CabinZero Military – RECENZE

Odolné příruční zavazadlo ve vojenském stylu

CabinZero Military

Příruční zavazadlo z dílny CabinZero – přesně na míru všem letecnkým společnostem! S tímto zavazadlem můžete mít jistotu, že projde přes letištní kontrolu až na palubu. Žádný řady na odbavení, žádný zbytečný poplatky! Na první pohled se může zdát, že je CabinZero Military limitovaným kouskem řady Classic ve vojenském kabátku. Opak je však pravdou. Kromě mírně vyšší ceny batohů Military, jsme našli více rozdílů. Jaké výhody má Military oproti Classic? Má cenu si za vojenský skvost příplatit?

Kapitoly článku

Parametry CabinZero Military

ZnačkaCabinZero
Barevné variaceDesert Sand, Light Khaki, Military Green, Military Grey, Navy
Velikost1: 42 x 28 x 13 cm
2: 46 x 31 x 15 cm
3: 52 x 36 x 19 cm
Objem1: 28L
2: 36L
3: 44L
Váha1: 850 g
2: 950 g
3: 1050 g
Materiál1000D Nylon
Počet komor1
Boční kapsy 1
Kapsa na drobné předměty 2 + síťka
Bederní pás
Hrudní pás
Polstrování zad
Spodní plnění
Možnost hydrovaku
Pláštěnka
Otvor na sluchátka
Voděodolný
Kabinové zavazadlo
TechnologieYKK zipy, Global Luggage Tracker, UTX Duraflex

Recenze

První dojem

Kdybychom neznali záměr značky CabinZero, ani bychom při pohledu na stylový CabinZero Military neřekli, že se jedná o cestovní batoh. Tento kousek bychom se totiž nestyděli nosit ani do práce nebo do školy – obzvlášť pak jeho nejmenší 28 litrovou verzi. Interiér a organizace kapes je však dělán na míru cestování letadlem – můžeme zkrátka jen děkovat CabinZero, že dnes můžeme nosit stylové bágly i do letadla. Na první pohled nás zaujal jiný materiál (nylon) oproti řadě Classic – pevnější a bytelnější.

Design

Stylový a minimalistický! Military nenabízí tolik různých barev jako model Classic. Mezi nabízenými barvami nenajdete žádné šílenosti. Drží se v nenápadných tlumených (zkrátka vojenských) barvách.

Asi nejvíce do očí bijící designovou odlišností jsou úzké pásky vinoucí se po obvodu zavazadla. Ačkoliv na první dojem vypadají pouze jako zajímavý designový prvek (obzvlášť pak na produktových fotkách) ve skutečnosti se jedná o praktickou vychytávku (více v sekci technologií a vychytávek)

Velikost, konstrukce a materiál

Všechny 3 velikosti (28L, 36L a 44L) splňují podmínky příručního zavazadla, které vám aerolinky povolí na palubu letadla. Jedna z mála nevýhod oproti Classic je však lehce vyšší váha – musíte si tedy dávat pozor, abyste svůj batoh nezatížili příliš těžkým nákladem. Může se stát, že ačkoliv budete splňovat velikostní limity, váha zavazadla vám do letadla neprojde. Vyšší váha (850, 950, 1050 g) je zde způsobena důrazem na ergonomii, ale není o natolik vyšší, abyste se tím museli znepokojovat – protože vyšší úroveň ergonomie (=pohodlí) na cestách přijde vhod.

V porovnání s příručními zavazadli v podobě kufru na kolečkách, má batoh zásadní výhodu! Při dosažení hraničních rozměrů palubních zavazadel se do batohu vleze daleko víc, než do kufru. V kufru totiž zabírají nezanedbatelné místo kolečka, konstrukce a výsuvné madlo.

Batoh je vyroben z nylonu (1000D). Díky němu je velice odolný, nutno říci, odolnější než Classic. Pro porovnání kvality polyesteru a nylonu doporučujeme shlédnout následující video.

https://www.youtube.com/watch?v=a0Bv61CLqZc

Samozřejmostí je voděodolnost materiálu (podotýkám voděodolnost, nikoliv vodotěsnost celého batohu). Kvalitu provedení nazradí ani YKK zipy – nejodolnější zipy ve své třídě. Zipy opravdu odolaly vyšším váhám a ne příliš glantnímu zacházení (testováno po dobu několika měsíců, výrobce však garantuje minimálně 10 let). Nekvalitní zip se často stává achilovou patou nekvalitních batohů (kdyby vám dal někdo minci pokaždé, co se vám “urve” zip, měli byste minimálně… aspoň na pivo). Za výběr YKK proto dostává CabinZero Military jedničku dvakrát podtrženou.

Interiér a kapsy

CabinZero Military nabízí opravdu obrovský prostor na sbalení. Samozřejmě záleží na variantě batohu, ale proporčně k dané velikosti je pro hlavní komoru batohu využita většina dostupného místa. Velký celiství prostor proto může přijít vhod, potřebujete-li sbalit nějaký větší předmět či vybavení – pro takové případy jsou zavazadla s velkým množstvím kapes a oddělených kompartmentů naprosto nevhodné.

I pro malé předměty a cennosti, které chceme mít po ruce, nabízí CabinZero Military místo. K dispozici jsou 2 vnitřní kapsy (jedna na zip, druhá na gumu), jedna vnější na přední straně a síťka uvnitř. Výhodou je, že pokud ani jednu z kapes nevyužijeme, nezaberou nám žádné místo v batohu navíc a my si tak většinu místa můžeme rezervovat třeba pro naši foto techniku. Ve srovnání s řadou Classic je interiér naprosto stejný.

