Kam v dubnu k mori

Kam v dubnu k moři?

TOP 9 destinací pro dovolenou u moře v dubnu

Potřebujete odpočinek a přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou v dubnu? Záleží samozřejmě na tom, zda hledáte relax na pláži, šnorchlování, nebo si chcete užít i výlety do hor a za památkami. Dali jsme dohromady devět míst, kam v dubnu k moři vyrazit, kde si skvěle odpočinete a prohřejete kosti a kde vás nezavalí hordy turistů.

9 tipů kam v dubnu k moři

Kultura a turistika v jednom

1. Kuba

Pokud se chcete v dubnu vydat za sluníčkem a k moři, není nutné už sice létat tak daleko, jako v zimě, ale u bližších zemí a destinací může být ještě moře studené. Pro ty z vás, kterým nevadí delší let a vyšší cena dovolené, je dokonalým místem Kuba. Patří spolu s Dominikánskou republikou, Bali, Mexikem a Srí Lankou mezi nejvhodnější dubnové destinace pro dovolenou u moře. Navíc v nich nehrozí tak vysoké riziko dešťů – mají nejnižší množství srážek. V dubnu na Kubě bývá krásně teplé počasí. Průměrně je kolem 30 °C, ale teplota může vystoupat až na 33°C. Díky tomu si užijete opalování na pláži i koupání v moři. Kuba je ale zajímavá i pro svou kulturu a turistické cíle. Nebudete se tu nudit ani minutu.

 • Teplota v dubnu: 30 – 33 °C

Prohlédnout zájezdy

Dechberoucí příroda

2. Srí Lanka

Také Srí Lanka patří mezi destinace, které se pro dubnovou dovolenou u moře hodí nejlépe. Je zde v tuto dobu nejméně srážek a sluníčko už krásně hřeje, abyste si exotickou dovolenou mohli užít se vším všudy. Ostatně prosinec až duben jsou zde nejideálnější měsíce pro dovolenou, protože nejméně prší. Teplota je tady v tuto dobu průměrně kolem 28 °C, a to platí i o teplotě moře. Nemusíte se tak bát studené vody, je zde příjemně prohřátá po celý rok. Tato destinace vám však nenabídne jen pláže a moře. Je to země plná zajímavých staveb, kulturních a historických památek. Užijete si tady starobylou kulturu, chrámy ukryté v džungli, slony, vůni koření a celkově tropický ráj.

 • Teploty v dubnu: Kolem 28 °C

Prohlédnout zájezdy

Krásné pláže a bohatý podmořský svět

3. Maledivy

Pokud se chcete opravdu ohřát, vyrazte na Maledivy. Je zde sice poměrně stálá teplota vzduchu po celý rok, ale nejvíce sluníčka a tepla si zde užijete od února do dubna, kdy teplota vzduchu dosahuje až na 30 °C. Srážek je tu v tuto dobu minimum, ale deštník si pro jistotu přibalte. Očekávejte sluníčko, krásné pláže, koupání v moři a azurovou oblohu. Maledivy jsou skvělé nejen na koupání, ale i na pozorování podmořského světa. Užijete si tady i vodní sporty – díky tomu jsou vyhledávány surfaři i milovníky windsurfingu a kiteboardingu. Dokonalá místa tu najdou i milovníci wellness a relaxace – např. podvodní lázně v resortu Huvafen Fuschi.

 • Teploty v dubnu: 28 – 30 °C

Oblíbená destinace pro dovolenou na Maledivách:

 • Baa Atoll – Nejlepší podmínky ke šnorchlování a potápění, průzračně čistá voda, nádherný podmořský svět a minimální turistická návštěvnost

Prohlédnout zájezdy

Opomíjená destinace, která stojí za návštěvu

4. Omán

Omán je poměrně opomíjená destinace, kde se i v zimě krásně ohřejete. Ideální doba na jeho návštěvu je od února do dubna, kdy jsou zde teploty kolem 30 °C. Období dešťů připadá na letní měsíce, takže se v dubnu nemusíte obávat velkých srážek. Omán je ideální pro povalování na pláži a koupání v moři – teplota tu dosahuje až ke 35 °C. Zatímco na pobřeží je vysoká vlhkost vzduchu, ve vnitrozemí je naopak sucho. Proto, pokud chcete poznat krásy Ománu, zvolte skutečně raději zimní měsíce. V létě tu totiž teplota dosahuje až k 50°C. Omán představuje exotickou dovolenou se vším všudy. Kromě moře a pláží si tu užijete bohatou kulturu sultanátu, spoustu zeleně a zajímavé turistické cíle. Na rozdíl od sousedního Dubaje je zde mnohem méně turistů.

