Vuch peněženky – RECENZE

Dots Collection: Stylové dámské peněženky s puntíky

penezenky vuch zluta

Pokud hledáte elegantní dámskou peněženku a zároveň milujete veselé barvy, peněženky Vuch jsou pro vás jako dělané! V redakci jsme měli možnost vyzkoušet žlutou peněženku Donna Daffodil z Dot Collection (tečkované kolekce) a v této recenzi se na ni budeme zaměřovat. Pod značkou Vuch (která má mimochodem české zakladatele) je však mimo širokou škálu peněženek k nalezení i jiný pestrobarevný sortiment. Vybírat můžete mezi nápaditými modely kabelek, hodinek nebo třeba spodního prádla.

Peněženky z kolekce Dot Collection jsou perfektní pro putičkářky. Slovo puntičkář zde totiž nabývá významu – uspokojí nejen ženy se smyslem pro detail, ale zároveň, jednoduše řečeno, milovnice puntíků. Každý jeden model kombinuje jednu dominantní veselou barvu s puntíky na bílém pozadí. Tečkovanou kolekci rozšiřuje Black Dot Collection (černá tečkovaná kolekce), která nahrazuje jemnou bílou za elegantní černou. Ačkoliv jsou černá a bílá pravými opaky, jedno mají tyto dvě kolekce společné – jsou k neodolání!

Kapitoly článku

Parametry peněženky Vuch (Donna Daffodil)

ZnačkaVuch
Barevné variacežlutá, fialová, černá, červená, modrá
Velikost150 x 105 x 30 mm
Váha75 g
Materiálvnější: 100% PVC
vnitřní: 90% PO
Zapínánína cvok a na zip
Přihrádky na karty 9 + 4 větší velikosti
Přihrádka na mince
Přihrádka na bankovky
Přihrádka na fotku
Přihrádka na karty větší velikosti

Recenze

První dojem

Dárkové balení pro každého

vuch penezenky baleni

Peněženka přišla ve speciálním balení se stuhou. Vuch evidentně ví, jak na zákazníky a zvednout náladu se vám nesnaží jen veselým a hravým provedením produktu.

Pozitivní je, že peněženka opravdu vypadá tak, jako na fotkách v eshopu (alespoň námi testovaný žlutý model). Každému z nás se jistě stalo, že jsme si objednali produkt přes internet, ale po rozbalení balíčku jsme zjistili, že fotky na eshopu prošly značnou dávkou Photoshopu. Barva neodpovídá, produkt celkově vypadá daleko chatrněji a levněji než na fotce. To u žluté peněženky Vuch naštěstí neplatí.  Žlutá barva je výrazná s lehkým nádechem oranžové a materiál vypadá na první pohled kvalitně. Pravdou je, že fotky v eshopu v nás vzbudily dojem, že je peněženka menší, než ve skutečnosti. Na druhou stranu, velikost (150 x 105 x 30 mm) si můžete jednoduše naměřit a to jestli se vám vleze do vaší oblíbené kabelky zjistit na základě daných rozměrů, nikoliv z dojmů z fotky.

Tip: Je pro vás peněženka příliš velká, ale milujete puntíky? Podívejte se na jeden z nejmenších kousků z Dot Collection, který se vleze do každé kapsy.

Design

Veselé a hravé barvy s puntíky

Peněženka vypadá naprosto neodolatelně. Dominuje sytá žlutá barva, která je kombinována se zelenými, hnědými, červenými a žlutými puntíky na bílém pozadí. Puntíky jsou na první pohled jen doplňkovým elementem na přesce, po otevření peněženky na nás vyskočí spousta dalších puntíků, které zase dominují vnitřní části peněženky. Zapínání přesky funguje na cvok s decentním logem Vuch. Pod zapínáním je jemným nenápadným písmem nápis Vuch.

Peněženka je k dostání v mnoha barvách v kombinaci buďto s bílou nebo černou. Ženy preferující spíše nenápadné barevné provedení mohou vsadit např. na čistě černou puntíkatou variaci.

Velikost, zpracování a materiál

Zlatá střední cesta

Námi testovaná peněženka má rozměry 150 x 105 x 30 mm. Není zrovna nejmenší, ale zároveň jsou běžně k vidění i větší peněženky, které dámy nemají problém prakticky používat. Mezi peněženky Vuch ve stejné kolekci je k nalezení menší bráška o rozměrech 115 x 90 x 30 mm – to je velikost, která se vleze do každé kapsy a ocení ji především praktické holky, které se brání trendu velkých peněžek, lehce zaměnitelnými s malou kabelkou. Naopak pro jejich milovnice, resp. ženy, které mají mnoho karet, vizitek a hotovosti, jsou ideální puntíkaté peněženky Vuch o rozměrech 195 x 90 x 25 mm.