V čem se výrobce odlišuje od ostatních batohů, je rozhodně design, který kombinuje výhodné vlastnosti batohu a kufru zároveň. Hranatého vzhledu oceníte právě při balení, kdy si batoh můžete položit hezky na zem, rozepnout po celém obvodu a skládat do něj věci jako do kufru. Víko poté opět uzavřete a obsah zafixujete stahovacími popruhy (které k tomu minimalizují konečnou velikost batohu). A zde ona výhoda nekončí. Zaručeně se totiž vyvarujete situaci, kdy na letišti v batohu něco hledáte – zpravidla to nejdrobnější, co jste si zrovna zabalili a ani za nic to nemůžete nahmatat. Vyndáváte jednu věc za druhou, zuřivě pokládáte na zem kolem batohu, až zjistíte, že onu drobnost máte v kapse u bundy. Ne! Tak přesně takovým situacím se s CabinZero Military úspěšně vyhnete. Položíte batoh na zem, odepnete celé víko a pohodlně sáhnete pro potřebnou věc.

Nevýhodu ve velkém celistvém interiéru mohou vidět tací, co vnitřní prostor zavazadla rádi organizují do nejmenších detailů. kde každá položka má svou přihrádku a na každou drobnost se najde vhodná kapsa. To u CabinZero Military nečekejte.

Ergonomie a využití v praxi

Na zádech se batoh nosí skvěle! Má šikovně udělané polstrování (samozřejmě nesrovnatelné s jinými dražšími batohy, ale to už je jiná pohádka) a dokonce má hrudní i bederní pásy. Ačkoliv by se u podobných batohů mohly zdát podpůrné pásy jako samozřejmost, řada Classic nemá žádné a dokonce polstrování zad je oproti CabinZero Military opravdu základní.

Na rozdíl od modelu Classic se tedy Military hodí jak na pohyb po letišti, tak i na dlouhé putování mimo něj. Věřte nám, vaše záda to ocení.

Trochu zamrzí, že Military oproti ostatním modelům stejné značky, chybí madlo z boku. Nahoře najdete sice jedno klasické i s polstrováním a samozřejmě bohatě stačí. Při používání CabinZero Classic jsme však byli překvapeni, kolikrát boční držení přišlo vhod.

Technologie a vychytávky

Když jsme CabinZero Military poprvé viděli na fotografii, opravdu jsme mysleli, že proužky na přední straně (vinoucí se i do bočních stran) jsou jen designovým prvkem – na odlišení od jiných modelů výrobce. Když jsme batoh poprvé dostali do rukou, opravdu mile nás překvapilo, že “designové proužky” můžeme i využít. Jsou totiž našité kolem dokola takovým způsobem, že vytváří spoustu “háčků” – potencionálních úchytů. Na batoh můžete nasadit např. karabinu, malou tašku, která vám může nahradit nedostatek organizačního prostoru uvnitř nebo lanko, které budete využívat na místo chybějícího bočního madla. Můžete si zkrátka upravovat podle svého.

Bezpečnostní integrovaný systém od Okobanu je už u výrobce standardem. Jedná se o tzv. Global Luggage Tracker – po koupi svůj batoh registrujete na webu okoban.com. V případě ztráty můžete pomocí systému ztrát a nálezů zavazadlo vystopovat. O nálezu budete ihned informováni pomocí SMS. Rozhodně příjemná poslední záchrana, pokud vám aerolinky ztratí zavazadlo.

Pro přepravu hodnotnější výbavy doporučujeme využít možnosti uzamknutí zipů. Zip je na zamknutí uzpůsobený, zámek bohužel s batohem prodávaný není. Pokud chcete své zavazadlo na cesty zamykat, doporučujeme koupit jednoduchý číselný zámeček jako např. Combi Lock od LifeVenture, který stojí pár korun a funguje skvěle.

Jako u všech zavazadel CainZero i na Military se vztahuje 10 letá záruka, s možností prodloužení na 25 let, pokud dáte CabinZero like na Facebooku. A to se nám zdá více než nadstandardní.

Pro koho je CabinZero Military určený?

Pokud často lítáš letadlem a v řadách na odbavení zavazadel doslova trpíš – CabinZero Military je pro tebe jako dělaný. Batoh je připraven i na případy, kdy je z letiště komplikovaná cesta mnoha dopravními prostředky a pak ještě dál a pěšky. S CabinZero Military jsou i ty nejnepříjemnější cesty z letiště schůdnější, díky tomu, že se zkrátka pohodlně nosí.

Studenti co vyhledávají nízkonákladové lety, digitální nomádi nebo páry co si několikrát do roka zaletí na prodloužený eurovíkend? Všichni batoh ocení!

Cena vs kvalita

Oproti modelu Classic je Military mnohem odolnější a především ergonomičtější – jeho vyšší cena proto dává absolutní smysl. V porovnání s ostatními batohy ve své kategorii je cena nižší až průměrná.

Alternativy

Pokud vaše cesty letadlem nejsou příliš náročné na přesuny či hmotnost obsahu, určitě se podívejte na několikrát zmiňovaný CabinZero Classic. Ušetříte nějakou tu korunu a kvalitou rozhodně nepůjdete příliš dolů.

Shrnutí

Co se nám líbilo?

  • přesně splňuje rozměry palubního zavazadla
  • úchyty po obvodu batohu
  • široká nabídka barev
  • polstrování zad
  • integrovaný bezpečnostní systém při ztrátě zavazadla
  • záruka 10 – 25 let

Co se nám nelíbilo?

  • absence bočního madla
  • chybí kapsa na notebook
Design
Rozložení interiéru
Ergonomie
Odolnost
Cena
4.4