 • Teplota v dubnu: 28 – 35 °C

Oblíbené destinace pro dovolenou v Ománu:

 • Salalah – Zde si kromě koupání užijete i horské masivy, krásné písečné pláže a zajímavá muzea
 • Muscat – Hlavní město Ománu má překrásnou architekturu a za návštěvu stojí i starobylý obchodní přístav

Prohlédnout zájezdy

Luxus i pláže, exotická dovolená za skvělou cenu

5. Spojené arabské Emiráty

Pokud si chcete užít exotickou dovolenou, zaletět si „kousek dál“ a zároveň vám nevadí vyšší ceny, jsou tím pravým místem pro dovolenou v dubnu Spojené Arabské Emiráty. Teplota v dubnu je zde ideální nejen na koupání, ale i na poznávání kulturních a historických památek. Průměrná denní teplota je kolem 26 °C, ale u moře může dosahovat až na 33 °C. Moře má kolem 25 °C, takže koupání bude velmi příjemné. Může zde sice pršet, ale deště obvykle trvají maximálně dva dny. Vlhkost vzduchu, hlavně u moře, je vysoká. Že je tato země na dubnovou dovolenou ideální – nejen na koupání, ale i na hlavní atrakce, návštěvu pouště, památek atd., to dokazuje i to, že hlavní turistická sezona je zde od října do dubna.

 • Teplota v dubnu: 26 – 33 °C

Oblíbené destinace pro dovolenou ve Spojených arabských Emirátech:

 • Dubaj – Pláž Jumeirah – proslavená pláž se zlatým pískem, palmami a uchvacujícím pohledem na Dubaj. Vhodná pro milovníky odpočinku, koupání a vodních sportů i pro rodiny s dětmi
 • Dubaj – Plážový park Al Mamzar – úžasné místo s pěti plážemi, zelení, hřišti i plno restauračními zařízeními.

Prohlédnout zájezdy

Kvetoucí zeleň a bohatá historie

6. Kypr

Kypr patří mezi oblíbené destinace na dovolenou jak v létě, tak v zimě i ostatních ročních období. Je zkrátka celoročním oblíbeným místem pro dovolenou. Důvodem je, že zhruba 300 dní v roce je zde slunečno, bez velkých srážek. Kypr nabízí spoustu možností pro relaxaci – od lenošení u moře po turistické vyžití u starých památek. Na své si přijdou i milovníci horské turistiky – v pohoří Throodos si odpočinete od vedra a sluníčka a užijete si nádhernou horskou přírodu. V dubnu se zde probouzí jaro a příroda je nasycená předchozím obdobím dešťů. Proto se připravte na záplavu kvetoucí zeleně, která vás ohromí.

 • Teplota v dubnu: Až 22°C

Prohlédnout zájezdy

Turistický ráj pro milovníky historie

7. Kréta

Stejně jako Kypr i Kréta je v dubnu nádherná a rozkvetlá. Počasí je zde příjemně teplé, kolem 20 °C a láká k poznávání historických památek. Nejvíce turisty v tuto dobu ohromují kvetoucí olivovníky. Faktem je, že počasí na koupání v moři ještě není úplně ideální, ale pro opalování na pláži už ano. Obecně se jedná o nejkrásnější měsíc na Krétě. Srážky už zde bývají minimální, ale pro jistotu si ještě deštník s sebou vezměte. Kromě pláží si tu užijete i horskou turistiku a rájem je především pro milovníky historických památek, starých klášterů i archeologických lokalit. Za návštěvu stojí zejména město Heraklion ve Střední Krétě.

 • Teplota v dubnu: 20°C

Prohlédnout zájezdy

Celoroční příjemné klima

8. Lanzarote

Lanzarote je ostrov, kde je skvělé klima pro dovolenou celoročně. Ani v dubnu tedy neuděláte chybu, když se vypravíte právě sem. Lanzarote, stejně jako sousední Fuerteventura mají v dubnu minimum dešťových srážek, tudíž je minimální riziko, že vám dovolená proprší. V dubnu je zde příjemné počasí do 23 °C, ale sluníčko krásně hřeje. Opalování u moře je tedy velmi příjemné. Navíc si dovolenou v tomto období můžete zpestřit turistikou, která nebude tak namáhavá, jako v letních vedrech. Moře však může být ještě studené – ideální doba pro koupání v moři je zde od července do října, kdy má teplotu kolem 21°C.

 • Teploty v dubnu: 19–23 °C

Oblíbená destinace pro dovolenou na Lanzarote:

 • Playa Blanca – Oblast, ve které je v tuto dobu i přes zimu nejméně větrno.