Naše žlutá peněženka Donna Daffodil je ze 100% PVC. Materiál, který by měl vydržet dlouho bez jakékoliv zvláštní péče. Výrobce však uvádí, že bychom se měli vyhnout čištění pomocí přípravků s alkoholem.

Pro přehled jsme trochu prozkoumali internet, abychom zjistili, co na peněženku říkají ostatní uživatelé. Názory jsou rozporuplné. Někteří peněženku chválí a souhlasí s námi v tom, že produkt opravdu vypadá stejně jako na fotce, jiní jsou ze zakoupené peněženky mírně zklamaní – očekávali jiný barevný odstín. Taktéž ohledně materiálu a provedení můžeme nalézt čistě pozitivní i negativní názory.

Uživatelské hodnocení č.1:
„Rychlé dodání, peněženka vypadá přesně jako na obrázku.“
Uživatelské hodnocení č.2:

„Pěkný design, dobré uspořádání, horší kvalita materiálu a zpracování – asi dlouho nevydrží (pro znak špatně procvaklé dírky, jsou vidět – viz foto), ale celkově za ty prachy to jde.“

Zdroj uživatelských recenzí: slevomat.cz

Naše redakce má peněženku v testování již několik měsíců a produkt stále vypadá skvěle. Materiál zatím nevykazuje narušení či vady. V případě, že v následujích měsících dojde k viditelným změnám, budeme recenzi aktualizovat.

Aktualizace 26.8.2019: Peněženka stále slouží skvěle, opotřebení materiálu není u modelu Donna Daffodil patrné – odhadujeme, že stejně tak tomu bude u ostatních modelů z kolekce Dot Collection. Mírné odření materiálu je viditelné u barevných variací z kolekce Black Dot Collection, kde je odření vidět na okrajích černé pásky. 

Interiér a kapsy

Peněženka disponuje prostornou kapsou na zip – s menší kapsou na zip uvnitř (prostor pro vaše mince). Po rozevření puntíkaté části na karty a bankovky na vás vykoukne 9 přihrádek na karty „kreditkové“ velikosti, 4 přihrádky na karty větší velikosti, přihrádka na fotky a velká přihrádka na bankovky.

Při prvním použití přihrádek na karty bylo obtížnější karty do přihrádek nastrkat – byly poměrně těsné. Po pár dnech používání lze karty jednoduše vysouvat i zasouvat a manimuluje se s nimi pohodlně.

Pro koho jsou Vuch peněženky určené?

Jednoduše řečeno – pro puntičkářky. Vuch peněženky z Dot Collection jsou určené pro ženy a dívky, co se nebojí hravých barev a zbožňují tečky. Ženy, které si potrpí na detailech, jako jsou třeba dokonale upravené nehty, perfektně sladěný outfit ale především – stylová peněženka, která jen tak neomrzí.

penezenky vuch zluta

Cena vs kvalita

Cena peněženky je velmi rozumná. Kdo hledá peněženku, co vydrží leta bez jediné známky poškození, měl by se jistě poohlédnout po peněženkách ve vyšší cenové kategorii. Komu však dostačuje mít stylovou peněženku za skvělou cenu, která pravděpodobně vydrží pár sezón, ale možná po letech bude znatelný její věk, pak bude Vuch z Dot Collection perfektní volbou.

Alternativy

Je-li pestrobarevná veselá peněženka to, co hledáte, ale dlouholetá životnost a kvalita peněženky je pro vás hlavní prioritou, doporučujeme omrknout peněženky Mywalit Medium (pochopitelně se značně vyšší cenovkou).

Shrnutí

Vuch peněženky rozhodně dominují především svým nápaditým designem. Právě pestrobarevný puntikatý design bude u většiny z nás hlavním důvodem ke koupi. Pravdou je, že jsme dlouho nenarazili na peněženku, která by nás takto instantně zaujala jen díky hezky promyšlené kombinaci výrazné barvy a puntíků. Pro milovníky drahých peněženek z pravé kůže, které vydrží věky bez známky opotřebení, tato peněženka rozhodně není. Za rozumnou cenu však potěší milovnice pestých barev, teček a hravé módy.

Co se nám líbilo?

Barevný design s puntíky
Prostorná kapsa na mince
Dostatečný počet přihrádek až pro 12 karet
Nízká cena

Co se nám nelíbilo?

Rozporuplné uživatelské recenze na internetu
Z počátku těsné přihrádky na karty

Do obchodu

Design
Rozložení interiéru
Skladnost/funkčnost
Kvalita materiálu
Cena
4