější na světě. Zpravidla jsme vybíraly města, která někdo z naší redakce navštívil a stojí podle nás za návštěvu.

1. Paříž, Francie

Paříž je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světě. Do paříže se sjíždí zamilované páry, milovníci módy i pouliční umělci. Je známá hlavně pro svou dominantu – Eiffelovu věž, ale nadchne nejen milovníky architektury. Navštivte Louvre či katedrálu Notre-Dame, procházejte se po nábřeží řeky Seiny, sedněte si na zahrádku některé z kaváren a objednejte si macronku či crossiant. Paříž je ideální pro návštěvu kdykoliv během roku, ale jaro a podzim jsou ideální pro příjemné počasí a méně turistů.

TIP: Plánujete výlet do Paříže? Přčtěte si naše tipy na eurovíkend v Paříži.

Nabídka zájezdů

2. Kyoto, Japonsko

Kyoto je město, které vás okouzlí svou historií, kulturou a krásou. Nejen, že je město vizuálně krásné, dýchne na vás také místní japonská kultura, která není podobná žádné jiné na světě. Nevídaná čistota ulic, lidé dodržující pravidla a neskutečný smysl pro řád a systém.

Prozkoumejte starobylé chrámy, nádherné zahrady a tradiční dřevěné domy. Navštivte Kyoto na jaře, kdy kvetou tisíce sakur, nebo na podzim, kdy se město rozzáří podzimními barvami.

Nabídka ubytování

3. Benátky, Itálie

Benátky jsou jedním z nejkrásnějších měst na světě díky svým romantickým kanálům a malebným uličkám. Snad každý zná pohled na benátské kanály plné gondolí (ttamní typické loďky) alespoň z maleb nebo obrázků. Doporučujeme navštívit náměstí Sv. Marka, navštívit dóžecí palác a projít se po Rialtově mostě. Benátky jsou, jako většina evropských měst, ideální k návštěvě na jaře nebo na podzim – pro méně turistů a příjemnější počasí.

Nabídka zájezdů

4. Barcelona, Španělsko

Barcelona je město plné života, barev a dechberoucí architektury. S tímto oblíbeným španělským městem se pojí především příběh Gaudího katedrály Sagrada Familia, která se staví již přes 100 let a stále není hotová (očekávaný rok dokončení je 2026). Rozhodně stojí za návštěvu i před jejím dokončením. Mezi dalšího Gaudiho mistrovská díla, která najdete v Barceloně a stojí za navštěvu, patří např. Park Güell nebo Casa Batlló. Barcelona je ideální pro návštěvu od jara do podzimu, kdy si můžete užít i písečně městské pláže a teplého Středomoří.

TIP: Plánujete výlet do Barcelony? Přčtěte si naše tipy na eurovíkend v Barceloně.

Nabídka zájezdů

5. Sydney, Austrálie

Sydney rozhodně patří mezi nejkrásnější města na světě, přdevším díky svým ikonickým stavbám jako jsou Sydney Opera House a Harbour Bridge. Ačkoliv pro tuto podívanou musíte téměř přes půlku světa, věřte nám, stojí to za to.

V Sydney si užijete jak městský život, tak ten plážový, především u známé Bondi Beach. Doporučujeme také návštěvu v Tarongské zoo. Sydney je ideální pro návštěvu od září do listopadu a od března do května, kdy je příjemné počasí a taktéž méně turistů.

Nabídka zájezdů

6. Praha, Česká republika

Je možné, že u tohoto tipu nejsme tolik objektivní, přecejen jde o české město, ale za nás na tomto žebříčku nesmí chybět Praha. Pravdou však je, že se naše hlavní město často umisťuje v žebříčcích mezi nejhezčími městy světa i dle zahraničíních médií – něco na tom asi bude. Vám už možná Praha může přijít okoukaná, ale když do města zavítá mimoevropská návštěva, býva zpravdila ohromena malebnými uličkami, historickou architekturou a výhledy s množtvím červených střech.

