zabavni parky v nemecku

Zábavní parky v Německu

7 nejlepších zábavních parků v Německu

Zábavní parky patří mezi oblíbená místa snad každé rodiny s dětmi. Je přitom jedno, zda se jedná o děti školkové nebo školou povinné. My jsme se zaměřili na nejlepší zábavní parky v Německu a přinášíme vám tipy na 7 z nich. Na své si tu přijdou batolata, puberťáci i dospělí. Parky, které jsou vhodné především pro rodiny s malými dětmi jsme umístili do spodní části našeho výčtu. Ostatní parky jsou vhodné pro všechny.

7 nejlepších zábavních parků v Německu

Největší zábavní park v Německu

1. Zábavní park Europa

Jestli do našeho TOP výběru něco patří, pak je to jednoznačně Zábavní park Europa. Jedná se o největší zábavní park vůbec, který na území Německa najdete, a kromě toho, že se zde pobaví a užije si celá rodina, se také dozvíte a naučíte plno věcí. Je totiž rozdělen do jednotlivých oblastí – na Evropské části, které jsou vždy specifické právě pro tematiku dané oblasti. Autem se do tohoto parku dostanete z Prahy už za 6,5 hodin, takže se to dá pohodlně zvládnout i s menšími dětmi. A co si v tomto parku užijete? Horské dráhy, vodní park obřích rozměrů, různé prolézačky, 4D kino a další. Výhodou tohoto zábavního parku je, že je otevřen i přes zimu (některé zábavní parky totiž na zimu zavírají).

 • Místo: Německo, Rust, Europa-park, Strasse 2
 • Otevírací doba: od 9 do 18 hod., o víkendech pak od 9 do 19 hod.
 • Atrakce: Horské dráhy, prolézačky, vodní park se spoustou vodních atrakcí, 4D kino atd.
 • Vstupné: Celodenní vstupenka pro dospělé – 55 EUR, děti 47 EUR.
 • Extra tip: Děti, kterým je do 12 let a v den návštěvy mají narozeniny (nutno prokázat průkazem), mají vstup zdarma.

Ubytování v blízkosti parku

Prožijte den ve světě LEGA

2. Legoland Deutchland Resort

Které dítě (a dospělý) by nemilovalo LEGO? Pokud chcete dopřát dětem opravdu netradiční zážitek, na který rozhodně jen tak nezapomenou, vezměte je do Německa do Legolandu. Tento svět je doslova ohromí a garantujeme, že ani dospělí se zde nebudou nudit. Najdete tady zábavní park s LEGO tematikou rozdělený na 10 různých částí, např. hrady, města i krajiny – to všechno vyrobené z LEGA. Součástí parku je celkem 64 atrakcí, včetně horských drah, vodní „skluzavky“, kde se projedete na lodi atd. Výhodou pro ty, co jedou z daleka, je i možnost přespání v LEGO vesničce, což je další úžasný zážitek. Z Prahy se do Legolandu v Německu dostanete za cca 4,5 hodin.

TIP: Vstupy do resortu můžete pořídit výhodně i s dopravou na Slevomatu.

 • Místo: Německo, Günburg, Allee 1
 • Otevírací doba: od 10 do 19 hod. 
 • Atrakce: Horské dráhy, prolézačky, rytířské i královské hrady, LEGO obří figurky, auta atd.
 • Vstupné: Celodenní vstupenka 39,50 EUR
 • Extra tip: V Legolandu se vyplatí i přespat. Dvoudenní vstupenka i s noclehem a snídaní stojí 79 EUR.

Ubytování v blízkosti parku

Největší krytý aquapark na světě

3. Tropical Islands

V Německu mimo jiné najdete i největší tropický resort v Evropě a zároveň největší krytý aquapark na světě. Tady se ponoříte do vodního světa a zapomenete na realitu, ať jste dítě, nebo dospělý. Tropical Islands nabízí vnitřní moře, tropický prales, obří vodní skluzavky a plno dalších vodních atrakcí a to všechno na jednom místě a pod střechou, takže se sem můžete s dětmi vypravit klidně i v zimě. Bazény jsou tu i venkovní. Plno zábavy je tu nejen pro děti – prolézačky, vodní hry, ale i pro dospělé – nechybí odpočinkové zóny, venkovní část Amazonia s Whitewater atd. Nechybí ani spoustu možností se skvělým občerstvením a můžete se zde ubytovat v tematicky zařízených pokojích, chatkách atd, proto je právem řazen mezi nejlepší zábavní parky v Německu.

