nejvetsi aquaparky v evrope

Největší aquaparky v Evropě

8 největších aquaparků v Evropě, které stojí za návštěvu

Milujete vodní hrátky a chcete si užít, jak nejlépe to jde? Za vodní zábavou můžete jen kousek za hranice, ale i dále, letecky. My jsme se tentokrát zaměřili na největší aquaparky v Evropě a že bylo z čeho vybírat. Zaměřili jsme se nejen na velikost rozlohy aquaparků, ale i na velikost jejich atrakcí. Některé se totiž pyšní největšími tobogány, největší vodní horskou dráhou a podobně. Na ty nejlepší aquaparky v Evropě, které rozhodně stojí za návštěvu, se můžete podívat v našem výběru redakce.

8 největších aquaparků v Evropě

Aquapark s největším tropickým pralesem pod střechou

1. Tropical Islands (Německo)

Pokud si toužíte užít pohodu v tropickém světě, jako je např. Bali, ale nechce se vám cestovat tak daleko, nebo zkrátka momentálně nemáte na drahou dovolenou, může být výbornou alternativou právě Tropical Island nedaleko Berlína. Celý areál tohoto jedinečného aquaparku se nachází v bývalém hangáru pro vzducholodě, díky čemuž má dostatek místa pro vytvoření dokonalé atmosféry tropického prostředí. Najdete tu písečné pláže, plno vodních atrakcí laděných do tropického stylu, kde se vyřádí děti i dospělí a nechybí ani pořádný kus tropického pralesa, v Evropě vůbec největšího. Zažijete romantiku v laguně s vodopádem, užijete si klouzačky a tobogány a „potkáte“ plno tropických zvířat, např. plameňáky. Reálnou atmosféru pak dotvoří motýli poletující kolem vás.

TIP: Voda už vám leze i ušima a nevíte, kde děti dál unavit? Koukněte na 7 tipů na nejlepší zábavní parky v Německu.

 • Místo: Německo, 70 km od Berlína
 • Hlavní atrakce: Deštný prales, skutečné písečné pláže, laguna s vodopádem, největší tobogán v Německu – 25 metrů
 • Možnost přespání: Spát můžete přímo na pláži, ve spacáku, stanu nebo v chatkách

Vstupenky do aquaparku

Největší termální aquapark v Evropě

2. Therme Erdning, Německo, Mnichov

Tento aquapark nedaleko Mnichova je největší termální aquapark ve střední Evropě, plný zábavných atrakcí. Užijete si tady nejen krásný aquapark a termální lázně, ale i plno dalších zajímavých atrakcí. Nechybí ani tropické lázně, wellness, který je zde nazván jako Oáza vitality, a také veliký saunový svět. Pokud prahnete po adrenalinovém dobrodružství, nebo chcete nejprve pořádně unavit své děti, vyzkoušejte Adventure bazén, kde zažijete plno dobrodružství. Bazén je obklopen živými palmami a vychutnat si tu můžete tropickou atmosféru i exotické koktejly. Pokud chcete hlavně klouzačky pro děti, věřte, že tady si opravdu užijí své. Najdou tady celkem 28 klouzaček tří různých obtížností, takže se nemusíte bát ani s dětmi nižšího věku. Klouzačky celkem dosahují 2850 metrů. Celkem tu najdete na 150 atrakcí a aktivit a svůj den si zde skutečně užijete.

 • Místo: Německo, Mnichov
 • Hlavní atrakce: Saunový svět, termální lázně, Adventure bazén, celkem 28 skluzavek
 • Možnost přespání: Přímo v Therme Erdning se sice přespat nedá, ale mají celkem 24 partnerských hotelů kolem, kde je možné se ubytovat.

Vstupenky do aquaparku

Obří aquapark v Polsku s tropickou zahradou

3. Suntago Water Park, Polsko

Mezi největší aquaparky v Evropě patří rozhodně i Suntago Water Park v Polsku, který se nachází nedaleko Varšavy, ve vesnici Wrecza. Otevřen je zhruba čtyři roky a za tu dobu si získal velkou popularitu. Není divu. Na celkové ploše 3500 metrů čtverečních tu najdete 18 bazénů, 32 tobogánů, jejichž délka je dohromady 3,2 kilometrů a na ploše 40 000 metrů čtvereční se tu rozkládá nádherná tropická zahrada s živými palmami. V parku jsou kromě bazénů plných zábavních atrakcí, které pohltí děti i dospělé, také obchody, konferenční centra a nechybí ani možnost ubytování.

