Vintage batoh bez potisku – RECENZE

100% kvalita, 10% cena?

batoh bez potisku recenze

Hledáte praktický batoh do města za rozumnou cenu? Nechce se vám připlácet za značku jinak jednoduchého batohu? V dnešní recenzi jsme se podívali na zoubek Vintage batohu, který prodává více českých prodejců (můžete jej najít např. na cistytriko.cz). Veškeré produkty, které najdete v jejich nabídce, jsou jednoduše bez značky (nebo alespoň bez známé značky, která by automaticky navyšovala cenu produktu). Batoh je tedy k dispozici za velmi rozumnou cenu. Vyplatí se kupovat takto levný batoh? Neutrpí zpravidla na ceně i kvalita? To nám odhalí dnešní recenze.

Kapitoly článku

Parametry batohu Vintage

Značka"žádná" (zakoupeno na cistytriko.cz)
Barevné variacemodrá, červená, černá, šedo-černá
Velikost30 x 46 x 17 cm
Objem18 l
Materiál100% polyester
Počet komor1 velká hlavní
Boční kapsy přední na zip
Kapsa na drobné předměty 2 otevřené uvnitř hlavní komory
Kapsa na notebook nepolstrovaná
Bederní pás
Hrudní pás
Polstrování zad
Spodní plnění
Otvor na sluchátka
Voděodolný
Kabinové zavazadlo
Vychytávkypřezky se zapínáním na cvočky

Recenze

Tento batoh pro vás testovala Malgi. Používala jej prakticky denně po dobu jednoho a půl roku. Byl s ní dokonce 2 měsíce v Asii. Veškeré forografie k této recenzi jsou focené po testování – batoh tedy vidíte v používaném stavu, nikoliv v nově zakoupeném.

První dojem a design

Městský batoh Vintage vypadá stylově a jednoduše – bez potisku a bez viditelné značky. Batoh se řadí do tzv. retro stylu. Náš první dojem byl rozhodně pozitivní, batoh se nám líbil mnohem víc než na produtkových fotkách.

Námořnická modř batohu sluší. Vybrat si však můžete i z jiných barev, jako je např. červená nebo zajímavý moderní design šedo-černé. Dominantním prvkem batohu jsou dvě přezky, které batohu dodátvají vintage nádech. Naše počáteční obavy, že neustálé zapínání a rozepínání přezky bude spíše na obtíž a znemožní nám rychlý přístup do batohu, naštěstí nebyly potvrzeny. Přezky totiž nefungují jako klasické přezky, ale pouze jako designový prvek a jejich zapínání funguje na magnetické cvočky. Přístup do batohu je tak snadný, případného zloděje však na první pohled složitý systém rozepínání může odradit.

Velikost, konstrukce a materiál

Batoh Vintage je, co se velikosti týká, velmi tvárný. Oficiálně disponuje objemem 18 litrů, když však potřebujeme přenést jen pár drobností a notebook, batoh se stáhne šňůrkou a na zádech působí jako drobný batůžek – a to jak na pohled, tak pocitově na zádech. Zároveň toho však pojme opravdu hodně, když je potřeba. U nás to byly např. věci do práce (tzn. notebook a pár drobností), oblečení a boty na trénink, knihu a nakonec i třeba nákup. Batoh sice ohromě ztěžkne a nosit ho na zádech přestává být radost, ale zvládne to.

Batoh je vyroben ze 100% polyesteru, což jej dělá odolným, ale zároveň velmi cenově dostupným. Po roce a půl stáleho používání a neustálého váhového i objemového přetěžování, je batoh stále ve skvělé kondici.

Batoh je sám o sobě velmi lehký. Ačkoliv není nijak zpevněný nebo polstrovaný, stáhneme-li šňůrku zapáníní, batoh stabilně dokáže stát na zemi, i když je prázdný.

Interiér a kapsy

Batoh má hodně praktických kapes. Využívali jsme všechny, žádná nebyla zbytečná a ani nám žádná nechyběla. Pokud vám však vyhovují zavazadla, kde je pro každý předmět speciální místo/kapsička (jako např. u cestovního batohu Nomatic), množství kapes vám pravděpodobně dostačovat nebude.

Batoh disponuje velkým hlavním prostorem. Přenesete v něm třeba i větší předměty a náčiní. Na zádech hlavního prostoru je nepolstrovaná přihrádka na notebook, která pojme i větší notebooky. Podle výrobce pojme i velké notebooky do 17,6 palců. My jsme zkoušeli 15,6 palcový s velkými rámečky a padl skvěle i s nějakou rezervou. Většinu času jsme však batoh používali pro 14 palcový notebook, který také do notebookové kapsy hezky zapadl, nebyl však ani příliš na volno. Jelikož kapsa není měkčená, je nutné mít k notebooku i měkčený ochranný obal.