TIP: Vstupy do resortu můžete pořídit výhodně i s dopravou na Slevomatu.

 • Místo: Německo, Krausnick, Tropical – Islands – Allee 1
 • Otevírací doba: od 8 do 23,30 hod. Pokud zde přenocujete, můžete park využívat non-stop
 • Atrakce: Umělé moře a pláže, řeky, obří vodní tobogán, vodní i venkovní hry, prolézačky, skluzavky, občerstvení, relax atd.
 • Vstupné: Celodenní vstupenka 39,50 EUR, pro děti 29,50 EUR
 • Extra tip: Na vstupném ušetříte, pokud objednáte vstupenky online – rodinné vstupné pak vyjde na 145 EUR a zahrnuje 2 dospělé a až 3 děti.

Ubytování v resortu

Vydejte se s dětmi do světa fantazie v jednom z nejoblíbenějších zábavních parků světa

4. Phantasialand

Mezi nejlepší zábavní parky v Německu patří i Phantasialand. Leží nedaleko Kolína nad Rýnem a své si tu užijí dospělí, ale především děti. Patří mezi ty nejoblíbenější a nejnavštěvovanější zábavní parky v Evropě a poznáte tu různé části světa. Park je totiž rozdělen na několik oblastí, které tvoří kulisy podle skutečných zemí, jako je Čína, Mexiko, Divoký Západ, Afrika, ale najdete tu i tematické oblasti Fantasy nebo Mystery. V tomto zábavním parku v Německu si své najdou jak nejmenší děti, tak adolescenti a samozřejmě dospělí. Atrakce jsou rozděleny na různé věkové kategorie. Užijete si zde vodní a horské dráhy, volný pád, 4D kino, kolotoče, otáčecí lavice, autodrom a plno dalších.

TIP: Vstupy do resortu můžete pořídit výhodně i s ubytováním na Travelking.cz.

 • Místo: Německo, Berggeisststrase 31 – 31, Brühl
 • Otevírací doba: od 10 hod. každý den
 • Atrakce: Horské a vodní dráhy, kolotoče, otočné lavice, volný pád, 4D kino atd.
 • Vstupné: Vstupenky se pohybují od 28 do 52,50 EUR a záleží na tom, zda jste dítě nebo dospělý, a také v jakém ročním období jedete. Proto doporučujeme na podrobné informace o vstupenkách sledovat webové stránky Phantasialand.
 • Extra tip: Pokud vaše děti slaví v den návštěvy narozeniny a prokážou se průkazem totožnosti, budou mít vstup zdarma.

Ubytování v blízkosti parku

Prožijte den mezi Vikingy či dinosaury

5. Tolk-Schau

Tolk-Schau jednoznačně patří mezi nejlepší zábavní parky v Německu, i když je v Čechách celkem neznámý a je to velká škoda. Poskytne vám totiž celodenní zábavu, jakou jinde nezažijete, včetně dobrodružství. Je uzpůsoben ve vikingském stylu, ale najdete tady i park s dinosaury, který uchvátí především děti. V parku najdete různé vláčky, v nichž se děti projedou, velikou houpačku, rodinnou horskou dráhu, lodní skluzavku, letní sáňkařskou dráhu, plno prolézaček, jak na suchu, tak na vodě a mnoho dalšího. V údolí dinosaurů pak projdete veliký park plný reálně vyhlížejících tvorů, kteří na naší zemi žili před dávnými časy. Nechybí ani hmyz, a dokonce reálně vyhlížející neandrtálci. Díky tomu se děti nejen pobaví, ale i poučí. Důvodem, proč Češi tento park tak často nenavštěvují, bude jeho poloha – je v nejsevernější části Německa a cesta z Prahy autem do něj trvá cca 8 hodin. Za zábavu, kterou si tu užijete, ale rozhodně ty hodiny v autě stojí.