TIP: Vstupy do resortu můžete pořídit výhodně i s dopravou na Slevomatu.

 • Místo: Polsko, Varšava, Wrecza
 • Hlavní atrakce: 18 bazénů s atrakcemi, 32 tobogánů a skluzavek, obrovská tropická zahrada s živými palmami
 • Možnost ubytování: Ubytovat se můžete v některém z hotelů přímo v aquaparku.

Zjisti aktuální cenu

Největší aquapark v Evropě

4. Siam Park, Adeje, Tenerife

Pokud hledáte opravdu ten největší aquapark v Evropě, budete muset popojet, nebo spíše popoletět o trochu dál, než do Polska nebo Německa. Nachází se totiž v jižní části ostrova Tenerife, v Adeje. Jestli je na něm něco opravdu výjimečného kromě celkové velikosti, je to přímo neskutečná sít vodních tobogánů. Můžete tady ale i surfovat na přílivových vlnách, nebo se procházet po nádrži, v níž jsou umístění žraloci. Siam Park dokáže poskytnout jak adrenalinové zážitky, tak odpočinek. Ubytovat se tu můžete v chatkách v thajském stylu. Tento aquapark je nejen zdrojem adrenalinových zážitků a sportů – najdete tady největší umělé vlny dosahující až tří metů, ale je vhodný i pro rodiny s dětmi, které chtějí trávit dovolenou aktivně. Kdo má rád dobrodružství, toho uchvátí pevnost Lost City, kde jsou vodopády, tobogány, mosty a další atrakce. Tady se vaše děti promění v malé dobrodruhy i piráty a dobyvatele.

 • Místo: Tenerife, Adeje
 • Hlavní atrakce: Obrovské umělé vlny, neskutečná síť tobogánů, pevnost Lost City, odpočinek v soukromých chatkách thajského stylu
 • Možnost ubytování: Přímo v aquaparku se sice neubytujete, ale dá se najít plno hotelů v okolí

Vstupenky do aquaparku

Karibské dobrodružství s největší skluzavkou volného pádu v Evropě

5. Caribe Aquatic Park, Španělsko

Caribe Aquatic Park je součástí obřího komplexu PortAventura a nachází se ve Španělsku. Pokud se tam chystáte na dovolenou, obzvlášť na dovolenou s dětmi, neměli byste tento aquapark, který se řadí mezi největší v Evropě, rozhodně minout. Celková výzdoba i atmosféra, do které je laděn, je karibská, a proto uchvátí děti i dobrodruhy. Tady se proměníte spolu se svými ratolestmi v piráty a budete si užívat vodních atrakcí. V parném létě se tu navíc krásně zchladíte. Kromě řady tobogánů tu najdete i největší skluzavku volného pádu v Evropě. Najdete tady řadu bazénů, línou řeku, ale vyzkoušet si můžete i rafting na divoké řece. Mezi nejoblíbenější atrakce patří tematická oblast Sezame, otevři se!, Bermudský trojúhelník nebo Pláž Sézamo s mělkým bazénem vhodným pro ty nejmenší.

 • Místo: Španělsko, Barcelona, součást parku PortAventura
 • Hlavní atrakce: Největší skluzavka volného pádu v Evropě, rafting na divoké řece. Svět karibských pirátů, řada tematických oblastí pro větší i menší děti
 • Možnost ubytování: Ubytovat se můžete v hotelu, který je součástí parku PortAventura. Pokud tedy nejste ve Španělsku ubytováni již jinde jako součást vaší dovolené, máte možnost nocovat přímo na místě mnoha zábavních atrakcí.

