Invia recenze

Invia – recenze

Recenze cstovní agentury Invia

Vybíráte svou letošní dovolenou a hledáte tu nejlepší cestovní agenturu nebo kancelář, která vám ji zprostředkuje? Možná už dokonce máte zájezd vybraný a jen si chcete ověřit, že se dá na vámi vybranou společnost spolehnout. Jste na správném místě! Zde si bereme cestovní agentury pod drobnohled. Dnes se podíváme na zoubek oblíbenému vyhledávači dovolených, kterým je Invia.

Invia není klasická cestovní kancelář, která by napřímo provozovala zájezdy. To zohledňujeme i v hodnocení daných kritérií. Více o tom, jaký je rozdíl mezi klasickou cestovní kanceláří a Invií zjistíte dále v recenzi. Doporučujeme také prohlédnout srovnání nejlepších cestovních kanceláří a agentur.

Recenze cestovní agentury Invia

invia logo

Kvalita služeb

Než budeme hodnotit služby společnosti Invia, je důležité si ujasnit, jaké služby svým zákazníkům vlastně poskytuje. Firma neorganizuje zájezdy jako klasické cestovní kanceláře, funguje pouze jako zprostředkovatel, agregátor a srovnávač – nabízí zájezdy od mnoha cestovních kanceláří. Objednání zájezdu skrz Invii tedy ještě nezaručuje kvalitu zájezdu – ta záleží především na konkrétní cestovní kanceláři a na konkrétním hotelu.

Jako nástroj a zprostředkovatel však Invia poslouží skvěle. Díky nabídce různých cestovních kanceláří na jednom místě, máte možnost hledat mezi spoustou destinací napříč různými typy pobytů a vybrat si to pravé pro vás. Určitě bychom vám doporučili najít si zvlášť informace k vámi vybranému zájezdu a hledat recenze konkrétní cestovní kanceláře a konkrétního hotelu.

TIP: Recenze hotelů najdete u některých zájezdů i přímo na stránkách Invia. Velké množství recenzí hotelů z celého světa pak najdete např. na vyhledávači ubytování Booking.com).

Jaké jsou tedy služby, které Invia poskytuje? Proč si koupit zájezd od prostředníka a ne přímo od konkrétní cestovní kanceláře? Za jednu z hlavních výhod považujeme garanci vrácení peněz, pokud cestovní kancelář před uskutečněním zájezdu zkrachuje. Bere na sebe za vás tohle riziko, což bylo velmi výhodné např. po pandemické sitauci, kdy zkrachovalo větší množství cestovních kanceláří.

Mimo zprostředkování zájezdu si u Invie můžete zařídit pronájem auta, nákup letenky nebo parkování u letiště.

Destinace

Množství destinací a zájezdů v nabídce je jednou z největších výsad portálu Invia. Nabízí aktuální zájezdy od více jak 300 cestovních kanceláří, což vám dává na výběr přes 7 milionů různých zájezdů. Množstvím nabízených zájezdů patří Invia rozhodně mezi jedničky na trhu.

Všechny destinace sem nebudeme vypisovat jako u ostatních cestovek – je jich zkrátka příliš mnoho. Skrze zájezdy na Invii se můžete dostat opravdu téměř všude po světě. Pokud vás zajímají všechny aktuální destinace, které jsou na Invii dostupné, doporučujeme prohlédnout přímo na webu.

Prohlédnout si aktuální destinace

Podpora

Zákaznická podpora vám s výběrem zájezdu ráda poradí jak telefonicky, přes email, tak v online chatu na webové stránce. Hned poté co jsme napsali do chatu náš dotaz, vyskočila automaticky generovaná odpověď. Pár momentů na to nám odepsal zaměstnanec zákaznické podpory, který byl ochotný nám sestavit poptávku na dovolenou na základě našich parametrů.

Invii je možné kontaktovat skrze:

  • Online chat (v pracovních hodinách)
  • Telefon (každý den od 8 – 20h)
  • E-mail

Cestovní agenturu tedy můžete kontaktovat hned třemi způsoby. Mimo jiné mají i svou facebookovou stránku a instagramový profil, kde jsou poměrně aktivní.

Pokud však se svým zájezdem nebudete spokojeni a budete chtít zájezd reklamovat či požadovat částečnou finanční náhradu, je potřeba obrátit se přímo na konkrétní cestovní kancelář, která zájezd organizovala.

Uživatelské prostředí

Uživatelské prostředí a filtry pro hledání dovolené na portálu Invia jsou jednou z výsad oproti některým klasickým cestovním kancelářím. Samotné cestovní kanceláře (ne však všechny) mnohdy nemají velmi promyšlený filtr a vyhledávání. Buďto není dostatečně detailní nebo není uživatelsky přívětivé – např. vás nutí zadávat údaj, který pro vás při výběru dovolené není důležitý. Na Invii j však takový promyšlený filtr a vyhledávání vskutku důležité, aby bylo možné najít tu pravou dovolenou mezi miliony různých zájezdů.

Hned v hledání si můžete nastavit detailní požadavky na destinaci, kde můžete zadat nejen četný výčet zemí, z kterých byste chtěli svou dovolenou vybírat, ale také konkrétních oblastí v dané zemi. Hledáte-li dovolenou v Chorvatsku, můžete si vyhledat dovolené jen z vámi preferovaných částí – např. jen Istria a Makarská Riviéra.

Užitečné je také to, že si v hledání můžete nastavit pokročilé požadavky na odjezd/odlet. Nemusíte si vybírat pouze jedno město nebo letiště. Máte na výběr i položku „všechna české letiště“ ke které můžete přidat samostatně letiště ve Vídni a nebo v Bratislavě. Tento pokročilý výběr nám u většiny cestovních kanceláří chybí.

V další fázi hledání můžete upřesnit svůj výběr do nejmenšího detailu. Můžete si vybrat pouze hotely s nejlepším hodnocením, ubytování v klidné lokalitě, hotel s wellness, vzdálenost od moře nebo do centra a spoustu dalších užitečných filtrů.

vyhledavani zajezdu

U každého zájezdu najdete detailní informace hotelu a celkové dovolené. Užitečné nám přijdou především uživatelské recenze u každého z hotelů, které najdete dole pod základními informacemi o zájezdu. Recenze píší lidé, kteří ten stejný zájezd se zprostředkováním od Invie absolvovali – dostanete tedy ty nejvíce relevantní recenze.

invia recenze

Závěrečné slovo

Invia je rozhodně to správné místo pro hledání dovolené, pokud toužíte po co největším a přehledném výběru, Výběr přes Invii vám také ušetří spoustu času, protože procházet několik webů cestovních kanceláří a srovnávat je napříč platformami, může být skutečně nepohodlné a časově náročné. Kvalitu zájezdu vám však Invia nezaručí – poskytne vám však recenze jiných zákazníků, kteří ten samý zájezd absolvovali.

Vyhledat zájezd

Shrnutí recenze

  • Největší výběr zájezdů od různých cestovních kanceláří
  • Zákaznická podpora (na online chatu) reaguje do minuty
  • Garance vrácení peněz v případě, že cestovní kancelář zkrachuje
  • Uživatelsky přívětivé vyhledávání a filtrace
  • Zákaznické recenze u každého zájezdu
  • Neručí za kvalitu zájezdu
Kvalita služeb
Destinace
Podpora
Uživatelské prostředí
4.4