Uvnitř batohu najdete i dvě další vnitřní kapsičky na drobnosti. Ty jsou bohužel otevřené, a tak se často stalo, že z nich předměty vypadávaly do hlavního batohového prostoru. Zde bychom tedy ocenili nějaké uzavírání, alespoň na suchá zip.

Hlavní přední kapsa je dostatečně velká, aby pojmula i hodně velkou peněženku – což ocení především některé dámy. My jsme kapsu klasicky používali pro peněženku VUCH, klíče a sluchátka a stále nám zbývala rezerva na další drobnosti. Malá přední kapsička na zip, která je umístěná na vetší přední kapse, je perfektní pro mobilní telefon.

Ergonomie a využití v praxi

Batoh Vintage je na běžné městké nošení ideální. Na zádech velmi pohodlný, i přes absenci zádového polstrování. Je zároveň poměrně skladný, pokud si jej chcete vzít s sebou na cesty do většího zavazadla. My jej takto převáželi uvnitř cestovního batohu CabinZero Classic, kam jsme ho přibalili k dalším našim věcem.

Jak jsme již zmiňovali v úvodu, přezky jsou zde spíše dekoračním prvkem a nekomplikují nám rychlý přístup do batohu – fungují na magnetické cvočky, které se jednoduše otevřou, ale na druhou stranu se sami od sebe neuvolňují a udržují batoh zavřený. Rychlý přístup do batohu máme však pouze my, nikoliv zloději. Jednak zloděje může na první podle těžký přístup do batohu odradit, druhak nestačí pouze otevřít poklop batohu, ale je nutné také povolit šňůrku.

Vytkli bychom pouze jednu praktickou vadu na kráse. Je potřeba dávat pozor, kde batoh pokládáte a především o co jej opíráte. Pokud jej totiž opřete o bílou zeď, velmi snadno se otře o omítku, která je na tmavém batohu velmi dobře vidět.

Pro koho je batoh Vintage bez potisku určený?

Jak jsme již zmínili, batoh Vintage dokonale poslouží jako městský batoh. Není stavěný na těžké túry či jiné náročnější podmínky. Ve městě však oceníte jeho multifunkčnost, nízkou hmotnost a snadný přístup. Batoh se perfektně hodí do práce nebo do školy pro starší studenty. Pro studenty je vhodný dvojnásob, díky nízké pořizovací ceně.

Cena vs kvalita

Cena a její poměr s kvalitou je u batohů bez potisku jako např. od ČistýTriko bezkonkurenční! Je to v podstatě hlavní prodejní předností produktů této „značky“. Produkty z nabídky nenesou žádnou značku, žádné logo, které by automaticky navýšilo prodejní cenu a proto je možné batohy prodávat za velmi sympatické ceny.

Alternativy

Podobnou značkou na trhu, jako je ČistýTriko, je např. značka Bez potisku nebo Bez Brandu. Prodává naprosto stejné batohy (což je možné právě díky absenci značky). V nabídce tedy najdete úplně stejný batoh, jen pod mírně jiným názvem.

Hezkých batohů za podobně rozumnou cenu najdete na ČistýTriko.cz více. Proto vám před koupí určitě doporučujeme projít si celou jejich nabídku batohů. Velmi povedenou variantou je např. roll-top batoh.

Shrnutí

Proč koupit batoh Vintage bez potisku?

Pojme velké množství věcí

Velmi příznivá cena

Na městský batoh kvalitní a bytelný

Pohodlný na zádech

Přezky fungují na magnetické cvočky

Proč nekoupit batoh Vintage bez potisku?

Opřete-li batoh o stěnu, lehce se ušpiní od omítky

Z vnitřních kapsiček na drobnosti předměty snadno vypadávají

Do obchodu

Závěr

Sečteno podtrženo, pokud je nízká cena vašim hlavním kritériem při výběru batohu, batoh bez potisku je dokonalou volbou. Batoh bychom však byli ochotni pořídit i za vyšší cenu, vzhledem k tomu, že splnil veškeré naše požadavky na městský batoh a rok a půl s námi fungoval zatím bez problému. Rozhodně jej pro osobní účely plánujeme využívat dále.

Design
Rozložení interiéru
Ergonomie
Odolnost
Cena
4.4