Vstupenky do aquaparku

Aquapark s největší horskou dráhou v Evropě

6. Aquashow Park, Portugalsko

Chystáte-li se na dovolenou do Portugalska, naplánujte si ji tak, abyste navštívili i Aquashow Park, v destinaci Quarteira. Patří totiž mezi největší aquaparky v Evropě, a kromě toho má i jeden extra prim – největší vodní horskou dráhu v Evropě dlouhou 740 metrů. Za zmínku stojí i River Slide, což je nejdelší tobogán v celém aquaparku nebo skluzavka se dvěma obřími kapslemi. Pro milovníky adrenalinu je tady volný pád nebo extra rychlá kamikadze. Dalším adrenalinovým zážitkem je pak jízda na White Fall. Kromě adrenalinových atrakcí tu najdete i bazén s vlnami, tropický bazén se skalnatými oblastmi, vodopády a jacuzzi. Na své si přijdou i rodiny s menšími dětmi, pro něž je zde přichystán prostor v Aquakids a Aqualandii s bazény a trakcemi přizpůsobenými různému věku dětí.

 • Místo: Portugalsko, Quarteira – Algrave
 • Hlavní atrakce: Největší vodní horská dráha v Evropě, řada tobogánů různých tvarů a úrovní, kamikadze, Whitte Fall a mnoho dalších
 • Možnost ubytování: Ubytování je možné přímo v Aquashow Park Hotel, nebo v dalších hotelích v okolí

Hotel Aquashow Park

Největší aquapark v Itálii

7. Etnaland, Itálie

Mezi největší aquaparky v Evropě se řadí i Etnaland nacházející se v Itálii. Slibuje nekonečné množství zábavy pro děti i dospělé. Jedná se o obrovský komplex, kde kromě nádherného aquaparku s množstvím vodních atrakcí najdete i zábavní a prehistorický park. Samotný aquapark nabízí řadu bazénů s mnoha tobogány různých velikostí, tvarů a úrovní, takže si na své přijdou jak dospělí, tak děti od nejmenších po velké. Mezi nejoblíbenější atrakce patří Hydro kamikadze, Stukas, Twin Twister, což je několik do sebe spletených tobogánů ve tvaru twisteru, ale také rafting na divoké řece, koupání ve velké pěně, černé díře nebo jízda na nafukovacích kruzích na Rio Anaconda. Nechybí zde místo k odpočinku – Modrá laguna, stejně jako bazény se speciálními efekty – hydro bazén nebo bazén s vlnami. Minizemě pak nabízí podobné atrakce jen ve zmenšené verzi, pro menší děti – vodní hrad, pomalou řeku, mini tobogán, minipěnu atd.

 • Místo: Itálie, Sicilie, Belpasso
 • Hlavní atrakce: Dračí řeka, Krokodýlí peřeje, Splash džungle, twister tobogán, líná a divoká řeka a mnoho dalších
 • Možnost ubytování: Zatím není jasné, zda již hotel a ubytování přímo v areálu fungují, ale rozhodně je to v plánu. Každopádně v okolí Etnalandu se najde řada ubytování různých úrovní.

Vstupenky do aquaparku

Nádherný aquapark na Kypru v polynéském stylu

8. Fasouri Watermania, Kypr

Mezi další největší aquaparky v Evropě rozhodně patří Fasouri Watermania, který najdete na Kypru, ve vesnici Limassol. Je také největším aquaparkem na tomto ostrově. Fasouri Watermania se rozkládá na pozemcích o rozloze 100 000 metrů čtverečních. Od roku 1999, kdy byl otevřen, absolvoval postupně v dalších letech mnoho rozšíření a vylepšení, takže nyní dokáže nabídnout velkorysou zábavu jak dospělým, kteří si tu chtějí užít relaxaci i adrenalin, tak rodinám s dětmi. Najdete tu spoustu atrakcí a zábavy různých úrovní, restaurace a snack bary, spoustu lehátek a možností k relaxaci a mnoho dalšího. Na první pohled vás okouzlí jak přátelské prostředí, tak především tropická atmosféra v polynéském stylu. Mezi nejoblíbenější atrakce patří dětské bungee houpačky, volný pád kamikadze – skluzavka, bazény s vlnami, líná i divoká řeka, černá díra a mnoho dalšího.

 • Místo: Kypr, Fasouri Village, 15 minut od centra Limassol
 • Hlavní atrakce: Black Hole, lezení na mokré zdi, bazény s vlnami, trojitý tobogán, Tarzanova houpačka, Rainbow Splash a další.
 • Možnost ubytování: Možnost ubytování nebo přespání přímo v areálu nám není známá, ale kolem najdete řadu hotelů různých kategorií, kde můžete pohodlně bydlet a do aquaparku to budete mít jen kousek.

Vstupenky do aquaparku