 • Místo: Německo, Tolk-Schau 1, Tolk
 • Otevírací doba: od 10 do 18 hod. 
 • Atrakce: Houpačky, prolézačky, vláčkodráhy, lodní skluzavka, horská dráha atd.
 • Vstupné: Celodenní vstupenka 24 EUR pro dospělé a děti nad 95 cm výšky. Ostatní děti mají vstup zdarma.
 • Extra tip: Děti, které v den návštěvy slaví narozeniny a prokážou se průkazem totožnosti, mají vstup zdarma.

Ubytování v blízkosti parku

Zábavní park pro rodiny s menšími dětmi

6. Churpfalzpark

Pokud máte děti zatím malé – ideálně od 2 let, a bojíte se s nimi navštěvovat velké zábavní parky, jejichž atrakce jsou vhodné spíše pro děti od 7-8 let a více, navštivte Churpfalzpark. Je považován za jeden z nejkrásnějších mezi zábavními parky v Německu i v Evropě, mimo jiné i proto, že je zasazen do přírody a zdobí ho spousty zeleně a nádherných barevných květin. Plocha tohoto zábavního parku je opravdu úctyhodná – 110 000 m2, a kromě nádherné přírody a odpočinkových zón, které uvítají hlavně rodiče, si tu s dětmi užijete fantastický vlak, který parkem a kolem něj projíždí, dračí dráhu a létajícího draka, rafting na divoké řece, dětské obří kolo, obří trampolínu, tobogán Beruška, atrakci Piráti z Karibiku nebo zrcadlový labyrint. Atrakcí je tady samozřejmě ještě mnohem více, ale než si o nich číst, je lepší vyzkoušet je na vlastní kůži.

 • Místo: Německo, Churpfalzweg 6, Traitsching
 • Otevírací doba: od 9:30 do 18 hod. Otevřen je jen přes sezónu – od jara do podzimu.
 • Atrakce: Dračí dráha, obří trampolína, řetízáky a další kolotoče, tobogán Beruška, zrcadlový labyrint atd.
 • Vstupné: Celodenní vstupenka 26 EUR pro dospělé, pro děti podle věku od 22 do 26 EUR.
 • Extra tip: Pokud chcete ušetřit, využijte rodinné vstupné, které je za 88 EUR a zahrnuje 2 dospělé a 2 děti.

Ubytování v blízkosti parku

Zábavní park u Norimberku pro děti do 10 let

7. Playmobil Funpark

Rodiče s dětmi od 4 do 10 let, kteří hledají zábavní parky v Německu by neměly přehlédnout Playmobil Funpark nedaleko Norimberku, kde jsou atrakce uzpůsobeny i menším dětem. Je uzpůsoben pro děti od 4 do 10 let a prakticky rozdělen na vnitřní a vnější část, takže jej využijete i v případě horšího počasí. Najdete tady plno zábavních atrakcí pro malé i větší děti, prolézačky, houpačky, skluzavky, ale i zastřešené lezecké centrum, světelný labyrint nebo westernové městečko. Děti si vyzkouší život na farmě, objeví vílí království promění se v rytíře v rytířském hradu, nebo mohou navštívit místní Dinopark. Zábavy je tu opravdu mnoho a užijí si ji s dětmi i dospělí. Rodiče malých dětí ocení i to, že se park nachází poblíž českých hranic, a tak cesta sem nebude trvat tak dlouho.

TIP: Vstupy do resortu můžete pořídit výhodně i s ubytováním na Travelking.cz.

 • Místo: Německo, Brandstätterstrase 2, Zirndorf
 • Otevírací doba: od 10 do 18 hod. 
 • Atrakce: prolézačky, labyrinty, lezecké centrum, rytířský hrad, vílí svět, westernové městečko atd.
 • Vstupné: Vstupenky se pohybují od 4,90 EUR za osobu, podle toho, v jakém období jedete
 • Extra tip: Pokud se do Playmobil Funparku chystáte, rezervujte si raději vstupenky předem online.

Ubytování v blízkosti parku

Doufáme, že vám náš článek přinesl trochu inspirace na výlety do naší sousední země. Pokud hledáte další nápady na výlety v rámci Evropy, určitě doporučujeme kouknout i na naše další články jako 8 největších aquaparků v Evropě nebo Nejlepší místa na dovolenou v Evropě.