Prohlédnout zájezdy

Pro milovníky nočního života

9. Ibiza

Ibiza je ideální oblast pro dokonalou exotickou dovolenou už v dubnu. Počasí je tady teplé a slunečné, od 21 °C, v nejteplejších dnech tu teploměr dosahuje až 28 °C. Večery jsou ale ještě chladné, v noci teplota klesá až na 10°C. Pokud si chcete užívat nočního života, vezměte s sebou i nějaké teplejší oblečení. Můžete tu ale občas zmoknout, takže přibalit deštník bude vhodné. Pokud si ale chcete užít tento nádherný španělský ostrov bez velkých veder a přívalu turistů, je duben ideální doba. Na Ibize najdete krásné pláže, koupání v moři, středomořskou kulturu i gastronomii a skvělá je i pro milovníky bohatého nočního života. Užijete si i spoustu krásných a zajímavých kulturních i historických památek. Duben je navíc ideální období, kdy se hodí nakombinovat právě návštěvu památek s opalováním u moře.

 • Teploty v dubnu: 21 – 28 °C

Prohlédnout zájezdy

Tip: Kam v dubnu k moři, když jste si z našich tipů nevybrali? Vhodná je i Dominikánská republika, Mexiko nebo třeba Kapverdy. Tipy na tyto oblasti i mnohé další najdete v našem článku Nejlepší zimní dovolená u moře 2024.

Na co se koukat, když letíte k moři v dubnu?

Dovolená u moře v dubnu má spoustu výhod. V tuto dobu i v destinacích, které jsou turisticky vyhlášené, nebude takový nával. Ceny zájezdů jsou nižší než přes léto, resp. od května do října a nebudete jako vaši kolegové v práci, kteří si berou dovolenou v letních měsících. Je to další velká výhoda – vyšší pravděpodobnost, že vám v práci volno schválí. Na co si ale dávat pozor, když k moři v dubnu vyrážíte a jak duben u moře vybírat?

Ne všude jsou teploty na koupání

Když jedete v dubnu k moři, neznamená to, že bude zcela ideální počasí na koupání. Proto si vždy ověřte, jaká bude nejen teplota vzduchu, ale i moře. Některé – především exotické destinace se vyznačují celoroční ideální teplotou vody, jinde už je naopak moře příjemně vyhřáté. V některých místech však může mít moře nízkou teplotu, přestože teploty vzduchu dosahují i 26 °C a více. Proto zvažte, zda jedete především za opalováním na pláži, koupáním a vodními sporty, nebo vám nebude vadit propojit příjemné teploty vzduchu a poznávání kulturních či historických památek.

Pozor na období dešťů a vyšší pravděpodobnost srážek

I když pojedete do exotiky, kde je teplota krásně vysoká, a i moře je ideální na koupání, zjistěte si, zda není v dubnu v této oblasti období dešťů, které mohou trvat i týdny, nebo zde není pravděpodobná vyšší srážlivost. Neustálý déšť by nám mohl dovolenou u moře pěkně pokazit. Existují místa, kde už v tuto dobu nespadne ani kapka, ale i místa, kde je možnost, že deštník budete ještě tu a tam potřebovat.

Za odpočinkem nebo turistikou

Vymýšlíte, kam v dubnu k moři? Vhodné je nejprve promyslet, zda chcete celou dovolenou strávit na pláži a v moři, nebo byste rádi poznávali i krásy navštívené destinace, její památky a kulturu, popř. horskou turistiku. To bude ve výběru místa hrát velkou roli. U turistiky nemusíme požadovat tak vysoké teploty – naopak, teplota kolem 23 °C je pro courání po památkách ideální. Ovšem pro koupání v moři bychom jistě rádi teploty o něco vyšší.

Jak daleko chceme letět

Až budete hledat, kam v dubnu k moři, zamyslete se také nad tím, jak dlouho/daleko chcete cestovat. V dubnu už jsou k dispozici nejen vzdálené exotické oblasti, ale také ty bližší, v Evropě. Není tam sice všude ještě vyloženě horko, ale na opalování na pláži i vykoupání v moři to stačí. Své o tom ví i lidé, kterým letní vedra nedělají dobře a vyhledávají naopak dovolenou u moře v jarních měsících, popř. v zimě, kdy může být počasí příznivější. Záleží proto na tom, jak vysokou teplotu požadujete a zda se chcete v moři jen občas namočit, nebo v něm chcete trávit většinu času.

Ceny letenek a ubytování

Obecně je známo, že v zimních měsících bývají pobyty u moře výhodnější – ceny ubytování i letenek jsou nižší. Vyplatí se proto zvolit dovolenou v dubnu i z tohoto hlediska. Mnozí z nás si tak mohou dovolit i dražší destinace, jako např. Omán, Spojené Arabské Emiráty atd. Každopádně, než začněte dovolenou vybírat, zjistěte si přesně, kolik do ní můžete investovat a podle toho vybírejte vhodné oblasti.

Tip: Stále váháte, jaká destinace bude pro vás nejlepší? Koukněte na 5 tipů na nejlepší exotickou dovolenou.