Jako turista v Praze se běžte projít po Karlově mostě, navštivte Pražský hrad a Staroměstské náměstí. Podívat se běžte také na Tančící dům a v létě nesmíte minout náplavku. Praha je nejlepší k návštěvě na jaře nebo na podzim, kdy je příjemné počasí a méně turistů. Nádherná je však i vánoční Praha, která zde rozhodně stojí za zmínku.

Nabídka ubytování

7. Rio de Janeiro, Brazílie

Rio de Janeiro je město plné života, krásy a energie, známé také svou překrásnou přírodou. Určitě navštivte ikonickou sochu Krista Spasitele, která patří mezi 7 novodobých divů světa. Proslulé jsou pláže Copacabana a Ipanema a panoramatický výhled z hory Sugarloaf. Rio je nejlepší navštívit od září do listopadu, kdy je příjemné počasí a méně turistů. Pokud by se vám však zachtělo zúčastnít se nejznámějšího karnevalu na světě, předvelikonoční období je tak správná doba pro vás. Doporučuje se, abyste se tam dostali během hlavních dnů karnevalu, tedy od neděle před popeleční středou až do úterý následujícího týdne.

Nabídka zájezdů

8. Řím, Itálie

Řím je město plné historie, kultury a nezapomenutelných památek. Prozkoumejte Koloseum, Fórum Romanum a Vatikán s jeho nádhernou Sixtinskou kaplí. Také nesmíte zapomenou ochutnat všechna itálská a typicky římská jídla. Věříme, že nikdo neodejte z Itálie, aniž by ochutnal tamní pizzu a těstoviny. Řím je ideální pro návštěvu na jaře nebo na podzim, kdy je příjemné počasí a méně turistů. Lze to však i v zimě, kdy je v Římě stále poměrně tepleji než v Česku (třeba na mikinu nebo lehkou bundu) a turistů je zde úplně nejméně.

TIP: Plánujete výlet do Říma? Přčtěte si naše tipy na eurovíkend v Římě.

Nabídka zájezdů

9. Istanbul, Turecko

Istanbul je město, kde se spojují dvě kultury – evropská a asijská. Tento střet kultur se projevuje jak v architektuře a umění, tak v gastronomii a celkové atmosféře města. Ta je živá a kosmopolitní, přitažlivá pro návštěvníky z celého světa.

Procházejte se po historických čtvrtích, navštivte Aya Sofiu, Modrou mešitu a ztraťte ve Velkém bazaru. Město vás osloví především, pokud jste milovníky čaje, kebabu a vodních dýmek. Istanbul je taktéž nejlepší navštívit na jaře nebo na podzim, ale příjemné to bude v jakékoliv roční období.

Nabídka zájezdů

10. Budapešť, Maďarsko

Budapešť je město plné historie, kultury, nádherných památek a navíc, je co by kamenem dohodil. Do halvního města Maďarska můžete dojet klidně autobusem. Ve městě si prohlédněte Budapešťský hrad, Parlament a procházejte se po nádherném Dunajském nábřeží. Budapešť navštivte kdykoliv během roku, ale nejpohodovější to bude na jaře a na podzim (méně turistů). Nezapomeňte také navštívit místní termální lázně, jako jsou Gellért či Széchenyi, které jsou jedinečným zážitkem.

Nabídka zájezdů

Asi vás ani nepřekvapuje, že většina nejkrásnějších měst je právě v Evropě. Na poměrně malé ploše kontinentu zde najdete plno menších i větších historických měst s příběhem a působivou architekturou. Na druhou stranu nejen Evropa má všechny skvosty světa a krásná města tak najdete jak v Asii, Austrálli i Americe.

Ať už hledáte romantické uličky, nádherné pláže nebo historické památky, těchto 10 krásných měst vám nabídne nezapomenutelné zážitky a dobrodružství. Každé z nich je jedinečné a stojí za návštěvu. Nezapomeňte, že toto je pouze malá ukázka z mnoha krásných měst, které jsou k nalezení po celém světě, takže pokud jsme vynechali město, které myslíte, že v našem žebříčku chybí, napište nám ho do komentářů. Třeba jej do žebříčku přidáme. Teď už nám nezbývá nic jiného, než popřát šťastnou cestu při objevování těchto měst.